Голос Америки: Україна | NLight DC++
Голос Америки: Україна | NLight DC++

Голос Америки: Україна

Сторінка 1 з 16012345...102030...Остання »

Москва, а не Київ, постійно порушує Мінський процес – колишній посол Гербст

«Численним аналітичним статтям західних експертів про Мінський процес бракує розуміння геополітичного контексту», – пише в своїй статті для аналітичного центру Atlantic Council екс-посол США в Україні Джон Гербст. Він окремо приділив увагу статті «Український військовий прогрес може порушити мирне врегулювання в рамках Мінського процесу» від DFRLab, де детально повідомляється про заборонене Мінськими угодами українське озброєння, помічене біля лінії зіткнення.

«Дослідження DFRLab містить велику кількість даних, але базується на слабкому аналізі і зосереджується лише на порушеннях Мінських угод з боку однієї сторони конфлікту – жертви агресії», – вказує Гербст.


Гербст закликав не ігнорувати той факт, що агресія з боку України і порушення Мінських угод в основному відбувається у відповідь на такі ж порушення з боку Росії. Він також привернув увагу дослідників до даних Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які, хоча і неповні, але загалом дають незалежне уявлення про те, що відбувається на Донбасі. “Коли ж DFRLab ігнорує порушення з боку Росії, то це грає на руку тим, хто прагне зняти санкції, і хто каже, що так як і Київ і Москва порушують Мінські домовленості, не варто накладати санкції на Москву”, – зауважує Гербст.

​Завжди треба зважати на наступні факти, вказує Гербст:
Москва провадить війну на сході України. Без російського керівництва, солдатів, фінансування та зброї, війни б не було. Як ЄС, так і Сполучені Штати наклали санкції, щоб закликати Москву припинити агресію і не розширювати війну в Україні.
Санкції було накладено незадовго перед тим, як було досягнуто домовленості Мінськ-1 в вересні 2014 року, але Москва продовжила агресію і додатково захопила сотні кілометрів території України. Після наступу Росії в порушення Мінську-1, в лютому 2015 року було укладено домовленість Мінськ-2 на гірших умовах для України, які відкладали терміни повернення контролю над кордоном України і дозволяли контрольованим Росією сепаратистам мати власні збройні формування.
Москва провадить війну низької інтенсивності на Донбасі з метою дестабілізувати уряд України, через постійні жертви з боку України, захоплення частин території України і накладання надлишкового тягаря на економіку України.

Дивіться також: Група військових фахівців США передала Білому дому та Пентагону рекомендації з озброєння України

На саміті ЄС у Брюсселі говоритимуть про продовження санкцій щодо Росії

Під час зустрічі очікується ухвалення політичного рішення щодо продовження санкцій проти Росії

У Брюсселі відкривається у чевтер дводенний саміт Європейського Союзу, на якому обговорюватимуться, серед іншого, планований вихід Великобританії з регіонального економічного блоку та продовження санкцій проти Росії.Очікується, що виступ прем’єр-міністра Британії Терези Май на дводенному засіданні включатиме запевнення щодо майбутнього трьох мільйонів громадян інших країн ЄС, які нині проживають у Великобританії.Разом з майбутнім британських громадян, які живуть в інших країнах ЄС, це питання є однією з основних, з якими обидві сторони мають погодитися в рамках переговорів, які розпочалися на початку цього тижня.Після того, як у Тереза Мей виступить у четвер ввечері, інші лідери зустрінуться без неї, щоб обговорити їхню сторону процесу Brexit, який був започаткований британським референдумом рік тому, і який має завершитися до кінця березня 2019 року.На порядку денному саміту ЄС також стоятимуть питання міграційної кризи, продовження санкцій проти Росії та боротьби з екстремізмом в Інтернеті.
Як відомо, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Анґела Меркель представлять свою оцінку щодо виконання Мінських домовленостей. Стан справ з імплементацією Мінських угод буде обговорено, як повідомляється, під час робочої вечері.
Учасники мають намір рекомендувати прийняття рішення про продовження економічних санкцій щодо Росії, які в ЄС пов’язують з виконанням Мінських угод. Очікується, що у найближчі дні продовження санкцій буде офіційно схвалене на рівні Ради ЄС.
Щодо самого саміту – він відбувається в умовах посилених заходів безпеки після нещодавньої спроби теракту у Брюсселі.

