В ефірі Час-Тайм. Білий дім оголосив про нові кроки для зміцнення співпраці та спільного виробництва між оборонно-промисловими базами США та України. Республіканці в Сенаті заблокували початок голосування за фінансування допомоги Україні, Ізраїлю, підтримки Індо-Тихоокеанського регіону та заходів безпеки на південному кордоні. “Це правильна інвестиція для Америки”. Кемерон закликав Конгрес США схвалити фінансування для України. Росія активізувала спроби поширення пропаганди у країнах Латинської Америки: про нібито нацистів в Україні та небезпеку НАТО і США. Як Одеса підготувались до зими 2023 та як енергетичну безпеку міста підтримало Агенство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку USAID? 180 українців у сфері моди, культури та технологій представили свої роботи на виставці українських творців у Каліфорнії.
У обвинувальному акті Мін’юсту США стверджується, що група “Калісто” зламала комп’ютери в Сполучених Штатах і країнах-союзниках та викрала інформацію, яка використовувалася, серед іншого, в операціях для впливу на вибори у Британії 2019 року.
Обвинувальний акт оголошений проти двох осіб, які співпрацюють з Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ), за звинуваченнями у зламі комп’ютерних мереж у Сполучених Штатах, Британії, інших країнах-членах НАТО та в Україні на користь російського уряду, повідомляє міністерство юстиції США.
Відповідно до судових документів, Руслан Олександрович Перетятько, офіцер 18-го Центру ФСБ Росії, Андрій Станіславович Корінець та інші незвинувачені змовники використовували складну фішингову кампанію для отримання несанкціонованого доступу до комп’ютерів, облікових записів та електронної пошти жертв.
“Російський уряд продовжує атакувати критично важливі мережі США і наших партнерів. Через цю зловмисну діяльність, спрямовану проти демократичних процесів Сполученого Королівства, Росія знову демонструє свою відданість використанню озброєних кампаній кібершпигунства проти таких мереж у неприйнятний спосіб. Міністерство юстиції відповість на таку поведінку ще більш рішучим зобов’язанням перервати цю діяльність і притягнути до відповідальності винних осіб”, — заявив помічник генерального прокурора США Метью Г. Олсен.
У обвинувальному висновку стверджується, що напади були спрямовані проти нинішніх і колишніх співробітників розвідувальної спільноти США, Міністерства оборони, Державного департаменту, оборонних підрядників і об’єктів Міністерства енергетики в період принаймні з жовтня 2016 року по жовтень 2022 року. Крім того, в обвинувальному акті стверджується, що обвинувачені атакували військових і урядових чиновників, дослідників і співробітників аналітичних центрів, а також журналістів у Британії та в інших країнах, і що інформація з викрадених облікових записів просочувалася у ЗМІ в Росії та Британії напередодні виборів у 2019 році.
На додаток до обвинувачення, Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) оголосило, що запровадило санкції на Перетятько та Корінця. Держдепартамент США оголосив винагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію, яка дозволить ідентифікувати місцеперебування Перетятька та Корінця, а також їхніх змовників.
Кожному з обвинувачених інкримінують змову з метою вчинення злочину проти Сполучених Штатів, а саме – комп’ютерне шахрайство, що передбачає максимальне покарання у вигляді п’яти років ув’язнення, а також змову з метою вчинення шахрайства через електронні зв’язки, яке передбачає максимальне покарання у 20 років ув’язнення.
Як повідомляв раніше Голос Америки, британський уряд у середу викликав до зовнішньополітичного відомства у Лондоні російського посла та запровадив санкції на двох осіб за тривалу, але невдалу, спробу втручання в політику з боку російських кібершпигунів.
Хакерська група, яку дослідники кібербезпеки назвали”Холодною річкою” (Cold River) працювала від імені ФСБ Росії й протягом кількох років нападала на британських політиків, журналістів і некомерційні групи, йдеться в заяві МЗС.
В Москві поки не було офіційної реакції. Раніше Кремль заявляв, що вважає звинувачення в кібершпигунстві неправдивими наклепами Заходу.
