“Росія зараз сприймає ФСБ як посміховисько”, – автор розслідування про отруєння Навального | NLight DC++
“Росія зараз сприймає ФСБ як посміховисько”, – автор розслідування про отруєння Навального | NLight DC++

“Росія зараз сприймає ФСБ як посміховисько”, – автор розслідування про отруєння Навального

Отруєння Олексія Навального не було спробою залякати російського опозиціонера, справжньою ціллю було вбивство політика, переконані експерти, які взяли участь в події американського аналітичного центру Atlantic Council (Атлантична рада) цього тижня.
Розслідування Bellingcat встановило, що до операції були залучені 8 агентів ФСБ. Колишній співробітник ЦРУ Джон Сайфер згадує отруєння Сергія Скрипаля у Британії та порівнює такі методи з радянською тактикою.

Радянські агенти КДБ намагались вбити Степана Бандеру, і зрештою вони вбили його отрутою – хоча довгий час люди думали, що це був серцевий напад.

“Радянські агенти КДБ намагались вбити Степана Бандеру, і зрештою вони вбили його отрутою – хоча довгий час люди думали, що це був серцевий напад. Якщо ви просто заміните ім’я, і поставите “Скрипаль” – те, що відбувалось у 1950-х, майже не відрізняється від того, що відбувається у 2000-х. Справжнє питання тут – чому ці дії продовжуються сьогодні, в сучасній Росії? Чому вони далі використовують радянську тактику? Очевидна відповідь – тому що в них КДБ-шний президент з чекістським менталітетом”, – розповів Джон Сайфер протягом події в Атлантичній раді.
Втім, дехто вважає, що попри резонанс розслідування, воно не створить серйозної загрози для Путіна.
“Отруєння Сергія Скрипаля, збиття рейсу МН-17, тепер отруєння Навального – ці моменти викликали серйозну напругу і справжнє відчуття кризи між Росією та Заходом, вони призвели до санкцій та інших заходів, але вони не викликали внутрішньої політичної кризи для Кремля. І я припускаю, що ця тенденція продовжиться і зараз”, – розповів кореспондент New Yorker у Москві Джошуа Яффа.
З цим не погоджується автор розслідування та журналіст Bellingcat Крісто Грозєв. Він каже, що Путін побудував свою репутацію в Росії як ефективний силовик, і тепер ця репутація руйнується.

Росія, і в тому числі ключовий електорат Путіна сприймає ФСБ як посміховисько. ФСБ – це фасад, який руйнується.

“Путін досконало керує ФСБ. Це наріжний камінь його репутації серед його ключового електорату. І тепер, після попередньої помилки з Сергієм Скрипалем, коли офіцери ГРУ по телебаченню розповідали неймовірну історію про те, що вони – туристи, це – у сто разів гірше. І що я бачу зараз, особливо після публікації дзвінка Навального – Росія, і в тому числі ключовий електорат Путіна сприймає ФСБ як посміховисько. ФСБ – це фасад, який руйнується”.
Напередодні російський опозиціонер Олексій Навальний виклав у мережі запис розмови з одним із ймовірних учасників замаху на нього влітку цього року.
Навальний повідомив, що представився помічником секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева Максимом Устиновим, і попросив прояснити деякі моменти, необхідні для доповіді керівництву.
У розмові з Олексієм Навальним людина, ідентифікована як співробітник ФСБ Костянтин Кудрявцев, пояснив, що політик помер би, якби не оперативна посадка в Омську і не введений йому лікарями швидкої допомоги атропін.
Співрозмовник Навального також розповів, що отруйна речовина була нанесена на спідню білизну Навального.
Дивіться також: Справжня мета отруєння Олексія Навального – висновки експертів.

Напишіть відгук