Байден може призначити Ентоні Блінкена Держсекретарем США | NLight DC++
Байден може призначити Ентоні Блінкена Держсекретарем США | NLight DC++

Байден може призначити Ентоні Блінкена Держсекретарем США

Джо Байден, який за прогнозом «Голосу Америки» переміг на виборах президента США, планує оголосити перелік кандидатів на високі урядові посади у вівторок.
Згідно з повідомленнями ЗМІ, Байден планує призначити Ентоні Блінкена на посаду Держсекретаря США, Лінду Томас-Грінфілд – на посаду посла США до ООН а також Джейка Саллівена – на посаду радника з питань національної безпеки.
За президентства Барака Обами в США, коли віце-президентом був Джо Байден, Блінкен обіймав високі посади в адміністрації, зокрема був заступником держсекретаря США та заступником радника з питань національної безпеки.
В 2017 році Блінкен закликав США надали зброю Україні для протистояння російській агресії. «Постачання оборонного озброєння Україні – це ідея, час якої настав», – писав Блінкен тоді.
В подкасті для CBS News в січні 2019 року Блінкен розповідав про коріння своєї родини і, зокрема згадав про дідуся, який емігрував з території сучасної України. «В моїй родині часто згадували, що багато з тих, хто були до нас – біженці, чи іммігранти. Мій дідусь на початку минулого століття прибув з території, яка тепер є Україною, його вітали у Сполучених Штатах, він побудував життя для себе, дітей, мачуха, яка втекла від комунізму, буквально у вагоні потяга вночі зі своєю матір‘ю в дуже юному віці прибула до Сполучених Штатів».
В той час, як Байден готується до інавгурації 20 січня, президент США Дональд Трамп не визнає свою поразку на виборах і заявляє про буцімто масштабну підтасовку голосів.
Штаб Трампа поки не має великих досягнень в оскарженні виборів, і забрав, або програв 34 позови, в яких заявляв про масштабні шахрайства з голосами в штатах, важливих для визначення переможця. Згідно з неофіційним підрахунком голосів виборців, Байден отримав більшість 306 до 232 голосів Колегії виборців, яка визначає переможця виборів, пише «Голос Америки».
Дивіться також: Тисячі людей вийшли на акції протесту у столиці Білорусі 22 листопада. Відео

Напишіть відгук