На тлі політичних дебатів у Конгресі США стосовно пакету допомогу Україні на наступний рік в Америку приїхало кілька груп українських депутатів. Усі вони відвідували різні Штати, де зустрічались з місцевими політиками, представниками релігійних і національних громад, військовими і громадськими діячами. Мета – пояснити навіщо американці мають і далі підтримувати Україну.
Раніше про небезпеку роботи російської пропаганди в США розповідали і інтерв’ю Голосу Америки нардепи Мар’ян Заблоцький і Роман Лозинський. А депутат Олексій Гончаренко розповів про важливість голосу української опозиції у Вашингтоні.
Тепер про аргументи “за” Голос Америки поспілкувався з однією із депутаток, членкинею фракції “Слуга Народу” та керівницею постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марією Мезенцевою. Вона відвідувала з адвокаційною місією Аризону та Каліфорнію.
Чому важливо їздити в американські регіони
Набагато дешевше підтримати Україну сьогодні
Аризона – це так званий swing state (дослівно “штат, що вагається”). В цьому штаті жодна з провідних партій не має переважної підтримки. Тому важливо схилити його виборців, а відтак і конгресменів від Аризони на свій бік, вважає Мезенцева.
“В Аризоні зосереджені великі компанії, які виробляють зброю. Там також є і показники гарні по застосуванню цієї допомоги. Як писав Washington Post 90-95% виділених коштів все-таки лишається в Сполучених Штатах – в рамках створення робочих місць і промисловості, яка пов’язана якраз з оборонним комплексом і оновленням обороноздатності самих Сполучених Штатів. А це вже питання нацбезпеки саме Америки”, – каже депутатка Верховної Ради.
Безпека України – вигідна США
Кожен платник податків США, за словами Мезенцевої платить приблизно півтора долара США в день на підтримку України. Американцям, вона переконана важливо донести, що їм дешевше підтримувати Україну зараз, ніж потім вкладати значно більше у масштабніший конфлікт.
“Набагато дешевше підтримати Україну сьогодні, ніж потім підсилити Китай, створити умови для потенційного нападу на Тайвань і показати слабкість, тому що оце відтермінування рішення Росія сприймає як слабкість якраз… І для того, щоб Штати не вмикалися потенційно в статтю 5 НАТО і не брали участь в потенційно третій світовій війні”, – пояснює Марія Мезенцева.
Підтримка релігійних і національних громад – спільні цінності
Нас моніторить 120 національних агентств США
Під час поїздок по США депутати зустрічались з місцевими релігійними і національними громадами. Спілкування з ними дозволяє достукатись до різних верств американського суспільства, каже Мезенцева. Місцеві баптисти та єврейські громади мають великий вплив на владу у США.
«Нам давали поради, як розмовляти з дуже категоричним крилом Республіканської партії, які не сприймають раціональні аргументи. Там треба говорити більше про цінності», – пояснює депутатка Верховної Ради.
Як американці наглядають за видатками в Україні
Республіканці, які виступають проти надання допомоги Україні аргументують свою позицію тим, що в Україні корупція і непрозоро використовуються гроші виділені США.
«Дуже важливо було проговорити стосовно оцієї структури тих грошей, які до нас надходять. І що нас моніторить 120 національних агентств США. Я сама була шокована, коли готувалась до зустрічі і читала ці матеріали. І у нас є зараз спецпредставниця США в Україні», – каже Мезенцева.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон закликав американський Конгрес схвалити новий пакет військової допомоги Україні.
Виступаючи на Аспенському безпековому форумі у Вашингтоні, Кемерон заявив: “Вторгнення Путіна в Україну було найгіршим прикладом того, як одна держава вдирається, нищить суверенітет іншої держави, з часу Другої світової. І це величезний виклик для нас. Мене не турбує сила, єдність, консенсус і хоробрість українського народу. Я був там, я бачив це. Мене турбує те, що ми не зробимо те, що повинні”.
