Голос Америки: Україна | NLight DC++
Голос Америки: Україна | NLight DC++

Голос Америки: Україна

В Міжнародний день миру США закликали Росію припинити окупацію Криму та агресію на Донбасі

21 вересня ООН відзначає Міжнародний день миру. У цей день Посольство США в Україні видало заяву із закликом до Росії припинити окупацію Криму, відступити з Донбасу та припинити агресію проти України.

«Поки Росія не припинить конфлікт, який вона спричинила і підтримує на Донбасі, і повністю не вийде з Донбасу та Криму, українці не зможуть насолоджуватись миром, на який вони заслуговують», – заявила очільниця Посольства Крістін Квін.
«Росія має звільнити всіх українців, яких вона несправедливо ув‘язнила у відплату за мирний спротив», – додала дипломат.
21 вересня у День миру, секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив з промовою на тлі Японського дзвону миру. Він наголосив на негативному факторі пандемії коронавірусу цього року. «Поза зонами воєн, пандемія виявляє і наживається на нерівності різного виду, налаштовуючи громади та країни одна проти одної», – заявив він.
Гутерріш закликав світ припинити вогонь щонайменше на добу. «Потрібно, щоб рушниці замовкли, а ми зосередились на спільному ворогові – вірусу», -додав він.
Дивіться також: В ексклюзивному коментарі Лінас Лінкявічус: Росія зайняла «неконструктивну позицію» щодо Білорусі. Відео

Україна в журналістських рослідуваннях «файлів FinCEN»

Результати кількарічної роботи понад сотні журналістських колективів з документами про підозрілі пересування грошей у міжнародних банках виявили масштабну систему відмивання грошей і зокрема ухиляння від фінансових санкцій США.
В координованих публікаціях низки провідних ЗМІ зокрема йдеться, як великі банки обслуговували відмивання коштів з України.
Прикладом названо дані про те як через банк JPMorgan упродовж десятиріччя було переведено загалом понад $50 мільйонів для Пола Манафорта за його співпрацю з Партією Регіонів та з колишнім президентом Віктором Януковичем в Україні.

Cлужби США, які відповідають за виконання законів про боротьбу з відмиванням грошей, рідко переслідують великі банки…

Суд у США 2019 року визнав Пола Манафорта, колишнього голову виборчого штабу Дональда Трампа, винним у приховуванні коштів від американської податкової служби та в інших фінансових злочинах.
Журналісти розслідувачі в різних країнах опрацювали понад 2500 документів підрозділу Міністерства фінансів США – Мережі боротьби з фінансовими злочинами (Financial Crimes Enforcement Network – FinCEN), що збирає та аналізує інформацію про фінансові трансакції, щоб виявляти випадки відмивання грошей, фінансування тероризму тощо.
Йдеться про звіти від міжнародних банків про підозрілі трансакції в американських доларах за період з 2000 до 2017 року.
Документи, так звані «файли FinCEN», були злиті виданню Buzzfeed News, а потім поширені серед інших ЗМІ.
Міжнародний консорціум журналістів розслідувачів (МКЖР) пише, що низка найбільших банків світу «зневажали директивами про боротьбу з відмиванням грошей і переводили велетенські суми грошей, що належали сумнівним особам та злочинними мережам, які поширювали хаос і підривали демократію в світі».
МКЖР доходить висновку, що «служби США, які відповідають за виконання законів про боротьбу з відмиванням грошей, рідко переслідують великі банки за порушення, а якщо і вдаються до дій, то це майже не перешкоджає потоку награбованих грошей, який тече через міжнародну фінансову систему».

Україна згадана у результатах журналістських розслідувань багато разів у зв’язку зі справою Пола Манафорта, а також там йдеться про багатомільйонні оборудки осіб з кола Андрія Клюєва, колишнього голови адміністрації президента Віктора Януковича.
Окремо у розслідуваннях вказані імена українських олігархів Дмитра Фірташа, Ігоря Коломойського та описані трансакції, які на думку розслідувачів вказують на звинувачення у незаконному збагаченні та відмиванні грошей.
США домагаються екстрадиції Дмитра Фірташа з Австрії, висунувши проти нього обвинувачення у корупції.

Мережі, через які брудні гроші рухаються світом, стали життєвими артеріями глобальної економіки.

