Азербайджан та Вірменія домовилися про мир у Нагірному Карабасі, куди Росія вводить миротворців | NLight DC++
Азербайджан та Вірменія домовилися про мир у Нагірному Карабасі, куди Росія вводить миротворців | NLight DC++

Азербайджан та Вірменія домовилися про мир у Нагірному Карабасі, куди Росія вводить миротворців

Керівники Азербайджану, Вірменії та Росії оголосили про підписання угоди, яка мала б покласти край війні за Нагірний Карабах, що спалахнула з новою силою понад місяць тому.
Оголошення спричинило протести у Вірменії, де юрби людей увірвалися в парламент, вигукуючи «ми не здаємося».
Тим часом у столиці Азербайджану на вулиці вийшли люди, які заявляли про перемогу їхньої країни.

Протестувальники у вірменському парламенті 10 листопада 2020 р.

Нагірний Карабах розташований у міжнародно визнаних кордонах Азербайджану, але з 1994 року регіон, населений переважно вірменами, фактично відокремився, користуючись підтримкою сусідньої Вірменії.
Азербайджан стверджує, що тепер відвоював багато територій довкола Нагірного Карабаху, втрачених під час війни 1991-94 року, в якій загинули приблизно 30 000 людей і ще більше стали біженцями.
Вважають, що новий спалах конфлікту приніс тисячні жертви.
Після поновлення активних боїв у вересні сторони кілька разів оголошували перемир’я, але вони усі провалювалися.
«Підписана тристороння заява стане частиною врегулювання конфлікту», – сказав азербайджанський президент Ільхам Алієв під час переговорів на відеозв’язку з російським президентом Володимиром Путіним.

Святкування в Баку 10 листопада 2020 р.

Після шести тижнів кривавих боїв Азербайджан оголосив, що взяв під свій контроль низку населених пунктів і зокрема друге найбільше місто регіону.
Вірменія заперечує проголошені Азербайджаном здобутки.
Путін сказав, що російські миротворчі сили будуть розташовані на смузі зіткнення у Нагірному Карабаху та уздовж коридору між регіоном та Вірменією.
Азербайджанський президент оголосив, що до миротворчих операцій буде залучена також Туреччина.
«Рішення було схвалене на основі глибокого аналізу бойової ситуації і після обговорень з найкращими фахівцями на місцях. Це не перемога, але і не поразка, допоки ви не вважаєте себе переможеними. Ми ніколи не вважатимемо себе переможеними і це початок нової епохи національної єдності і відродження», – сказав вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян.
Лідер Нагірного Карабаху Араік Арутюнян написав у Facebook, що погодився на домовленість, щоб «якомога швидше покласти край війні».
Поновлення боїв у Нагірному Карабаху викликало стурбованість ширшої війни у регіоні, де Азербайджан заручився підтримкою Туреччини, а Вірменія вважає своєю союзницею Росію.

Дивіться також: У Лондоні сподіваються на продовження особливих відносин з Америкою. Відео

Напишіть відгук