Загальна інформація | NLight DC++
Загальна інформація | NLight DC++

Загальна інформація

Direct Connect ++ (DC++) – централізована мережа p2p (peer-2-peer, або користувач-до-користувача, тобто пряме з’єднання), призначена в більшій мірі для обміну файлами. Ініціатором мережі виступає своерідний сервер (хаб), до якого в свою чергу під’єднуються користувачі через інтернет або локальне з’єднання.

Хаб  – сервер DC++, що виконує функцію організації цієї мережі, формування списку користувачів та інформації про них та синхронізація цієї інформації між клієнтами; збереження облікових записів користувачів; встановлення та диктування правил, визначених адміністратором цього серверу, поведінки користувачів в мережі, включаючи передачі файлів, пошуку та чат. Хаб НЕ контролює вміст приватних повідомлень та контент файлообмінного обміну, відповідно адміністрація не несе відповідальності за це. Весь трафік передачі файлів між користувачами йде поза сервером, що і визначає особливість та назву цієї мережі – пряме з’єднання.

Програма-клієнт – програмне забезпечення (напр. Apex DC++, Strong DC++ та багато ін.), що безпосередньо встановлюється на комп’ютер користувача та надає змогу під’єднатися до мережі, відкрити обрані ресурси комп’ютера на загальний доступ.

NMDC – застарілий протокол мережі NeoModus Direct Connect, сумісний зі всіма клієнтами DC++.

ADC – новітній протокол мережі Advanced Direct Connect, сумісний лише з новими версіями клієнтів DC++, розроблений з розширеним та покращеним функціоналом та ідентифікацією користувачів.

NMDCS - Обмін інформацією між хабом та клієнтом по протоколу NMDC в зашифрованому вигляді (TLS). Ареса хабу має вигляд nmdcs://example.com:411. Цей метод підтримується лише деякими клієнтами, напр. Apex та Strong.

ADC- Обмін інформацією між хабом та клієнтом по протоколу ADC в зашифрованому вигляді (TLS). Ареса хабу має вигляд adcs://example.com:411. Цей метод підтримується більшістю клієнтами що мають провну підтримку останньої версії ADC.

Напишіть відгук