Український уряд судиться з Ігорем Коломойським, домагаючись повернення мільярдів доларів, які згідно зі звинуваченнями були викрадені з «Приватбанку», співвласниками якого були Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов.
Buzzfeed News вважає, що аналіз документів FinCEN вказує на те, що Мережа боротьби з фінансовими злочинами виявила неспроможність дієво боротися з відмиванням грошей.
«Документи FinCEN викривають засадничу правду нашої епохи: мережі, через які брудні гроші рухаються світом, стали життєвими артеріями глобальної економіки. Вони дозволили тіньовій системі стати такою широкою і неконтрольованою, що вона перетворилася на невід’ємну частину так званої легальної економіки», – йдеться у висновках Buzzfeed News.
Українська журналістка Тетяна Козирєва, яка співпрацювала в рослідуванні, написала у Facebook, що на її думку «це лише питання часу, коли саме Департамент юстиції пред’явить фігурантам звітів FinCEN обвинувачення, як це трапилося з американським політичним технологом Полом Манафортом».
Дивіться також: Життя Рут Бейдер Гінзбург: як донька емігранта з Одеси стала “рок-зіркою” прогресивного Вашингтона

США закликали РФ припинити агресію проти України

США закликали РФ припинити агресію проти України. “У всесвітній день миру ми закликаємо Росію зробити вибір на користь миру. Українці, як і люди в усьому світі, хочуть прожити своє життя в мирі та з повним визнанням своїх прав. Поки Росія не припинить конфлікт, який вона спричинила та підтримує на Донбасі і повністю не вийде з Донбасу та Криму, українці не зможуть наслоджуватися миром, на який заслуговують”, – йдеться у відеозверненні тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

Американська дипломатка також закликала Росію звільнити всіх українців, які незаконно утримуються та запевнила, що США залишаються повністю відданими дипломатичному врегулюванню конфлікту на сході та деокупації Криму. “Ми разом з українським народом підтримуємо суверенітет та територіальної цілісності України”, – йдеться у розповсюдженому посольством США в Україні зверненні.

У Вашингтоні прощаються із “Іконою правосуддя” США (Vox Pop). Відео

“Рут Бадер Гінзбург, вона вражаюче послужила нашій країні, і я просто в шоці, що вона пішла”. Вашингтоні прощаються із “Іконою правосуддя” США. Cуддя Гінзбург померла у віці 87 років 18 вересня 2020 року.

Життя Рут Бейдер Гінзбург: як донька емігранта з Одеси стала “рок-зіркою” прогресивного Вашингтона. Відео

Суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург, друга жінка, яка працювала у найвищому суді країни, вступила до адвокатської професії в той час, коли жінок-юристів було небагато. Вона провела свою кар’єру, працюючи над розширенням прав жінок, і отримала статус “рок-зірки” в прогресивних колах. Вона народилася 15 березня 1933 року в Брукліні, штат Нью-Йорк, і померла у віці 87 років у Вашингтоні

Мільярдер роздав на доброчинність весь свій статок у 8 мільярдів доларів

Американець ірландського походження мільярдер Чак Фіні, який заробив свої статки заснувавши з однокурсником в 1960-х мережу магазинів Duty Free Shoppers, оголосив що досяг свєї мети, віддавши на доброчинність 8 мільярдів доларів своїх статків.
38 років тому мільярдер заснував компанію Atlantic Philantropies і перевів туди увесь свій статок. Він не прагнув розголосу для своєї організації, яка більшість пожертв зробила анонімно. Цим Фіні заслужив прізвисько «Джеймс Бонд від філантропії». Він жертвував на проекти освіти, захисту прав людини та інше.
Цього тижня у організації Фіні офіційно закінчились гроші.
89-річний Фіні підписав документ про розпуск установи в понеділок. Він сказав, що щасливий, що мав можливість втілити свій план. «Ми багато навчились. Щось би ми зробили інакше, але я задоволений», – сказав Фіні в коментарі Forbes, а іншим мільярдерам він порадив долучатись до доброчинності і жити за гаслом «Давай поки живеш». «Спробуйте, вам сподобається», – сказав він.
Засновник Microsoft Білл Гейтс а також мільярдер Уоррен Баффет називають Фіні прикладом для себе і для ініціативи, яку вони просувають, щоб переконати мільярдерів віддавати на доброчинність частину своїх статків за свого життя.
Фіні залишив 2 мільйона собі на пенсію. Він веде скромний спосіб життя і живе з дружиною на зйомній квартирі у Сан-Франциско.
Дивіться також: В ексклюзивному коментарі Лінас Лінкявічус: Росія зайняла «неконструктивну позицію» щодо Білорусі. Відео

