США вказують на активізацію терористичних груп, підтримуваних Іраном | NLight DC++
США вказують на активізацію терористичних груп, підтримуваних Іраном | NLight DC++

США вказують на активізацію терористичних груп, підтримуваних ІраномЯк зазначає адміністрація США, в 2012 році помітно активізувалися терористичні організації та угруповання, підтримувані Іраном, в той час як позиції аль-Кайди в Пакистані ставали все більш слабкими.

У щорічній доповіді Державного департаменту про загрозу тероризму у світі, представленому в четвер Конгресу, наголошується, що минулого року Іран і діюча в Лівані організація Гезболла були надзвичайно активними плануючи свої теракти, і всіляко підтримували сирійський режим, допомагаючи йому воювати з повстанцями.

У доповіді зазначається, що в 2012 році ослабла роль відділень аль-Кайди в Пакистані і Ємені. У Сомалі уряд цієї країни, за допомогою місії Африканського союзу, очистив великі міста країни від бойовиків групи аль-Шабаб. Однак бурхливі події на Близькому Сході і в Північній Африці ускладнили ситуацію щодо боротьби з тероризмом.

Оскільки стало важче відправляти і отримувати кошти, деякі пов’язані з аль-Каїдою угруповання зайнялися викраденням людей з метою отримання викупу та вчиненням інших злочинів, щоб фінансувати свої теракти.

Автори доповіді також кажуть, що в 2012 році теракти були скоєні у 85 країнах, в основному в Пакистані, Іраку і Афганістані. Відзначається, що для того щоб ліквідувати мережу терористичних організацій необхідно зміцнити міжнародне співробітництво а, в довготерміновій перспективі, необхідно, в глобальному масштабі, вишукати можливості для того, щоб протистояти ідеології, яка породжує тероризм.


Коментарі закриті.