Мене не турбує сила… українського народу… Мене турбує те, що ми не зробимо те, що повинні
Кемерон нагадав, що економіки та ВВП всіх країн, що підтримують Україну, сукупно перевершують російські – 30 до 1: “Нам лише треба зробити так, щоб це відчувалось”. Тому, додав він, союзники мають переконатися, що надають Україні “зброю, економічну підтримку, моральну підтримку, дипломатичну підтримку”, яка може змінити ситуацію на полі бою.
“Америка – ключовий партнер”
Відповідаючи на запитання щодо занепокоєння деяких американських політиків у США щодо того, що Європа робить недостатньо, Кемерон сказав, що якщо говорити про сукупно економічну та військову підтримку, то Європа надає Києву удвічі більше підтримки, ніж Вашингтон.
Саме тому, сказав Кемерон, Конгрес має ухвалити додаткове фінансування для України: “Ми повинні надати ці гроші українцям. Ми повинні їх підтримати й зробити так, щоб програв Путін, тому що якщо за ці гроші не проголосують, посміхатимуться лише дві людини: одна з них — Владімір Путін у Росії, а інший – Сі Цзіньпін у Пекіні”.
Після свого виступу у коментарі журналістці Української служби Голосу Америки Тетяні Ворожко британський високопосадовець відповів на запитання про те, чи готові Британія та ЄС разом з іншими союзниками закрити прогалину у фінансуванні військової допомоги Україні, якщо США вчасно не ухвалять це.
так, це багато грошей, але… це правильна інвестиція для Америки
Кемерон сказав: “Велика Британія та інші європейські союзники продовжать підтримувати Україну. Я був на саміті НАТО в Брюсселі, там була неймовірна підтримка України, і, щиро кажучи, альянс НАТО розширився, приєднались Фінляндія і Швеція. Але очевидно, що Америка – ключовий партнер, це найбільша світова економіка, найбільший оборонний гравець, життєво важливий. Тож продовжуймо говорити про те, яку роль це відіграє. Один з моїх аргументів: так, це багато грошей, але у тому, що це дає, у тому, яку це надає підтримку хороброму українському народові, це правильна інвестиція для Америки”.
У своєму вступному слові на форумі британський посадовець також пояснив: “Цінність коштів, які ви вклали (в допомогу Україні) вражає. Це десь 10% вашого оборонного бюджету, використана українцями, знищила половину військових запасів Росії, що були в неї до початку (повномасштабної) війни. Якщо це не гарна інвестиція – я не знаю тоді що є таким”.
“Червоні лінії” та активи РФ
Під час дискусії на полях Аспенського форуму Кемерон також відповів на запитання щодо певних “червоних ліній” у питанні того, чи західні союзники підтримують удари сил оборони України по позиціях Чорноморського флоту РФ у Криму та прагненні повернути незаконно захоплений український півострів. Кемерон зазначив, що Крим не має бути такою “червоною лінією”, адже це міжнародно визнана територія України.
Крім того, Кемерон зазначив, що практично не маючи військового флоту у Чорному морі, українцям вдалось знищити п’яту частину флоту РФ й продовжити експорт продовольства морем. Тож у цьому контексті він закликав союзників продовжувати надавати Києву далекобійну зброю.
Відповідаючи на закиди деяких політиків про те, що Україна – корумпована держава й що західна допомога не досягає призначення, британський урядовець сказав: “Звісно, Україна не ідеальна. Але це демократія, це демократія, де на референдумі (1991) всі частини цієї держави, включаючи Крим і Донеччину, проголосували за те, щоб бути незалежною суверенною країною… це країна, яка голосує за антикорупційні закони, суворіші за ті, що є у вашій чи у моїй країнах”.
Міністр закордонних справ Великої Британії також заявив, що є вагомі аргументи для арешту заморожених російських активів і витрати їх на відбудову України.
“Є дуже сильний аргумент для того, щоб сказати: “Замість того, щоб просто заморозити ці гроші, візьмімо ці гроші, витратьмо їх на відновлення України, і це, якщо хочете, перший внесок на репарації, які Росії колись доведеться заплатити за незаконне вторгнення, яке вони здійснили, – сказав Кемерон. – Я переглянув усі аргументи і поки що не побачив нічого, що переконало б мене, що це погана ідея”.