Медики закликають вакцинуватись від грипу і попереджають про “ідеальний шторм” COVID-19 та ГРВІ

Медики у США закликають громадськість вакцинуватись від грипу, аби уникнути подвійного захворювання на грип та COVID -19.
Обидві хвороби є вкрай інфекційними та проявляються зі схожими симптомами.
Утім, грип є сезонним захворюванням, на відміну від COVID-19, і від нього нього є вакцина.
“Ми можемо побачити ідеальний шторм зростаючої активності COVID-19, особливо коли люди все частіше починають збиратися всередині приміщень, коли вони все частіше втомлюються від носіння масок, соціальної дистанції та дотримання гігієни рук, і якщо вони ще й захворіють сезонним грипом”, – заявила директорка відділу інфекційних хвороб Університету Алабами Джон Мараццо під час брифінгу Товариства Інфекційних хвороб Америки.
В умовах пандемії американці загалом стали менше вакцинуватись і це викликає стурбованість напередодні сезону грипу, – вказує у виданні Business Insider президентка Американської академії лікарів-терапевтів Бет Смолко.
“Обов`язкове перебування вдома, соціальна дистанція, надзвичайна обережність призвела до різково спаду рівня вакцинації по всій країні під час пандемії. Багато пацієнтів лишаються вдома і пропускають запланований медичний огляд, тому що намагаються бути обережними і переживають, аби не заразитися вірусом”, – пише лікарка.
Як приклад, вона вказує, що в деяких лікарнях Нью-Йорка рівень вакцинації дітей впав на 91%.
“Коли сезон грипу перетнеться з COVID-19, головною причиною для хвилювання будуть збої із постачанням вакцини проти грипу”, – додає вона.
“Через COVID-19 буде менше варіантів для пацієнтів отримати вакцину від грипу, так як щоденне життя людей змінилося. Ми тримаємось подалі від місць, де проводиться вакцинація, де вона організована, розрекламована”.
“Будь ласка зробіть так, щоб ви і ваша родина отримали вакцину від грипу і залишались здоровими”, – зазначила Смолко.
Станом на суботу 19 вересня, за даними Центру із дослідження коронавірусу в Університеті Джонcа Гопкінса, США лідирує у світі за рівнем поширення COVID-19. 6,7 мільйона людей заразились хворобою, 194 тисячі осіб померли внаслідок зараження вірусом.
Дивіться також: Як українцю пощастило забути документи 11-го вересня 2001 року

США надсилають бойові машини Bradley до Сирії, після інциденту з військовими РФ

У п‘ятницю Пентагон повідомив, що США надсилають бойові машини Bradley, персонал та радарне устаткування до Сирії в якості «чіткої демонстрації рішучості захистити сили коаліції».
Операція сил коаліції Inherent Resolve, очолювана США, вже повідомила про прибуття машин до Сирії.

«Центральне командування США вказало провести низку дій на північному сході Сирії для того, щоб забезпечити безпеку сил коаліції», – йдеться в заяві речника Центрального командування капітана Білла Урбана.
«Сполучені Штати розмістили радар Sentinel, збільшили кількість бойових патрулів США над американськими силами і спрямували бойові машини Bradley для підтримки сил США у східному регіоні безпеки Сирії (ESSA). Ці дії є чіткою демонстрацією рішучості США захищати сили коаліції в ESSA і забезпечити їхню здатність продовжувати місію з подолання ІДІЛ без втручань», – додав він.
«Сполучені Штати не шукають конфліктів з будь-якою країною в Сирії, але, за необхідності, захистять сили коаліції», – йдеться в заяві.
В п’ятницю на прес-брифінгу в Білому домі президент США Дональд Трамп підкреслив те, що місія США в Сирії залишається обмеженою. «Ми вийшли із Сирії крім охорони нафти. Я зберіг нафту і військові її охороняють», – зауважив він.
Дії США задля посилення захисту сил коаліції відбулись після інциденту з росіянами 26 серпня, коли, за повідомленням США, на північному сході Сирії російський транспорт пішов на зіткнення із бронетранспортером патруля Коаліції.

