Голос Америки: Україна | NLight DC++
Голос Америки: Україна | NLight DC++

Голос Америки: Україна

Як благодійники у США збирають гроші аби допомогти пораненим українським воїнам. Відео

Поставити українських ветеранів на ноги – місія заснованого шість років тому українцями США благодійного фонду «Відродження Захисників України». Основним джерелом збору коштів для фонду стала організація благодійних концертів у США.

Головне про виступ Володимира Зеленського в ООН – підсумки та реакції. Відео

У Нью Йорку тривають загальні дебати 76 Генеральної Асамблеї ООН. Президент України Володимир Зеленський завершив візит. Останньою у його програмі була зустріч з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном.

Адміністрація США із контролю за харчами та ліками надала дозвіл на екстрене використання додаткової дози вакцини Пфайзер. Відео

Адміністрація США із контролю за харчами та ліками у середу ввечері надала дозвіл на екстрене використання додаткової дози вакцини Covid-19 виробництва Пфайзер для людей від 65 років, особам з високим ризиком важких захворювань та тим, хто працює у умовах високого ризику зараження.

Державний секретар США: боротьба з кліматичною кризою вимагає колективних зусиль всіх країн

Держсекретар США Ентоні Блінкен у четвер виступив на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому питанням клімату та безпеки.
За словами Блінкена, президент США Джо Байден з першого дня перебування на посаді дав зрозуміти, що рішення кліматичної кризи є одним із пріоритетів його адміністрації, і доручив зробити відповідні зусилля ключовим елементом зовнішньої політики США.
«Ми враховуємо, як кожна двостороння і багатостороння взаємодія, кожне ухвалене нами політичне рішення вплине на нашу мету – зробити світ більш безпечним і стійким», – підкреслив держсекретар.
Він нагадав, що проблема змін клімату зачіпає практично всі аспекти життя, від сільського господарства до інфраструктури, від громадської охорони здоров’я до продовольчої безпеки. Як приклад він навів нещодавній руйнівний ураган «Іда», в результаті якого в США загинули десятки людей.
«Кліматичний криза не насувається. Вона вже тут», – підкреслив Блінкен.
За його словами, один із способів врегулювати цю кризу – допомогти іншим країнам зробити свій внесок.
«Ще у квітні президент Байден оголосив, що Сполучені Штати подвоять державне фінансування для країн, що розвиваються, які найбільше постраждали від кліматичної кризи. Раніше цього тижня, виступаючи тут в ООН, він оголосив, що ми будемо працювати з Конгресом США, щоб знову подвоїти цю суму. Ми закликаємо інші уряди активізувати ці інвестиції», – сказав він.
Блінкен зазначив, що ключову роль в цих зусиллях може зіграти і Рада Безпеки ООН.
«Визнавши, що це питання належить до компетенції Ради Безпеки, ми направимо міжнародній спільноті чіткий сигнал про серйозні наслідки змін клімату для нашої колективної безпеки», – зазначив він.
«І якщо ми хочемо досягти мети щодо стримування глобального потепління в межах 1,5 градусів Цельсія, кожна країна повинна буде поставити найамбітніші цілі», – продовжив держсекретар.
При цьому він зазначив, що зусилля щодо боротьби зі змінами клімату також створюють унікальну можливість: розширити доступ до недорогої чистої енергії, побудувати зелену інфраструктуру, створити добре оплачувані робочі місця.
«Все це могло б стати стимулом до довгострокового економічного зростання, обернути зростаючу нерівність всередині наших країн та між ними і поліпшити життя людей у всьому світі», – підкреслив Блінкен.
«Давайте будемо керуватися не лише страхом перед збитками, яких може завдати і вже завдала кліматична, але також і баченням всіх способів, у які наші заходи можуть реально поліпшити життя людей зараз і в майбутньому», – резюмував він.
Дивіться також: Закон про деолігархізацію – оцінки та зауваження західних та українських експертів

Що гальмує процес судової реформи в Україні? Відео

Посли Великої Сімки розчаровані гальмуванням призначення Етичної ради Вищої ради правосуддя. Вони кажуть, що судова реформа має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні, а також для виконання вимог українського народу. Детальніше розповідає Остап Яриш.

Закон про деолігархізацію – оцінки та зауваження західних та українських експертів. Відео

Вплив олігархів в Україні шкідливий і для економіки, і для політики. Але те, як президент Зеленський збирається проводити так звану деолігархізацію, у деяких викликає серйозні зауваження.