Кемерон сказав, що обговорить це питання з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
Австралія направила Україні додаткову партію MRAP Bushmaster, повідомляє посол Австралії в Україні Брюс Едвардс.
«Мало що може привітати з Різдвом близького друга далеко за морями краще за порятунок життів. Ми пишаємося визнанням Bushmasters серед ключової військової допомоги, наданої Україні. Ще більше їх уже в дорозі! Розпаковуйте ще до 25 грудня!» – написав посол Едвардс в соцмережі Х.
Міноборони України подякувало австралійським колегам, зазначивши, що у вересні 2022 року надані Австралією “Бушмастери” зіграли вирішальну роль в успішному контрнаступі на Харківщині.
“Сьогодні ми хотіли б подякувати нашим австралійським друзям у міністерстві оборони Австралії. Незважаючи на значну відстань між нашими країнами, нас об’єднують спільні демократичні цінності. Ми особливо вдячні за MRAP Bushmaster, які були надані українські армії. У вересні 2022 року “Бушмастери” зіграли вирішальну роль в успішному контрнаступі на Харківщині. Завдяки своїй стійкості до вибухів мін ця машина рятує життя українських воїнів. Також для виконання бойових завдань важливі маневровість і прохідність”, – написало міноборони в соцмережі Х.
Як повідомляв раніше Голос Америки, Міноборони США 6 грудня оголосили про надання новий 52-го пакету озброєння для Україні.
Без рішення Конгресу про додаткове фінансування він буде одним із останніх, які США зможуть надати Києву, заявив під час брифінгу в Білому домі в середу представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.
Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон під час візиту до США планує оголосити новий пакет гуманітарної допомоги Україні на 37 мільйонів фунтів стерлінгів (46 млн дол.), повідомили в уряді Великої Британії.
Нове фінансування Лондона є частиною зимового пакету гуманітарних заходів для України, що включає 7,75 мільйона фунтів на потреби найбільш уразливих верств населення. Асигнування є частиною загальної гуманітарної підтримки Великої Британії Україні та регіону в 2023-2024 роках у 127 млн фунтів.
Кемерон оголосить про новий пакет допомоги під час зустрічі з держсекретарем Ентоні Блінкеном та іншими високопосадовцями у Вашингтоні.
Напередодні візиту Кемерон заявив британським парламентарям, що Україна, хоч і переживає складнощі в сухопутній війні, має успіхи на морі.
За його словами, які цитує Sky News, “сухопутна картина — це одне, але те, що сталося в Чорному морі, де українці відтіснили російський флот, відкривши зерновий коридор для кораблів, є суттєво важливим, адже нам потрібно, щоб українська економіка зростала. Кораблі пливуть, експорт рухається, економіка росте”.
Кемерон також нагадав, що “ця країна зараз стукає у двері і НАТО, і ЄС – це дуже позитивна картина для України”.
Глава британського МЗС під час візиту до Вашингтона підкреслить важливість підтримки та гуманітарного фінансування для України, а також підтвердить як міцність відносин Лондона з Вашингтоном, так і постійну підтримку України у її захисті від вторгнення Росії, йдеться в офіційному повідомленні британського зовнішньополітичного відомства.
Минулого місяця Кемерон, колишній прем’єр-міністр Британії, свою першу поїздку за кордон у ролі глави МЗС здійснив саме до Києва, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.
Зараз Британія планує ввести низку санкцій проти військових та іноземних постачальників, які експортують обладнання та запчастини до Росії.
Міністерство закордонних справ Об’єднаного Королівства також заявило, що у Вашингтоні Кемерон обговорить і поточний конфлікт на Близькому Сході та надання гуманітарної допомоги в Газі, а також на виклики для світового порядку, які створює Китай.
Британія та США також працюватимуть над довгостроковим рішенням про створення двох держав, що дозволить Ізраїлю та палестинцям співіснувати в мирі, заявив офіс Кемерона.