Дивіться також: Міністр оборони США під час зустрічі з президентом України: Сполучені Штати – з вами

Політичні обставини затягування з державним візитом президента Трампа до Британії

Нові сумніви лунають щодо планованого державного візиту Дональда Трампа до Великої Британії після того, як королева Єлизавета Друга не згадала про американського керівника у промові з програмою діяльності уряду.
Затягування з приїздом називають ознакою несприятливих політичних обставин державного візиту та наслідком негативних оцінок деяких дій та намірів президента США.

Церемоніальна промова британського монарха у парламенті зазвичай згадує очікувані упродовж року державні візити, і у середу королева оголосила, що наступного місяця вітатиме короля та королеву Іспанії.
Візит президента Трампа не був згаданий, хоча прем’єр-міністр Тереза Мей від імені королеви запросила президента США, відвідуючи його у Вашингтоні ще у січні, одразу після того як Трамп обійняв посаду.
Представники прем’єр-міністра відповідають, що візит не був згаданий через те, що дата ще не визначена.
Речник Білого дому Шон Спайсер в останній заяві з цього приводу сказав: “Її величність запросила президента. Він прийняв запрошення. Ми очікуємо на визначення дати поїздки”.
Хоча дата державного візиту ніколи не була названа, британські ЗМІ передбачали, що американський керівник приїде у жовтні.
Раніше з’являлися повідомлення, що Дональд Трамп не бажав приїздити через можливі акції протесту проти нього. Лондон також не бажав би, щоб несприятливі обставини візиту негативно вплинули на двосторонні відносини країн.
У британських колах Терезу Мей критикували, називаючи запрошення поспішним.
Побоювання щодо несприятливих умов для візиту посилилися після того, як президент Дональд Трамп кілька тижнів тому у дописах на Twitter вступив у відверту сварку з мером Лондона Садіком Ханом, критикуючи дії міського голови після терористичного нападу на Лондонському мосту.
Але з-поміж причин можливого відкладення державного візиту президента Трампа до Лондона називають також внутрішні політичні обставини у Великій Британії.
У той час як представники опозиційних партій вислювлювали категоричну незгоду з багатьма аспектами політики американського президента, лідер урядової Консервативної партії Тереза Мей опинилася у більш непевному становищі після невдалих позачергових виборів.
Мей веде переговори про формування нового уряду за підтримки невеликої Демократичної ольстерської партії, бо кількість її депутатів у парламенті недостатня для схвалення рішень.

Дивіться також: У Європі побоюються, що “Брекзит” може заморозити майбутні безпекові домовленості.

Глава Пентагону запевнив президента України в підтримці США

Джим Маттіс і Петро Порошенко обговорили питання поглиблення співпраці в сфері оборони
Міністр оборони США Джим Маттіс запевнив президента України Петра Порошенка в тому, що США підтримують Київ «перед обличчям загроз суверенітету, міжнародному праву і міжнародному порядку».
Маттіс і Порошенко зустрілися в Пентагоні ввечері у вівторок для обговорення проблем у сфері безпеки і співробітництва в сфері оборони.
У заяві за підсумками зустрічі речниця Пентагону Дейна Вайт повідомила, що Маттіс і Порошенко обговорювали недавні дії об’єднаних сил Росії і сепаратистів на сході України, а також зусилля США щодо сприяння в сфері безпеки, спрямовані на поліпшення внутрішніх оборонних можливостей України та підвищення професіоналізму її збройних сил.

