Суд у Франції покарав 14 осіб за напади через карикатури в журналі Charlie Hebdo | NLight DC++
Суд у Франції покарав 14 осіб за напади через карикатури в журналі Charlie Hebdo | NLight DC++

Суд у Франції покарав 14 осіб за напади через карикатури в журналі Charlie Hebdo

Паризький суд визнав чотирнадцять осіб винними у причетності до нападів у січні 2015 року, приводом для яких стали карикатури в сатиричному журналі Charlie Hebdo.
В результаті тих нападів у редакції журналу, і поблизу будівлі, а також у єврейській крамниці загинули 17 людей. Троє нападників загинули у перестрілках з поліцією.
Вирок у залі суду 16 грудня слухали одинадцять обвинувачених. Трьох осіб судили заочно. Вважають, що вони втекли до Сирії ще перед нападами.
Засуджені відбуватимуть різні покарання, найтриваліші – 30 років, за злочини, серед яких названо фінансування тероризму, членство у злочинних організаціях, постачання зброї та інше сприяння злочину.
Судовий процес, який затягнувся через епідемію COVID-19, поновив палкі суперечки у Франції та за її межами стосовно карикатур, що були названі зображеннями пророка Магомета – головного символу Ісламу.
Перед початком процесу у вересні журнал Charlie Hebdo знову надрукував на своїх сторінках карикатури, які викликали обурення в мусульманському світі, ще коли вони вперше були опубліковані в Данії 2005 року.
Франція, яка має найчисельнішу мусульманську громаду у Європі, зазнала в останні роки низки кривавих терористичних нападів, у яких загинули понад 250 людей.
Серед останніх жертв – учитель Самуель Паті, якого поблизу школи у передмісті Парижа у жовтні вбив ножем син чеченських біженців з Росії.
18-річний нападник, який загинув під час затримання поліцією, записав на телефон заяву, що він помстився за те, що вчитель показав карикатури учням під час спеціального уроку про громадянські свободи у Франції.
Президент Еммануель Макрон підкреслював, що як керівник країни, дотримуючись принципів свободи преси, не має права оцінювати правильність чи неправильність того, що друкують газети.
Він наголошував, що «сатира не є проявом ненависті».
Еммануель Макрон проголосив, що проблемою Франції є так званий «ісламський сепаратизм», який намагається відгородити французів – мусульман від засадничих світських принципів французького суспільства: свободи, рівності і братерства.

Дивіться також: Як штучний інтелект може швидше виявляти коронавірус. Відео

Напишіть відгук