У статті використано матеріали Reuters
День Святого Миколая, одного з найбільш шанованих святих в Україні, розпочинає цикл традиційних українських зимових свят.
Вперше, після переходу православної церкви в країні на новоюліанський календар, віряни відзначатимуть його 6-го грудня. На цей же день припадає і День Збройних сил України.
Завдяки цьому збігу, ми можемо по-новому поглянути на знайомий образ святого, якого заведено зображати добрим сивобородим дідусем з мішком подарунків, і згадати, що святий Миколай за життя прославився не лише лагідною вдачею.
Миколай (Νικόλαος) – «перемога народу»Вже саме ім’я майбутнього єпископа Мирлікійського, який народився наприкінці третього століття у грецькій колонії в Малій Азії (сучасна Туреччина), свідчить про те, ще йому судилося непросте життя, сповнене боротьби. Тоді ці землі були колоніями Риму, а римські імператори, хоч і часто змінювались, мали одну сталу рису – християн вони піддавали жорстоким гонінням.
Ранні християни також не цурались насильства. Наприклад, Святому Миколаю приписують руйнування язичницьких храмів, зокрема храму Діани (у грецькій міфології Артеміди). І навіть святкування Дня Святого Миколая деякі дослідники пов’язують з бажанням замінити ним язичницьке свято.
«Імʼя “Миколай” в перекладі з грецької означає “перемога народу”, – нагадує у Facebook викладач Українського католицького університету Максим Тимо. – Важко нам підніматися до цієї перемоги, але сьогодні всі молитви і зусилля спрямовані саме на неї».
“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
thisSnippet.style = “display:flex;justify-content:center;”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);
Я тебе навчу правильно читати «Вірую»!
За тогочасними традиціями, єпископів обирали, і для того, щоб заслужити любов своєї пастви, найчастіше, єпископи вдавалися до простого способу – доброчинності. Але часом щедрий та лагідний єпископ міг ставати суворим захисником, заступником (звідси і слово «єпископ»), який використовував патерицю як зброю. Наприклад, проти тих, хто неправильно трактував християнство.
Один такий випадок, за переказами, стався 325 року у Нікеї, під час Першого Вселенського собору, коли єпископ Миколай з однодумцями пояснював впливовому священнику Арію з Александрії, що Ісусі Христос – не просто якийсь «бог-посередник», а єдиносутній, вічний і рівний Богові-Отцеві.
Пізніші історики стверджували, що доводити свою правоту за допомогою слова і доброго ляпаса єпископу Миколаю виходило ефективніше, ніж просто за допомогою самого лише доброго слова. Хай там як, а «символ віри» дійшов до нас у редакції Миколая, а не Арія та його прихильників.
«Ой хто, хто Миколаю служить»?
З поширенням християнства, Святий Миколай швидко завойовує серця українців і стає одним з найбільш шанованих святих в Україні. Домашня ікона Св. Миколая дбайливо обрамлена у рушники стоїть в українській хаті поруч з Богородицею та Ісусом Христом. До нього йдуть за допомогою «на суші і на морі», просити про здоров’я і про захист.В одному лише Києві до більшовицького перевороту було щонайменше шість (!) храмів святого Миколая.
Хто призабув, може перечитати «Кайдашеву сім’ю» Нечуя-Левицького про те, як баба Палажка водила прочан до Києва – від одного Миколая до іншого – «од Воєнного Миколая до Десятинного, од Десятинного Миколая до Доброго, од Доброго Миколая до Малого, а далі до Мокрого Миколая, а потім до Притиского Миколая».
Найшанованішим був «Воєнний Миколай», Військовий Микільський собор на Печерську, знищений більшовиками у 1934 році.
Збудований коштом Івана Мазепи, собор у стилі українського бароко, після смерті гетьмана прилаштувала під свої потреби російська церква та імперська пропаганда, зробивши його храмом-символом «військової слави Російської імперії».Та тільки-но хватка імперії ослабла, Миколай знову став свій та рідний.