Білий дім повідомив про розмову Байдена та Макрона: посол Франції повертається до США

За ініціативою президента США Джо Байдена відбулась телефонна розмова з президентом Франції Еммануелем Макроном щодо оголошеної минулого тижня угоди між США, Великою Британією, та Австралією. Текст відповідної заяви розміщено на сайті Білого дому.
“Обидва лідери погодились, що ситуація виграла би від відкритих консультацій між союзниками щодо питань, які торкаються стратегічних інтересів Франції та наших європейських партнерів. Президент Байден заявив про відданість щодо цього”, – відзначає заява.
Як повідомляв “Голос Америки”, раніше США, Велика Британія та Австралія заявили про укладення домовленості для «зміцнення базованого на правилах міжнародного порядку» в Індо-Тихоокеанському регіоні. Оголошене партнерство зокрема передбачає, що США нададуть технології для будівництва перших австралійських підводних човнів з атомними двигунами. Це може означати скасування австралійської домовленості з Францією 2016 року про будівництво 12 підводних човнів.
Як повідомляється, у жовтні у Європі відбудеться зустріч Макрона та Байдена, “щоб досягнути спільного розуміння та зберегти позитивний момент у цьому процесі”.
Відзначається, що президент Франції ухвалив рішення про повернення посла країни до Вашингтона наступного тижня.
“Президент Байден підтверджує стратегічну важливість участь Франції та Європи у індо-тихоокеанському регіоні, включно із [участю] у рамках нещодавно оприлюдненої стратегії ЄС щодо Індо-Тихоокеанського регіону. США також визнають важливість сильнішої та більш спроможної європейської оборони, яка робить позитивний внесок до трансатлантичної та глобальної безпеки та доповнює НАТО”, – відзначає заява.
Дивіться також: Справи Скрипаля та Литвиненка – нові подробиці

США проводять саміт щодо COVID-19, націлюючись на вакцинацію 70% населення землі

Президент Джо Байден в середу збирає віртуальний саміт з COVID-19 на полях Генеральної асамблеї ООН. Мета – посилити міжнародну координацію в боротьбі з пандемією коронавируса. Як повідомляє американський канал CNN, відкриваючи захід, Байден відзначив, що США стануть “арсеналом вакцинації” для світу.
“Ця зустріч спрямована на розширення і зміцнення наших спільних зусиль щодо боротьби з COVID-19 спираючись на попередні зустрічі світових лідерів і міністрів на таких форумах, як “Велика сімка” і “Велика двадцятка”, щоб об’єднати громадянське суспільство, НДО, філантропів і промисловість а також світових лідерів і виробити спільне бачення боротьби з COVID-19″, – заявила раніше прес-секретар Білого дому Джен Псакі.
США планують пожертвувати ще 500 мільйонів вакцин консорціуму Pfizer-BioNTech іншим країнам світу, завдяки чому загальна кількість переданих доз перевищить 1 мільярд, повідомило Reuters.
США також підштовхують світових лідерів до підтримки того, що вони називають амбітними цілями щодо припинення пандемії COVID-19, включно з вакцинацією 70 відсотків населення планети до 2022 року.
Це випливає з проекту американського документа, який опинився в розпорядженні Reuters. План адресований країнам, міжнародним організаціям і групам приватного сектора, яких запрошено на віртуальний саміт.
Документ також просить країни, які володіють «відповідними можливостями» пожертвувати ще мільярд доз вакцин і прискорити доставку раніше обіцяних 2 мільярдів доз.
Напередодні високопосадовець Білого дому розповів журналістам, що США вже передали іншим країнам більше безплатних вакцин, ніж всі інші країни світу разом. У Білому домі наголосили, що вакцини із США не супроводжуються будь-якими вимогами до отримувачів.
Розроблений США документ закликає багаті країни забезпечити виділення не менше 3 мільярдів доларів в 2021 році і 7 мільярдів доларів у 2022 році на забезпечення готовності до вакцинації і боротьбу з нерішучістю щодо вакцин.
Інші ключові цілі включають щотижневе тестування принаймні однієї з тисячі осіб до кінця 2021 року і нарощування потенціалу для того, щоб у всіх медпрацівників був доступ до засобів індивідуального захисту, таких як маски.
Документ також закликає багаті країни виділити 2 мільярди доларів для збільшення поставок рідкого кисню, пожертвувати не менше 1 мільярда тест-систем для країн з рівнем доходу нижчим за середній і пожертвувати 3 мільярди доларів на терапевтичні препарати від COVID-19.
Незважаючи на ці зусилля, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив у вівторок разючу нерівність в глобальному поширенні вакцин від COVID-19, назвавши її «непристойною».
«Велика частина населення багатих країн вакцинована. Більше 90 відсотків африканців все ще чекають першої дози, – сказав Гутерріш, звертаючись до Генеральної асамблеї ООН. – Це моральне звинувачення, винесене станом нашого світу. Це непристойно”.
У статті використано матеріали Reuters.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Генасамблея ООН – промова Байдена – головне

