Як віце-президент Байден був в Україні 6 разів – якою буде його політика щодо Києва тепер? | NLight DC++
Як віце-президент Байден був в Україні 6 разів – якою буде його політика щодо Києва тепер? | NLight DC++

Як віце-президент Байден був в Україні 6 разів – якою буде його політика щодо Києва тепер?

Річард Ніксон і Джордж Буш-старший були двома президентами США, які відвідували ще радянський Київ. За часів незалежності Білл Клінтон побував в Україні тричі, а Джордж Буш-молодший відвідав Київ один раз.

У питанні оборони, я надам більше безпекової допомоги – включаючи зброю – щоб посилити здатність України захищатися

Барак Обама та Дональд Трамп не були в Україні жодного разу. Водночас, в адміністрації Обами Джо Байден, як віце-президент, побував в Україні 6 разів: у липні 2009, березні, червні й листопаді 2014, грудні 2015, січні 2017. Він зустрічався із українськими президентами й політиками Віктором Ющенко, Віктором Януковичем, Юлією Тимошенко, Арсеном Яценюком та Петром Порошенком. Якої політики він планує дотримуватись надалі?
“Спершу, я зроблю Україну пріоритетом американської зовнішньої політики, – йдеться у статті Council on Foreign Relations від серпня 2019 року, де висуванці у кандидати в президенти від Демократичної партії відповіли на питання із їхньої майбутньої закордонної політики у разі перемоги на виборах. – У питанні оборони, я надам більше безпекової допомоги – включаючи зброю – щоб посилити здатність України захищатися. Я також розширю успішні місії із підготовки українських Збройних Сил, запроваджених за часу адміністрації Обами-Байдена.

Я також переконаюсь, щоб уся підтримка США Україні суворо залежала від антикорупційних реформ, включаючи призначення справді незалежних антикорупційних прокурорів та судів

В економічній площині я працюватиму на те, щоб збільшити прямі західні інвестиції і підтримку задля української енергетичної незалежності від Росії, особливо якщо Північний потік-2 буде побудований протягом наступного року, – бо цей проект значно загрожує доступу України до російського газу.
Я також переконаюсь, щоб уся підтримка США Україні суворо залежала від антикорупційних реформ, включаючи призначення справді незалежних антикорупційних прокурорів та судів.

Наша стратегічна мета – підтримати поступ демократичної, об’єднаної, суверенної України

Зрештою, я забезпечу значно більшу дипломатичну роль США – разом з Францією та Німеччиною – у перемовинах із Росією. Водночас, щоб дипломатія працювала, нам потрібно мати сильніші важелі впливу на Москву, а це означає більше роботи і з нашими європейськими партнерами і союзниками, щоб переконатись, що Росія платить більшу ціну за триваючу війну в Україні. Наша стратегічна мета – підтримати поступ демократичної, об’єднаної, суверенної України, й змусити Кремль платити ціну за його невпинні атаки на міжнародний порядок”.
Нагадаємо, Україна стала темою для обговорення під час других телевізійних дебатів між Дональдом Трампом і Джо Байденом.

Дивіться також: Як цих виборів соцмережі намагаються запобігти дезінформації. Відео

Напишіть відгук