У 1919 році тоді ще отець, а пізніше перший митрополит незалежної української церкви, Василь Липківський в супроводі хору під орудою Миколи Леонтовича відслужив у цьому соборі першу літургію українською мовою.
“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
thisSnippet.style = “display:flex;justify-content:center;”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);
У час нинішньої війни українці знову звертаються до Миколи Чудотворця, благаючи його про чудо, і до своїх рідних у ЗСУ, щоб зробили це чудо можливим.До 6-го грудня, коли українці вперше відзначають ці два свята разом, ЗСУ та волонтери підготували відеоролик-вітання українців з Днем ЗСУ та Святим Миколаєм.
Обговорення допомоги Україні в американському Конгресі завершились без результатів у вівторок після того, як щонайменше десять сенаторів-республіканців полишили залу для брифінгу щодо ходу російської війни в Україні.
Про безрезультатність обговорень в закритому форматі заявили пресі законодавці від обох партій і послались на те, що республіканці говорили в основному про потребу захистити кордон США – положення, яке вони прагнуть прийняти разом з допомогою Україні.
“Люди встали і пішли, бо це втрата часу”, – наводить слова сенатора-республіканця Кевіна Креймера NBC. Сенатор Джош Кровлі назвав цей брифінг “найбурхливішим” серед брифінгів в закритому форматі.
NYT наводить слова впливового республіканця Ліндсі Грема, який, хоч і підтримує допомогу Україні, наполягає на необхідності додати заходи із захисту кордону США.
“Буде значна кількість голосів республіканців за Україну, Ізраїль, Тайвань, якщо буде справжня угода з захисту кордону, яка, на мою думку, є найбільшою національною проблемою за мій час”, – наводить слова Грема видання.
Брифінг підкреслив розбіжності між двома партіями США щодо допомоги Україні і спонукав ЗМІ робити негативні прогнози щодо процедурного голосування за пакет допомоги, яке заплановане в Сенаті на середу. Про це, зокрема пишуть New York Times Washington Post.
Президент США Джо Байден у вівторок ще раз наголосив на важливості схвалення допомоги Україні.
“Нездатність підтримати Україну просто безглузда. Це проти інтересів США”, – вказав американський президент у вівторок.
У брифінгу в Сенаті взяли участь держсекретар США, очільник Пентагону та інші американські високопосадовці. Очікувалось, що до законодавців звернеться президент України Володимир Зеленський. Однак, він скасував виступ через проблеми, що виникли «в останню хвилину», повідомив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.
В українському уряді вказали, що виступ не відбувся через те, що на брифінгу обговорювались “внутрішні питання”. Так пояснила неявку Зеленського посолка України в США Оксана Маркарова в коментарі українській пресі. Міністр оборони України Рустем Умеров відповідаючи на питання FoxNews послався на непередбачуваність воєнного часу і запевнив, що Зеленський виступить за можливості наступного разу.
Президент України Володимир Зеленський мав виступити по відеозв’язку на закритому брифінгу та звернутися до членів Конгресу, щоб переконати їх чимшвидше виділити Україні допомогу, про яку майже сім тижнів тому просила адміністрація президента Джо Байдена.
У вересні, перебуваючи у США, і звертаючись до американських законодавців, президент Зеленський заявив, що Україна програє війну з Росією без додаткової допомоги з боку Сполучених Штатів.
“Якщо Україна впаде, Путін продовжить просуватись, це підбадьорить автократів в усьому світі, а демократія, цей величний і шляхетний експеримент, зайде в еру занепаду”, – наголосив напередодні виступу Шумер, сенатор-демократ від штату Нью-Йорк.
«Автократи та радикальні екстремісти ведуть війну проти демократії, наших цінностей і способу життя. Ось чому ухвалення цього додаткового законодавства є таким», – додав Шумер.
У жовтні президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити 60 мільярдів доларів, щоб поповнити запаси зброї та боєприпасів для Києва — разом із ще 14 мільярдами доларів для Ізраїлю, але голосування досі не відбулося.
У понеділок, як зауважують американські оглядачі, Білий дім, уже бив на сполох.
