Популярне американське шоу вшанувало пам’ять Алекса Требека у зворушливому відео. Требек мав українське коріння | NLight DC++
Популярне американське шоу вшанувало пам’ять Алекса Требека у зворушливому відео. Требек мав українське коріння | NLight DC++

Популярне американське шоу вшанувало пам’ять Алекса Требека у зворушливому відео. Требек мав українське коріння

У п’ятницю завершилась трансляція сезону американської телевікторини «Джепарді!» яку впродовж 36 років вів Алекс Требек.
Требек помер два місяці тому від раку підшлункової залози і цей час телемережа транслювала записані наперед випуски. У випуску, що транслювався у п‘ятницю, Требек закликав допомагати іншим у часи пандемії: «Ми намагаємось побудувати м‘якіше, добріше суспільство і якщо ми хоча б трохи долучимось, ми це зробимо».
Шоу вшанувало свого легендарного ведучого зворушливим ностальгійним відео.

90-секундне у відеошанування, що транслювалось у п‘ятницю, містило колаж записів Требека під пісню у виконанні Г’ю Джекмена Once Before I Go. Відео завершувалось словами: «Присвячено Алексові. Завжди у наших серцях. Завжди наше натхнення».
Як писав «Голос Америки», Требек мав українське походження.
Алекс Требек народився у Канаді, провінції Онтаріо, у 1942 році у родині французької канадійки Люсіль Легас і українця Джорджа Требека.
“Його прізвище було “Теребейчук”, але скоротили до Требека, тому що американці не могли вимовити. Його батько народився в Україні, він був шеф-кухарем і не розмовляв англійською. Тож Требек мусив знати трохи української аби з ним спілкуватися”, – розповів Юрій Вигінний, українець американського походження.
Алекс працював у Канаді ведучим на державному радіо і телебаченні, у 1973 переїхав до США і став ведучим ігрового телешоу на каналі NBC. У 84-му знявся у пілотному проекті “Джепарді” – телевікторині, що вимагає від учасників глибоких знань у різних сферах.
Минуло небагато часу і “Джепарді” стали називати американською іконою. Телепрограма отримала рекордну кількість – 17 нагород “Еммі”, а сам Алекс Требек здобув 7 статуеток у категорії найкращого ведучого.
За 36 років ведення “Джепарді” Алекс став немов рідним для багатьох поколінь американців.
Алекс Требек в одному із останніх інтерв’ю каналу ABC стверджував:
“Я навіть не можу перелічити скільки листів я отримую від молодих людей, які кажуть, що почали дивитись “Джепарді” разом з батьками і що будуть показувати це шоу свом дітям. Це торкає мене до глибини душі”.
У 2011 році Алекс завітав до Українського культурного центру в Лос – Анджелесі на святкування 20-ї річниці Незалежності України.
“Він говорив про Україну, він пам’ятав, що він був українцем.” – розповів Любомир Солук, американець українського походження
“Він прийшов у гіпсі, адже перед тим був у Сан-Франциско, в його номер у готелі вдерся злодій. Алекс тоді порвав зв’язку, та навіть це не завадило йому прийти до нас. – стверджує розповів Юрій Вигінний, американець українського походження.
Попри боротьбу із раком, Алекс продовжував вести ефіри, і лише за 10 днів до смерті не повернувся в студію.
Не дивлячись на COVID-19 до його зірки щодня приходять сотні людей. Українці Лос-Анджелеса кажуть, що будуть пам’ятати Алекса Требека не лише як ведучого, який знав усі правильні відповіді.
“Він ніколи не забував українську громаду, і, найголовніше, він був таким самим в особистій розмові, як і на екрані – дуже добрим, випромінював позитив. Для нас, – найкращим українцем” -– каже Ольга Старух, американка українського походження
Дивіться також: Нью-Йоркський фестиваль світлових арт інсталяцій – хіт святкового сезону. Відео

Напишіть відгук