Британія домовилася про збереження вільної торгівлі з ЄС за тиждень до крайнього терміну | NLight DC++
Британія домовилася про збереження вільної торгівлі з ЄС за тиждень до крайнього терміну | NLight DC++

Британія домовилася про збереження вільної торгівлі з ЄС за тиждень до крайнього терміну

Британський уряд перед початком різдвяних свят 24 грудня оголосив про завершення тривалих і болісних переговорів з Європейським Союзом про майбутні умови торгівлі Великої Британії та ЄС, починаючи з 1 січня 2021 року.
Велика Британія офіційно припинила членство у Євросоюзі 31 січня 2020 року, але упродовж одинадцятимісячного перехідного періоду у відносинах британців з Європою зберігалися правила спільного європейського ринку і європейського митного союзу.

Ця країна і надалі буде культурно, емоційно, історично, стратегічно і геологічно поєднаною з Європою.

Згідно з досягнутою угодою співпраця Лондона з Брюсселем надалі також триватиме в галузях безпеки, транспорту, енергетики, у справах подолання наслідків зміни клімату, тощо.
«Хоча ми вийшли з ЄС, ця країна і надалі буде культурно, емоційно, історично, стратегічно, геологічно поєднаною з Європою», – підкреслив прем’єр-міністр Борис Джонсон, оголошуючи про домовленість з ЄС.
Борис Джонсон, який здобув владу під гаслами втілення результатів референдуму 2016 року про вихід країни з ЄС, завжди наполягав, що самостійність відкриє кращі перспективи для розвитку країни.
У заяві британського уряду у четвер йдеться: «Ця угода дає усе, що було обіцяно британському суспільству під час референдуму 2016 року і на виборах минулого року».
Критики процесу, що отримав назву «Брекзит», вказують, що британська економіка вже зазнала шкоди, яка найпомітніше виявилась у послабленні британської валюти щодо євро та американського долара.
Опоненти також заявляють, що навіть з угодою про збереження вільної торгівлі економічні відносини Британії з Європою зміняться і підприємствам доведеться долати більше бюрократичних перешкод ніж досі.
Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії сказала, що досягнена угода «справедлива, збалансована», і що її укладення було «відповідальною справою для обох сторін».
Дивіться також: Справжня мета отруєння Олексія Навального – висновки експертів. Відео

Напишіть відгук