Рідна ненька Україна | NLight DC++
Рідна ненька Україна | NLight DC++

Рідна ненька Україна

Пам’ятки з рідної країни

Білгород-Дністровська фортеця. Одеська область.

Галерея містить 27 фотографій.

Білгородська фортеця – найвидатніший твір військової архітектури.

 Білгород-Дністровська фортеця розташована над берегом лиману.Вона забезпечена зовнішніми захисними спорудами, необхідними для зупинки ворожих військ, і внутрішніми – для організації ефективного опору. В першу категорію входять башти, куртини і вхідні ворота, а також інші складові елементи.

Протягом XV-XVII ст. козаки неодноразово робили походи до аккерманських стін. А XVIII століття принесло з собою три російсько-турецькі війни. У 1770, 1779 та 1806 році московські війська відвойовують місто у Порти, та турки вперто вертають собі свою власність. Лише у 1812 р. за Бухарестським мирним договором південь Бесарабії з Ак-керманом переходять остаточно до Росії. У 1832 р. фортеця позбавилась свого стратегічного значення, в 1896 р. її оголошують історико-архітектурним пам’ятником.

Біля входу у фортецю, на обкладеному плитами майданчику, де колись був підйомний міст, видніється глибокий рів, могутні зовнішні стіни фортеці, які дивують своєю красою і своєрідною будовою. Усередині фортеці в очі впадає багато зелені, обширність і величавість величезного двору з численними могутніми баштами, з якими було пов’язано багато цікавих переказів, легенд. Башти фортеці навіть сьогодні вражають своїми розмірами. Стіни її виділяються зубцями і амбразурами. З правої сторони від входу у фортецю розташовано місце розкопок античного міста Тири.

З висоти пташиного польоту можна побачити  величну кам’яну квітку, що виросла із землі – це прекрасна Білгород-Дністровська фортеця. Акерманську фортецю відвідувало багато видатних людей. Олександр Сергійович Пушкін і Адам Міцкевич, надихнувшись її виглядом, склали прекрасні поеми «Цигани» і «Акерманські степи».

В різний час місто і фортецю відвідали А. Пушкін, Л. Українка, А. Горький, І. Нечуй-Левицький, М. Кропивницький, К. Паустовській, В. Катаєв, А. Міцкевіч і ін. З початку XX ст. у фортеці діють реставраційні роботи. 2 серпня 1963 р. Указом Ради Міністрів України ухвалено рішення про охорону Білгород-Дністровської фортеці як архітектурного пам’ятника.

Не дивлячись на численні історичні події, ремонти і перебудови, фортеця зберегла свою первинну структуру, є одним з пам’ятників середньовіччя, що найбільш збереглися, і, стикаючись з цією історією, люди дивуватимуться її неповторністю. Вже достатньо давно, і це стало доброю традицією, у фортеці проводиться міжнародний чемпіонат «Сталева Ліга» з історичного фехтування. У змаганнях беруть участь команди: Одеси, Києва, Харкова, Донецька, Москви, Калінінграда тощо.

olenevka.info

Immediate Code AI https://immediate-code-ai.pro/ About project

oficiální stránky Granimator site recenze