Ассанжа не відпускають під заставу на час розгляду апеляції про екстрадицію до США | NLight DC++
Ассанжа не відпускають під заставу на час розгляду апеляції про екстрадицію до США | NLight DC++

Ассанжа не відпускають під заставу на час розгляду апеляції про екстрадицію до США

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж отримав відмову у звільненні під заставу на час завершення справи про його видачу для суду у Сполучених Штатах.
Суддя Ванесса Бараітсер, яка 4 січня постановила проти екстрадиції Ассанжа з огляду на його психічне здоров’я і зокрема зарозу самогубства, сказала двома днями згодом, що відпускати його не можна, допоки у Лондоні розглядатимуть американську апеляцію на відмову про видачу до США.

Ця справа ще не виграна… результат апеляції ще не відомий.

«Я вважаю, що є суттєві підстави вважати, що у разі сьогоднішнього звільнення пана Ассанжа він не з’явиться до суду на розгляд апеляції», – сказала суддя.
Вони наголосила, що «коли йдеться про пана Ассанжа, то ця справа ще не виграна… результат апеляції ще не відомий».
Міністерство юстиції США каже, що і далі хоче притягнути Джуліана Ассанжа до відповідальності за 18 обвинуваченнями на підставі американського закону про шпіонаж і за змову з метою незаконного проникнення в урядові комп’ютерні системи.
У разі визнання вини у Сполучених Штатах 49-річному Джуліану Ассанжу загрожує багаторічне покарання у в’язниці суворого режиму.
Ассанж провів вже понад 8 років, переховуючись у будівлі еквадорського посольства у Лондоні, а потім у британській в’язниці після того, як не виконав рішення британського суду про його екстрадицію до Швеції, де його підозрювали у зґвалтуванні.
Шведська прокуратура закрила справу Ассанжа через термін давності та інші технічні причини.

Джуліан Ассанж та його прихильники віддавна наполягали, що усі звинувачення проти нього пов’язані з намаганнями посадити його у в’язницю в Америці.
Захисники називають Ассанжа журналістом – викривачем і стверджують, що у його справі йдеться насамперед про принципи свободи поширення інформації.
Але критики закидають, що він маніпулював викриттями, і вказують, що оприлюднення деяких документів поставило під загрозу життя людей.
2010 року сайт WikiLeaks опублікував документи міністерства оборони США та звіти американських дипломатів, отримані з допомогою колишнього службовця американської розвідки Бредлі/Челсі Менінґа, який визнав викрадення, відбув кількарічне ув’язнення і згодом змінив стать з чоловічої на жіночу.
Окремо Ассанжу закидають, що під час виборчої кампанії у США 2016 року була розповсюджена викрадена, як вважають росіянами, інформація на шкоду Гілларі Клінтон, яка тоді змагалася за президентську посаду з Дональдом Трампом.
Дивіться також: Новий розвиток у справі Шеремета. Реакції журналістів, правоохоронців. Відео

Напишіть відгук