Заявляється, що у результаті події, сім членів екіпажу коаліційного бронетранспортеру отримали травми. Після інциденту відбулась телефонна розмова між головою Комітету начальників штабів США Марком Майлі та головою Генштабу Росії Валерієм Герасимовим, під час якої Майлі висловив занепокоєння інцидентом, повідомляють ЗМІ. Пентагон назвав дії Росії «умисно провокативною і агресивною поведінкою» та порушенням угоди про деконфліктість. Росія звинуватила американських військових в інциденті, заявивши, що вони намагались заблокувати патруль.
Дивіться також: Як українці рятувалися від токсичного повітря у Каліфорнії. Відео

Компанію Фейсбук звинувачують у шпигуванні за користувачами Інстаграм через камеру телефона

Проти Фейсбук подали позов про ймовірне шпигування за користувачами Інстаграму через відеокамеру телефона.
Користувачка Інстаграму зі штату Нью-Джерсі Британі Кондиті у четвер подала позов до федерального суду Сан-Франциско. Вона вважає, що компанія Фейсбук свідомо використовувала камеру мобільного телефона, коли люди користувались додатком Інстаграм, “щоб збирати вигідну та цінну інформацію про своїх користувачів, до якої компанія не могла отримати доступу іншим чином”.
“Отримавши надзвичайно приватні та інтимні персональні дані про своїх користувачів, зокрема, в приватності їхніх помешкань, він (Фейсбук – ред.) спроможний збільшити свої прибутки від реклами, націлюючись на потреби користувачів більше ніж будь-коли”, – йдеться у позові.
“Наприклад, (Фейсбук) може у реальному часі бачити, як користувачі реагують на рекламні повідомлення в Інстаграмі, що забезпечує їх надзвичайно цінною інформацією для своїх рекламодавців”.
Раніше цього літа Фейсбук відкинув подібні звинувачення і переклав провину на несправність в системі, яку він наразі виправляє. В компанії заявили, що через несправність користувачі отримували неправдиві повідомлення проте, що Інстаграм користується камерою iPhone.
Інший позов проти Фейсбук цього літа подали через використання технології розпізнавання обличчя, щоб нелегально збирати біометричні дані. В рамках мирової угоди компанія запропонувала позовнику 650 мільйонів доларів мирових.
Інформацію про новий позов компанія «Фейсбук» поки не прокоментувала.
Дивіться також: Як українці у США підтримують своїх кандидатів на виборах-2020?

США, ЄС засудили ув’язнення 7 кримських татар в Росії

16 вересня суд в Ростові-на-Дону засудив до 13-19 років ув‘язнення кримських татар заарештованих 7 липня 2020 року, включаючи координатора Кримської солідарності Сервера Мустафаєва.
США, ЄС, Туреччина засудили дії Росії.

«Росія має припинити застосовувати до українців свої несправедливі закони й корумповані судові процеси та незаконну окупацію Криму», – йдеться в заяві Посольства США в Україні, що засуджує «політично мотивоване й невиправдане засудження Росією 7 кримськотатарських журналістів і активістів до тюремного ув’язнення».
Європейський Союз закликав Росію скасувати ці вироки і негайно відпустити незаконно ув‘язнених українців, йдеться в заяві речника ЄС.

«Європейський Союз не визнає втілення російського законодавства в Криму та місті Севастополь, адже це суперечить міжнародному праву, як і передача громадян України з Криму до судів в Росії», – йдеться в заяві.
«ЄС очікує від Росії припинення тиску на кримських татар. Захист міжнародних прав людини на півострові має бути гарантовано», – наголосили в ЄС. В заяві також підкреслюється «непорушна підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах».
Туреччина також розкритикувала дії Росії. Міністр закордонних справ країни заявив, що «Туреччина продовжить підтримувати кримських татар, які мирним чином захищають свої права та інтереси і прагнуть бути почутими демократичними методами».
Вироки суду було винесено в рамках так званої справи «Хізб ту-Тахрір» кримським татарам Марлену Асанову, Мемету Белялову, Серверу Муставаєву, Едему Смаілову Сайрану Салієву, Тимуру Ібрагімову та Серверу Закер‘яєву.
Дивіться також: Чому результати перепису населення у США можуть скасувати? Відео