Світові ЗМІ пишуть про замах на Шефіра, плани Зеленського боротись з олігархами

Світові ЗМІ у повідомленнях про обстріл автомобіля помічника президента України Серія Шефіра пишуть про гасла його виборчої кампанії щодо боротьби з олігархами та реформ.
“Німецька хвиля”, інші ЗМІ, звертають увагу на те, що “Зеленський прийшов до влади обіцяючи протистояти олігархам в Україні” і що цього тижня Рада має розглядати закон спрямований на обмеження впливу олігархів. “Німецька хвиля” також звертає увагу на те, що в Україні не відкидають можливості ролі Росії у події, а у Кремлі вже відкинули причетність.
“Напад відбувся під час перебування пана Зеленського у Нью-Йорку для Генеральної Асамблеї ООН, де він, за його словами, планував виступити із промовою щодо російської військової інтервенції у східній Україні та згуртувати дипломатичну підтримку Києва”, -​ пише The New York Times.
Видання також вказує, що з часу початку війни в Україні, на її території мали місце численні вбивства спрямовані проти військових, офіційних осіб та політиків, журналістів та дисидентів, які втекли з Росії.
“Хоча деякі з цих нападів приписали кримінальним розбіркам та злочинності, чимало з них, за інформацією українських правоохоронців, є справою рук вбивць пов’язаних з розвідувальними службами Росії”, – пише видання.
Американський канал NBC News вказує, що реагуючи на обстріл, президент України Володимир Зеленський говорить, що він посилить зусилля щодо реформ.
Як повідомляє Офіційне інтернет-представництво президента України, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що замах на першого помічника Президента України Сергія Шефіра є спланованою акцією з метою залякати команду Володимира Зеленського та зупинити ініційовану ним трансформацію держави, яка має стати більш прозорою.
“Радник керівника Офісу Президента додав, що вдалими є спроби Володимира Зеленського й щодо зменшення впливу політико-фінансових груп, які мають стосунок до Російської Федерації, з якою в України восьмий рік триває війна”, – відзначає сайт.
У статті використано матеріали CNN, Reuters, DW, NBC News, The New York Times.
Дивіться також: Генеральна Асамблея ООН розпочала дебати найвищого рівня – головне

Голови військових штабів США та Росії провели зустріч в Гельсінкі

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі провів зустріч з Головою генштабу РФ генералом Валерієм Герасімовим. Під час зустрічі, що відбулась у середу в Гельсінкі генерали США та Росії обговорювали питання зниження ризиків та покращення комунікації, повідомив речник Міллі.

Зустріч, за словами речника голови Об’єднаного комітету начальників штабів США, полк. США Девіда Батлера, була спрямована “на продовження обговорення з метою покращення спілкування між військовим керівництвом двох країн з метою зменшення ризиків та уникнення операційних конфліктів”.
Батлер зауважив пресі, що сторони погодились не повідомляти публічно про деталі зустрічі.
Міллі назвав зустріч, що тривала 6 годин, “продуктивною”. “Коли спілкуються військові лідери потужних сил, світ стає більш безпечним”, – наводить його слова АР.
Оглядачі зауважують, що основною темою візиту Міллі до Європи є питання налагодження міжнародної співпраці після виведення військ США з Афганістану. США та союзники прагнуть укласти угоди з базування, обміну розвідданими та отримати права на перельоти через територію країн, розташованих ближче до Афганістану, де вплив Росії залишається значним, пише АР.
У вівторок Держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустріч з предстаниками Киргизії, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.
Питання Афганістану було на порядку денному. “Всі ці країни думають про ризики міграції, контролю над тероризмом, ситуації на кордонах”, – зазначив на брифінгу високопосадовець Держдепу
“Регіон кардинально змінився і зараз – ключовий час узгодити з цими країнами підходи до зміцнення безпеки, посилення спільного підходу до гуманітарних питань”, – додав посадовець.
В статті використано матеріали АР.
Дивіться також: «Ми не прагнемо нової холодної війни», – президент США Джо Байден в ООН