Голос Америки: Україна | NLight DC++
Голос Америки: Україна | NLight DC++

Голос Америки: Україна

Конгрес голосує за допомогу Україні. Спецефір Голосу Америки

Вирішальне голосування. У суботу, 20 квітня, Палата Представників починає розгляд законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону.
Стежте за процесом наживо! Приєднуйтеся до спеціального ефіру Голосу Америки Українською.
Детальний опис процесу розгляду і голосування; заяви ключових законодавців із перекладом українською; включення із кулуарів Конгресу; коментарі аналітиків; відповіді на питання в прямому ефірі.
Початок: 20 квітня, 15:50 за Києвом – 08:50 за Вашингтоном.
Синхронний переклад надається з метою загального розуміння і не є дослівним.

G7 “продовжать працювати” над використанням активів РФ для України. Глава Центробанку ЄС Лагард виступає проти

Країни G7 вітають пропозиції ЄС щодо використання прибутків від заморожених російських активів на користь України. Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі міністрів фінансів “Групи семи” та керівників Світового банку. Текст заяви оприлюднило Міністерство закордонних справ Японії.
За заявою, до зустрічі, яка відбулася 17 квітня у Вашингтоні, долучився в тому числі міністр фінансів України Сергій Марченко.
“Ми вітаємо пропозиції ЄС щодо спрямування надзвичайних надходжень від суверенних заморожених активів Росії на користь України. Ми також вітаємо кроки, вжиті Великою Британією та США щодо припинення торгівлі новими російськими неблагородними металами на їхніх глобальних біржах металів”, – заявляють підписанти.
Країни G7 також підтверджують готовність до тривалої підтримки відбудови України – Світовий банк оцінює потреби в цьому напрямку у майже 486 мільярдів доларів протягом наступних 10 років.
Також учасники зустрічі висловили “рішучий намір забезпечити”, щоб Росія заплатила за збитки, завдані Україні:
“Суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться замороженими до того часу відповідно до наших відповідних правових систем. Дотримуючись заяви лідерів G7 від 24 лютого 2024 року, ми продовжуватимемо працювати над усіма можливими способами використання знерухомлених російських суверенних активів для підтримки України відповідно до міжнародного права та наших відповідних правових систем, щоб поінформувати наших лідерів напередодні саміту в Апулії в червні”.
Європейська комісія 20 березня представила проєкт рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів, які мають забезпечити від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік на озброєння України. У пропозиції йдеться про те, що 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, слід використати на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру. Решту 10% передати до бюджету ЄС і використати їх для підвищення потужності української оборонної промисловості.
Цю ідею обговорювали лідери ЄС, чиє одностайне схвалення потрібне для її реалізації. Однак попри її широку підтримку поміж держав-членів Євросоюзу, проти виступають Австрія та Угорщина.
Водночас голова Європейського центрального банку Крістін Лаґард заявила, що підготовлені США пропозиції щодо використання заморожених російських активів для фінансування військової допомоги Україні можуть порушувати міжнародне право.
“Перехід від заморожування активів до їхньої конфіскації та подальшого використання – це те, до чого потрібно підходити дуже обережно», – цитує голову ЄЦБ The Financial Times. За словами Лаґард, такі дії можуть змінити міжнародний порядок, “який ви (країни Заходу – ред.) хочете захистити; який би ви хотіли, щоб Росія поважала”.
Вона також додала, що бачила чотири різні схеми, які б дозволили обійти юридичні перешкоди на шляху до використання заморожених активів РФ, проте всі вони, на її думку, можуть бути витлумачені як порушення міжнародного правового порядку.
Голова ЄЦБ наголосила, що “немає жодних сумнівів”, що Росія має заплатити за відновлення України. Однак прискорення цього процесу, обумовлене відсутністю коштів для фінансування України, “порушує цілу низку питань” щодо поваги до міжнародного права, а також фінансової стабільності та спільної відповідальності, вважає Лаґард.
Зокрема, вона вказала на “величезну асиметрію” у розміщенні активів: у Євросоюзі заморожено понад 200 мільярдів євро, в американській юрисдикції — лише шість мільярдів доларів.
FT зазначає, що коментарі Лаґард свідчать про розкол між союзниками України щодо запропонованого США плану із залучення десятків мільярдів євро для Києва під заставу майбутніх доходів від інвестування заморожених активів РФ. Країни ЄС воліли б передавати Україні безпосередньо прибутки від цих активів, пояснює видання.
Близько 260 мільярдів євро активів російського центрального банку, переважно у вигляді цінних паперів і готівки, були заблоковані країнами “Групи семи”, ЄС і Австралією, більш як дві третини з них заблоковані в ЄС на території Бельгії.
У Кремлі кажуть, що передача доходів від заморожених активів РФ на підтримку України нібито призведе до “катастрофічних наслідків” для європейських банків та економіки ЄС.