Маттіс підкреслив, що США виступають за повну реалізацію Мінських угод на підтримку суверенітету України і закликав Київ продовжувати реформи, які підвищать ефективність українських оборонних підприємств, додала Вайт.
Президент Порошенко наголосив на важливості збереження тісних контактів і подальшого зміцнення двосторонніх зв’язків, зазначила вона.
Перед початком переговорів Маттіс і Порошенко провели коротку зустріч з журналістами.
«Як ми обидва знаємо, нашгі країни мають спільні інтереси, – сказав Маттіс. – Що важливіше, у нас є загальна прихильність, і це прихильність принципам, які лежать в основі міжнародного порядку. Йдеться про суверенітет, територіальна цілісність і свободу від примусу. Ми не приймаємо цих свобод як даність і визнаємо, що 2014 рік став переломним моментом для безпеки в Європі. Ми також свідомі серйозних втрат, які поніс ваш народ», – заявив Джим Маттіс.
«Навіть перед лицем загрози агресії, кібератак та інших факторів, від сусіда, який підірвав довіру до себе, ваша країна всупереч усім труднощам продемонструвала непохитну рішучість захищати себе. Сполучені Штати залишаються поруч з вами. Ми підтримуємо вас перед лицем загроз суверенітету, міжнародному праву і міжнародному порядку», – наголосив глава Пентагону.
Президент України відзначив роль, яку відіграють США в житті України.
«Ми зберігаємо наш суверенітет, нашу територіальну цілісність і нашу незалежність в значній мірі завдяки ефективній співпраці з нашим стратегічним партнером – Сполученими Штатами, – сказав Петро Порошенко. – Я думаю, що ми можемо поглибити нашу співпрацю, оскільки ми боремося не тільки за нашу територіальну цілісність і незалежність, не тільки за наш суверенітет. Ми боремося за свободу. Ми боремося за демократію», – заявив у Пентагоні президент України Петро Порошенко.

Дивіться також: Подробиці та перші підсумки зустрічі Порошенка з Трампом у Білому домі

Як побачили візит Порошенка у Вашингтоні деякі англомовні ЗМІ

В англомовній пресі по обидва боки Атлантики багато статей про візит українського президента до США базуються на передруках повідомленнь новинних агенцій. Але ті ЗМІ, які задіюють для висвітлення власних авторів, дозволяють собі оцінки й висновки.

Майже усі пишуть, що тлом для візиту Порошенка у Вашингтоні стало запровадження напередодні нових санкцій США щодо Росії.
Американська мережа громадського радіомовлення NPR підкреслює, що український президент Порошенко зустрічався з президентом Трампом коротко.
“Білий дім не зовсім розстелив червоний килим для українського керівника – він зайшов до Овального кабінету, щоб побачити Трампа після зустрічі з віце-президентом Пенсом”.
Британська Guardian цитує президента Трампа, що Україна: “це місце, де ми усі були дуже залучені; ми це бачили і кожен про це читав”.
Проте газета підкреслює, що американський керівник “не засудив російської агресії проти України, він цього ніколи не робив і раніше”.
Для кореспондента у Вашингтоні “Порошенко виглядав нервово, говорив притишеним голосом, б’ючи однією рукою по іншій. “Ми захоплюємося вашим лідерством”, – сказав він Трампові”.
Автори Guardian вважають, що набагато тепліше українського керівника приймали у Пентагоні, де міністр оборони Джим Маттіс сказав: “Сполучені Штати стоять з вами. Ми підтримуємо вашу протидію загрозам суверенітету, національним законам та міжнародному порядку”.
Тональність сказаного, читаємо в Guardian, “виявляє велику відмінність з короткими офіційними заявами кабінетів президента й віце-президента, у яких не було згадано про російську агресію”.
Американська мережа громадського телебачення PBS також підмітила, що, коли Трамп сів поруч з Порошенком у Білому домі для преси, “про Росію не було згадано і Трамп не реагував на запитання стосовно розслідування можливої змови представників команди Трампа з Росією під час виборчої кампанії 2016 року”.
Washington Post згадує про візит українського президента у кількох статтях, але одну з найґрунтовніших присятила мовно-історичному питанню: про правильну назву української держави англійською мовою.
Журналіст газети Адам Тейлор почув, що президент Трамп на зустрічі з президентом Порошенком назвав Україну з означеним артиклем “the Ukraine”, і в заголовку своєї статті репортер проголосив, що “українці цього не люблять найбільше”.
Далі автор заглиблюється у питання, вишукуючи інші приклади, правила та винятки і нагадує, що означений артикль в англійській мові переважно вживається у назві географічних місць та регіонів, а також державних об’єднань на зразок The United States, або The United Kingdom.
Але після того, як територія України відновила державність, то, нагадує Адам Тейлор, логічно англійською мовою її називати просто Ukraine – без жодних артиклів.
Журналіст визнає, що чимало американських політиків часто роблять згадану помилку, як зокрема і президент Барак Обама 2014 року.

Дивіться також: Звертати увагу на зміст візиту, а не на форму – Стівен Пайфер про зустріч президентів Трампа та Порошенка.

