Голос Америки: Україна | NLight DC++
Голос Америки: Україна | NLight DC++

Голос Америки: Україна

Техас оголосив про 100% скасування усіх карантинних обмежень у зв’язку з Ковід-19: реакції мешканців штату та лікарів. Відео

Уряди одразу двох штатів, Техасу і Міссіссіппі, повідомили що наступного тижня там будуть повіністю скасовані усі картантинні обмеження, пов’язані з пандемією Ковід-19. З 10 березня у Техасі на 100% дозволять відкритися усім бізнесам, а носити маски можна буде лише за бажанням.

Поліція Капітолію повідомила про загрозу нового нападу на будівлю Конгресу 4 березня. Відео

Сьогодні Поліція Капітолію повідомила про загрозу нового нападу на будівлю Конгресу у четвер 4 березня, який готує воєнізована група. Обговерення планів нападу членами групи перехопило ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки США.

Що означають запроваджені ЄС та США спільні санкції щодо Росії через отруєння та ув’язнення Навального, якими можуть бути їх наслідки? Відео

Запроваджені ЄС та США спільні санкції щодо Росії через отруєння та ув’язнення Навального викликали бурхливу реакцію у регіоні. Якщо в Україні та Балтійських країнах санкції привітали, то у Росії обіцяли нелінійну відповідь.

Як вакцини стають доступними у місцевих аптеках міст США. Відео

Вакцина у найближчій аптеці – тепер прищеплювати людей з груп ризику, які живуть у малозабезпечених районах великого Лос-Анджелеса стало легко і доступно.

Як за адміністрації Байдена зміниться політика США в рамках ООН, у тому числі і щодо Росії? Відео

Адміністрація Байдена призначила в ООН нову дипломатичну команду та обіцяє відмінний підхід до міжнародної політики від того, який був за президента Трампа. Протягом березня Сполучені Штати головують у Раді Безпеки ООН.

Мінфін США назвав прізвища російських силовиків, проти яких запровадили санкції через Навального

Міністерство фінансів Сполучених Штатів опублікувало перелік російських високопосадовців, проти яких ввели санкції у зв’язку з отруєнням та ув’язненням російського опозиційного діяча Олексія Навального.
Серед них заступник міністра оборони Олексій Криворучко, заступник міністра оборони Павло Попов, голова управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин, глава ФСВП Олександр Калашников, голова ФСБ Олександр Бортников, генпрокурор Ігор Краснов і перший заступник голови адміністрації Кремля Сергій Кирієнко.
“Сполучені Штати не прагнуть ні до перезапуску відносин з Росією, ні до ескалації”, – сказав журналістам один з представників адміністрації.
“Будь-яке використання хімічної зброї – неприпустиме. Ми діємо разом із нашими партнерами у ЄС та Великій Британії у протидії вчинкам Росії та закликаємо звільнити Навального із в’язниці”, – написав у Twitter державний секретар США Ентоні Блінкен.

Голова постійного спеціального комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф повідомив, що “навіть за мірками путінської Росії замах на лідера опозиції і антикорупційного активіста Олексія Навального і подальше укладання його в тюрму – це кричуща спроба змусити стишити голос, який рішуче виступає за демократичні реформи, яких Путін так явно побоюється”.
У Кремлі у вівторок заявили, що будь-які нові санкції з боку США у зв’язку зі справою Навального не досягнуть своєї мети і лише погіршать і без того натягнуті відносини, а також пообіцяли відповідь.
Раніше “Голос Америки” повідомляв, що адміністрація президента США Джо Байдена та Європейський Союз 2-го березня одночасно оголосили про запровадження нових санкцій стосовно Росії через Навального. ЄС назвав під санкціями чотирьох посадовців: згаданих вище Краснова, Калашникова, а також голову Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна й керівника Національної гвардії Віктора Зотова.
Дивіться також: Поліція у М’янмі продовжує використовувати силу проти мітингувальників

Час-Тайм. Детально про новий пакет військової допомоги США Україні

В ефірі Час-Тайм. Президент Європейської Ради Шарль Мішель, який перебуває з візитом в Україні, відвідав Донбас. США та ЄС оголосили про нові санкції стосовно Росії у зв’язку з отруєнням та ув’язненням Навального. Пентагон у понеділок оголосив про новий пакет допомоги Україні на суму $125 млн – на що підуть ці кошти. Україна потрапила до списку країн, які першими отримають доступ до вакцини від COVID за програмою COVAX. Американці почали отримувати вакцину “Джонсон і Джонсон”: наскільки довіряють цій вакцині і що кажуть про її ефективніст. Український стартап з виробництва електровелосипедів завойовує американський ринок.