Європейські системи ППО мають захищати Європу в Україні, каже Зеленський

Керівники країн Європейського Союзу на саміті у Брюсселі 17-18 квітня узгодили заяву про подальшу “непохитну” допомогу Україні у захисті від російської агресії і пообіцяли нагальну допомогу для підтримки української енергетики, що стала ціллю нових бомбардувальних рейдів з боку Росії.
Органи ЄС та уряди країн зобов’язалися “посилити надання гуманітарної допомоги й засобів цивільного захисту включно з електрогенераторами й трансформаторами”.

Німеччина, яка вже надала дві системи Патріот, вирішила надати ще одну, але ми також хочемо заохотити інших…

Окремо в заяві згадано про нагальну потребу надання Україні засобів протиповітряної оборони на додаток до іншої зброї, особливо артилерійських боєприпасів та ракет.
Український президент Володимир Зеленський, який промовляв до учасників саміту ЄС 17 квітня з допомогою відеозв’язку, назвав потребу ППО “ключовою”.
Згадавши нещодавню атаку Ірану на Ізраїль, він закликав партнерів “так само захищати Європу від балістики та «шахедів», від крилатих ракет і бомб, як це відбулось у небі Ізраїлю та інших країн регіону”.
“Наше, українське небо, небо наших сусідів заслуговує на таку ж безпеку”, – наголосив Зеленський, вказавши, що російські бомбардування вже знищили “майже” всі теплові електростанції України і підкреслив загрозу для українських атомних електростанцій.
“Це можна зупинити тільки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Системами, які є зокрема у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба”, – заявив Зеленський.
Німеччина дає третій Патріот і закликає інших
Німеччина стала першою країною ЄС, яка відгукнулася на нові заклики Києва і 13 квітня пообіцяла виділити додаткову систему ППО Патріот.
Німецький канцлер Олаф Шольц закликав союзників уважно поглянути на свої арсенали, щоб знайти те, чим вони могли б поділитися.
“Російська агресивна війна триває з великою жорстокістю, і ми знаємо, що повинні зробити більше, ніж досі, щоб підтримати Україну. Це стосується, зокрема, усіх необхідних засобів протиповітряної оборони. Німеччина, яка вже надала дві системи Патріот, вирішила надати ще одну, але ми також хочемо заохотити інших зробити те ж саме», – сказав Олаф Шольц.
Але досі інші країни ще не оголошували нових обіцянок віддати системи ППО такого класу, яких Україна каже, що потребує ще принаймні шість зокрема для захисту Харкова та інших міст.
Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас повідомила, що в день саміту 17 квітня ця тема була однією з провідних, але зауважила, що конкретних зобов’язань від країн, які мають такі системи, наразі не пролунало.
Європейські лідери також неодноразово згадують, що сподіваються на якнайшвидше розблокування процесу надання військової допомоги від США, які є головним постачальником ракет для систем ППО.

У Вашингтоні обговорюють можливості застосування заморожених активів РФ для допомоги Україні. Відео

Вони, зокрема, обговорюють шляхи використання заморожених російських активів на користь України. Більше про збори МВФ та Світового банку розповість Оксана Бедратенко.

Допомогу Україні планують виставити на голосування у Конгресі США вже цього тижня. Відео

Спікер Майк Джонсон оприлюднив текст законопроєктів щодо допомоги України та вимоги до адміністрації Байдена. Спікер сигналізував, що документи можуть поставити на голосування вже цього тижня.