«У нас закінчуються гроші, і ми майже не маємо часу, — сказав журналістам радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван. – Голосування проти підтримки України — це голосування за покращення стратегічної позиції (Володимира) Путіна».
Директор Управління та бюджету Шаланда Янг прямо написала в листі до лідерів Конгресу, що США не мають «чарівного джерела фінансування, щоб зустріти цей виклик».
Про необхідність поспішати говорив і керівник офісу президент України Андрій Єрмак, який прибув до Вашингтона і звернувся до конгресменів, виступаючи на події в Інституті миру.
За його словами, «якщо допомога, яка зараз обговорюється в Конгресі, буде відкладена», »це з великою ймовірністю зробить неможливим продовження звільнення територій і створить великий ризик програти війну».
“Це критично важливо, щоб за цю підтримку проголосували в Конгресі і проголосували настільки швидко, наскільки це можливо”, – наголосив Єрмак.
За дорученням президента у Вашингтоні перебувають голова Адміністрації Зеленського Андрій Єрмак і міністр оборони України Рустем Умеров.
Нове європейське опитування на завершення 2023 року показало, що велика більшість людей в Європейському Союзі позитивно оцінює членство їхніх країн в ЄС попри те, що в деяких державах континенту позиції зміцнили євроскептичні партії.
В середньому 72% опитаних службою Євробарометер у вересні й жовтні сказали, що схвально дивляться на наслідки членства їхніх країн в ЄС.
Зокрема в Нідерландах 77% погодилися, що назагал їхня країна отримує користь від членства в ЄС, хоча на парламентських виборах у листопаді найбільше місць там отримала крайня права Партія за свободу, яка критикує Євросоюз.
Лідер Партії за свободу Герт Вілдерс заявляв, що хоче виходу Нідерландів з ЄС услід за Великою Британією, але він визнав, що зараз більшість нідерландців не підтримують такий крок.
В Угорщині, де прем’єр-міністр Віктор Орбан нещодавно заявив, що Європейський Союз гірший за Радянський Союз, 73% угорців погодилися з тим, що членство в ЄС – це добре для їхньої країни.
Відповіді на запитання: Назагал, чи вважаєте, що членство в ЄС – це добре?
Більшість європейців – 53% зараз кажуть, що підтримують розширення Євросоюзу – надання членства в організації кандидатам, серед яких Україна.
Дослідження назагал підтвердило тенденції попередніх років у тому, що найбільше позитивно на ЄС дивляться в північних і західних державах європейського континенту, наприклад, в Люксембурзі, Ірландії, Данії, Фінляндії, Литві, Португалії, Швеції, а негативно відгукуються в державах південніше і східніше: в Австрії, Італії, Чехії, Болгарії, на Кіпрі.
Опитування показує оптимістичне налаштування європейців на майбутнє Євросоюзу, але при цьому на наступний 2024 рік переважають песимістичні думки, оскільки 73% очікують, що рівень їхнього життя знизиться через економічні та інші проблеми.
На перших місцях серед головних завдань ЄС європейці назвали боротьбу з бідністю, покращення систем захисту здоров’я, захист довкілля, сприяння економіці й створення нових робочих місць.
Опитування засвідчило великий розрив між оцінками добробуту в різних країнах.
Наприклад 86% греків стверджують, що їм деколи було важко знайти гроші для головних життєвих витрат, але, наприклад в Данії і Швеції такі труднощі визнали лише відвідано 8% і 7%.
Автори звіту Євробарометер окремо вказують, що це соціологічне дослідження може вказувати на настрої європейців на тлі приготувань до виборів Європейського парламенту 6-9 червня 2024 року.
Сьогодні у Студії Вашингтон. У Конгресі готуються розглянути новий пакет допомоги для України – що відомо про спеціальні закриті засідання за участі держсекретаря Ентоні Блінкена, глави Пентагону Ллойда Остіна, директорки із нацрозвідки Евріл Гейнс. Що саме посадовці Білого Дому доповідали законодавцям? Та чи матиме це вплив на погодження додаткової допомоги Україні?
Как ловить щуку на вращающуюся блесну |