Міжнародні усиновлення стали предметом розслідування у Європі

Міжнародні усиновлення стали предметом прискіпливої уваги після того, як Нідерланди призупинили дану практику через розслідування, яке виявило серйозні порушення. У низі випадків, деякі з яких мали місце десятки років тому, у багатьох усиновленнях мали місце шахрайство, корупція та торгівля людьми. Інші європейські країни розпочали власні розслідування.
Після розслідування в Голландії усиновлені особи та правозахисні організації в інших західноєвропейських країнах також вживають заходів. Пізніше цього року у Бельгії буде оприлюднено результати розслідування щодо усиновлення. Міністр соціальних справ у Швеції оголосив про розслідування практик усиновлення, які сягають 1960-х років.
Роелі Пост – колишня державна службовиця Європейського Союзу, яка понад 20 років тому стала викривачем, і вказала на проблему незаконних усиновлень та торгівлі дітьми зі Східної Європи. Пост не здивована висновкам у голландському звіті і вважає, що система усиновлення не може бути залишена без змін.
“Після цих 60 років [у системи] немає майбутнього, необхідні зміни”, сказала вона. “Можливо, невелика кількість окремих випадків, але не організований ринок, де у вас є програми та контракти, а також приватні агенції з усиновлення. Я думаю, це відійде у минуле”.
Марсія Енгель – була усиновлена у Нідерландах і родом з Колумбії. Енгель каже, що коли вона розпочала пошуки своєї біологічної сім’ї, вона зрозуміла, що її мати була змушена відмовитись від неї.
“У моєму власному випадку, але також з багатьма усиновленими, їх просто зробили сиротою на папері, але насправді у них була сім’я, яка хотіла б піклуватися про них”, – сказала вона.
Енгель створила організацію Plan Angel у 2008 році, щоб допомогти зв’язати усиновлених осіб з їх родинами. Організація взяла участь у понад 500 справах, що стосуються усиновлених колумбійських дітей.
Енгель та її організація допомагають людям, усиновленим родинами з Північної Америки та Західної Європи, а також у їх рідних країнах. Енгель каже, що вона бачить тривалі порушення не лише у справах про усиновлення до Нідерландів, але і щодо усіх інших країн.
Енгель каже, що вона сподівається, що увага до цього питання допоможе людям зрозуміти справжню природу багатьох міжнародних усиновлень.
“Загальна думка про міжнародне усиновлення полягає в тому, що дуже добре допомагати бідним дітям з-за кордону, щоб дати їм більше шансів у житті. І, я думаю, важливо також, що загальний тон розмови про міжнародне усиновлення, дещо змінюється, бо у нього є і темна сторона. І темна сторона полягає в тому, що багато біологічних сімей добровільно не відмовились від своїх немовлят, чи дітей », – сказала вона.
Незважаючи на те, що у звіті не вперше висвітлюється незаконна практика міжнародних усиновлень, це вперше такі процедури зупинено у європейській країні, доки не буде здійснено реформи. Хоча розслідування з боку Нідерландів було зосереджено на Бангладеш, Бразилії, Колумбії, Індонезії та Шрі-Ланці, усиновлення з інших країн на даний момент припинено.
З часом посилюють обмеження країни, які користуються популярністю серед західних родин-усиновлювачів. Ефіопія заборонила всі усиновлення з-за кордону в 2018 році після повідомлень ЗМІ про випадки жорстокого поводження у США. Інші країни включають Камбоджу, Гватемалу та Росію.
Дивіться також: Дівчина стане наймолодшою американкою, яка побувала у космосі – у першій цивільній місії SpaceX

Торік у США скоїли у півтора рази більше злочинів проти азійців

За 2020 рік у США на 150% зросла кількість злочинів проти людей азійського походження. Попри те, що злочини через расову ненависть загалом стали рідшими на 7%, в окремих містах атаки на американських азійців траплялись торік утричі частіше, свідчать дані поліцейських відділків. Експерти кажуть, що ця тенденція продовжила тривати й напочатку цього року.
Загалом за 2020 зафіксували 122 напади чи акти вандалізму щодо азійців, які пов’язують винятково із расовою ненавистю, найбільше – у Нью-Йорку, Філадельфії, Клівленді та у містах Каліфорнії. Лише Вашингтон продемонстрував позитивну динаміку.
Об’єднаний ресурс кількох правозахисних організацій Stop AAPI Hate має іншу статистику, у порівнянні із кількістю злочинів, про які повідомляли у поліцію. Там нарахували загалом понад 2 тисячі 800 випадків расизму та дискримінації щодо азійців, 90% з них обмежились усними образами, але у майже 9% дійшло до бійок. Через це в американських містах відбуваються акції, що мають привернути увагу до проблем американських азійців.
Деякі захисники прав азійських американців кажуть, що сплеск расизму також пов’язаний із заявами попереднього президента США Дональда Трампа, який послідовно називав COVID-19 “китайським вірусом”. Відтак, вважають вони, антикитайські настрої у суспільстві загострились. При тому нетерпимість, дискримінація та відкрита ненависть часто спрямована не лише на вихідців із Китаю, а й на народжених у США людей іншого азійського походження.
Дивіться також: Американський Сенат цього тижня розгляне пакет стимулювання економіки на суму у майже 2 трильйони доларів

Дівчина стане наймолодшою американкою, яка побувала у космосі – у першій цивільній місії SpaceX. Відео

“В цьому вся краса життя – іноді воно дуже дивує”. Медик Гейлі Арцено у дитинстві поборола рак кісток. У 29 років вона стане наймолодшою американкою, яка побувала у космосі – у першій цивільній місії SpaceX