“Танки є, екіпажі навчені, а стріляти нема чим”, – командир танкового батальйону 21-ї ОМБр. Відео

Підписуйтеся на Голос Америки Українською у Facebook, Instagram, Threads, YouTube, X, Telegram, WhatsApp та Viber – читайте тільки перевірені новини про США та Україну!

Студія Вашингтон. Останні заяви з Конгресу щодо допомоги Україні

Сьогодні у Студії Вашингтон. Американські законодавці закликали спікера Палати представників вже в понеділок винести на голосування пакет додаткового фінансування, який включає допомогу Україні та Ізраїлю. Після атак Ірану на Ізраїль спікер Джонсон заявив що цього тижня Палата представників спробує схвалити необхідну допомогу Ізраїлю, однак не уточнив, чи йдеться про законопроєкт, що включає і допомогу Україні.

Спікер Джонсон озвучив план голосування за допомогу Україні та Ізраїлю. Відео

Показати більше

Show less

Фактично пропозиція спікера віддзеркалює законопроєкт Сенату на 95 мільярдів доларів, проголосований два місяці тому, але розбиває його на частини. Окремо буде виноситися на голосування допомога Ізраїлю, допомога Україні та допомога для Індо-Тихоокеанського регіону. А четвертим пунктом будуть винесені додаткові пропозиції, такі як можливість надання допомоги Україні в борг, положення щодо конфіскації російських активів, додаткові санкції проти Ірану, заборона в США соцмережі TikTok та інше. До кожної частини законопроєкту буде дозволено вносити правки. Усе, що буде проголосовано таким чином в Палаті представників, піде єдиним пакетом на голосування в Сенаті. Законодавці сподіваються погодити допомогу партнерам до кінця поточного тижня, бо вже із 19-го квітня Конгрес знову йде на перерву.

Атаки по Ізраїлю допомогли відбити союзники. Чому не роблять те саме для України? Відповідь Держдепу США. Відео

Тим часом лідери країн G7 засудили атаку Ірану на Ізраїль. Як повідомляють ЗМІ, США заявили, що не підтримають Тель-Авів у разі воєнних дій проти Ірану. Ізраїль відмовився від негайного удару у відповідь.

Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну 

“Ми віддані допомозі Україні з першого дня”, так відповіли у Державному департаменті США на питання, чому США та їхні партнери успішно та скоординовано захищали Ізраїль проти атак дронів та ракет, але не роблять цього для України.
“Якщо подивитись на наші зобов’язання щодо України, вони включають протиракетну оборону, щоб дозволити українським військовим збивати безпілотники та ракети та відбивати напади на українців. Адміністрація надає системи озброєння на мільярди доларів. І це не тільки американські системи озброєння. Ми працювали над тим, щоб отримати системи протиповітряної оборони з усього світу, щоб допомогти захистити український народ від атак Росії”, – сказав Метью Міллер, прессекретар Держдепартаменту.
Коли журналісти уточнили, що Росія атакує Україну тими ж самими дронами, які Іран запускав по Ізраїлю, речник Держдепу наголосив на великій підтримці України та не погодився із логікою порівняння захисту України та Ізраїлю.
“Я не погоджують з логікою цього запитання. … Ми віддані допомозі Україні з першого дня. І те, що ми робили, підтверджує це. Коли подивитись на міжнародну коаліцію, яку ми зібрали для відповіді на агресію Росії, коли подивитись на санкції та системи експортного контролю, подивитись на забезпечення систем озброєння. … Я вважаю, що передумова цього питання трохи абсурдна, тому що вона не відповідає нашій реальності, коли йдеться про підтримку українського народу та українських військових”, зазначив речник Державного департаменту США.
Як повідомляв Голос Америки, експерти вважають, що атака Ірану по Ізраїлю є свідченням того, що слабкість країн Заходу у підтримці України надихає авторитарні режими.

Максим Шкіль - бізнес в Укрзалізниці https://1lk.com.ua/about

dausovet.com

kukla.site