На саміті «Великої двадцятки» Німеччина підніме питання вільної торгівлі, – Меркель

Німеччина, яка наступного місяця буде головувати на саміті «Великої двадцятки» у Гамбурзі, збирається обговорити необхідність вільної та чесної торгівлі в світі. Про це у вівторок, 20 червня, заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель.
Вона застерегла, що досягнути згоди у цьому питанні може бути непросто через попередні заяви президента США Дональда Трампа та його протекціоністську риторику.
«Відкриті ринки, вільна, справедлива та стабільна торгівля будуть ключовими темами нашого головування в рамках «Великої двадцятки», – заявила Меркель і додала. – Ми зробимо все можливе, щоб досягти домовленостей у цих питаннях у Гамбурзі. Враховуючи позицію нової американської адміністрації, це буде нелегким завданням, але попри все, ми повинні спробувати».
Розкритикувала Меркель і рішення Дональда Трампа про вихід з Паризької кліматичної угоди, про який він оголосив 1 червня 2017 року, назвавши угоду «поганою» для американців.
Анґела Меркель також зазначила, що лідери «Великої двадцятки» обговорять металургійну галузь, із метою досягнення прогресу в питаннях надлишкових виробничих потужностей та чесної конкуренції у цьому секторі.
Очікується, що пізніше цього тижня будуть оприлюднені результати розслідування, проведеного адміністрацією Трампа з приводу того, чи імпорт іноземної сталі ставить під загрозу національну безпеку США.
Раніше міністр економіки й енергетики ФРН Бріґітт Зіпріс написала листа міністру торгівлі Сполучених Штатів Вілбуру Росу, в якому вона розкритикувала плани Вашингтона вживати заходи проти імпорту сталі.
Нагадаємо, саміт «Великої двадцятки» цьогоріч відбудеться з 7 на 8 липня в німецькому місті Гамбург. На нього приїдуть лідери найбільших економік світу, у тому числі президент США Дональд Трамп та президент РФ Володимир Путін.
Дивіться також: Після інциденту з літаком США та Росія зупинили усі канали комунікації щодо узгодження операцій у Сирії

Після інциденту з літаком США та Росія зупинили усі канали комунікації щодо узгодження операцій у Сирії. Відео

Американський винищувач F18 збив бомбардувальних сирійських сил – SU-22. Той скидав бомби на позиції сирійської опозиції, яка у свою чергу співпрацює з американцями в боротьбі проти ІДІЛ.

Студія Вашингтон: Як безкоштовно поїхати навчатися в елітні американські ВИШі?

Сьогодні в Студії Вашингтон: Як безкоштовно поїхати навчатися в елітні американські ВИШі? Росія призупинила зі домовленість зі США про координацію дій в повітрі над Сирією.

Час-Time: Міністр інфраструктури України – у Вашингтоні. Екслюзивне інтерв’ю

Українська урядова делегація на чолі з міністром інфраструктури перебуває у Вашингтоні. Гість студії: Володимир Омелян – говоримо про інфраструктурні проекти та візит президента України до США.
Винищувач США збив сирійський урядовий літак.

Після візиту до Польщі на Трампа очікує теплий прийом Меркель та можлива зустріч з Путіним

«Німецький уряд тепло вітатиме Сполучені Штати на саміті G-20 незважаючи на розбіжності в поглядах», – заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель виступаючи на підготовчій зустрічі до саміту в Гамбурзі у понеділок.
Все ж, Меркель ще раз виступила з критикою рішення президента Дональда Трампа вийти з Паризької угоди про зміну клімату, назвавши це «гірким ударом». Відносини Меркель та Трампа не були безхмарними, адже Меркель неодноразово критикувала політику Трампа, зокрема, його плани побудувати стіну на кордоні, щоб відгородитись від емігрантів. Трамп, в свою чергу, засуджував торговельну політику Німеччини з просування експорту.
Офіційний саміт Великої 20-ки відбудеться в Німеччині наступного місяця. Протягом засідання G20 також передбачається проведення зустрічі Трампа з президентом Росії Путіним. Перед самітом, hрезидент Трамп планує відвідати Польщу 6 липня, де можливо, виступить на саміті так званої «Ініціативи трьох морів», що об’єднує 12 європейських країн. Також очікується, що він наголосить на відданості США зобов’язанням в рамках НАТО.

Дивіться також: Трамп підтвердив, що фігурує в розслідуванні російського втручання у вибори в США

Сторінка 1 з 16012345...102030...Остання »

Запуск гидростанции командой проффесионалов.