NYT: Ізраїльські агенти за вказівкою США вбили людину №2 в Аль-Каїді | NLight DC++
NYT: Ізраїльські агенти за вказівкою США вбили людину №2 в Аль-Каїді | NLight DC++

NYT: Ізраїльські агенти за вказівкою США вбили людину №2 в Аль-Каїді

Агенти з Ізраїля знищили другу людину в Аль-Каїді під час перестрілки у Тегерані три місяці тому, йдеться у повідомленні The New York Times.
Як повідомляє видання The New York Times з посиланням на джерела у розвідці, Абдуллу Ахмеда Абдуллу під час поїздки на мотоциклі вбили два спецагенти з Ізраїля, які діяли за вказівками США.
Абдула Ахмед Абдула, відомий також як Абу Мухамма аль-Масрі, вважається одним із організаторів терактів на американські посольства в Африці 1998 року.
Вбивство відбулось 7 серпня, у день річниці бомбувань американських дипломатичних відомств. Разом з Адбудою загинула і його донька Міріам, яка була вдовою вбитого сина Усами бін Ладена – Гамзи бін Ладена.
Як саме США були причетні до цієї операції, не повідомляють. Білий дім та Рада з Національної безпеки наразі не прокоментували цього повідомлення.
Впродовж останніх кількох місяців ходили чутки про смерть Абдули, втім підтвердження з’явилося лише у п’ятницю, 13 листопада.
Абдула вважається одним із засновників терористичної організації, і другий за рангом командування в Аль-Каїді після її лідера Аймана аль-Завахрі. США вважають їх найбільш розшукуваними терористами у світі.
Раніше США обіцяли 10 мільйонів доларів за інформацію, яка б допомогала затримати Абдулу.
В Ірані назвали “вигадкою” інформацію про вбивство Абдули на вулицях Тегерана.
Видання AFP оприлюднило заяву речника іранського МЗС: “Вороги Ірану – США та Ізраїль – поширюють в ЗМІ вигадану інформацію і таким чином намагаються перекласти на Тегеран відповідальність за кримінальні діяння Аль-Каїди та інших терористичних угруповань”.
Видання NYT, з посиланням на джерела в розвідці, пише, що Абдула перебував під вартою в Ірані з 2003 року. Втім з 2015-го жив в Тегерані як вільна людина.
За даними американських ЗМІ, Іран намагався приховати особу вбитого. Офіційний Тегаран заявляв, що вбитий 7 серпня був ліванським професором історії і членом Гезболли.
Дивіться також: В Лапландії відкрили Різдвяний сезон в режимі онлайн

Напишіть відгук