Голос Америки | NLight DC++
Голос Америки | NLight DC++

Голос Америки

США надсилають військових до Саудівської Аравії

Президент США Дональд Трамп схвалив рішення надіслати американських військових, щоб допомогти Саудівській Аравії в захисті від нападів з повітря.
Рішення було прийняте після того, як 14 вересня відбувся напад на два найважливіші об’єкти нафтової інфраструктури Саудівської Аравії, що створило загрозу для світового ринку нафти. Сполучені Штати вважають, що за нападами стоїть Іран.
В Пентагоні заявили, що буде надіслано помірковану кількість військових в основному з оборонною метою, Міністерство оборони США також планує прискорити передачу військового устаткування Саудівській Аравії та ОАЕ, повідомляє Reuters.
“У відповідь на запит королівства, президент схвалив розміщення американських сил з оборонною метою в основному задля захисту від нападів з повітря”, – заявив очільник Пентагону Марк Еспер пресі.
Трамп оголосив у середу, що доручив міністру фінансів Стівену Мнучіну “істотно посилити санкції” щодо Ірану на тлі ескалації напруженості у відносинах між Вашингтоном і Тегераном.
Президент США також заявив, що утримується від ударів у відповідь по Ірану. Він назвав своє рішення “виявом сили”. Попередні повідомлення про можливе нанесення ударів по Ірану спричинили до різких коливань світових нафтових цін і відкрили дискусію про недоліки військово-повітряної оборони Саудівської Аравії.
Дивіться також: ​Україна має унікальний шанс зробити економічний прорив – американські економісти

Напруга між США та Іраном затьмарює інші питання порядку денного Генасамблеї ООН

Більше 100 очільників держав світу збираються у Нью-Йорку на щорічне засідання Генеральної Асамблеї ООН. Основною темою засідання, що розпочнеться в понеділок, є вирішення проблеми зміни клімату, однак зростання напруги між США та Іраном може затьмарити питання боротьби з глобальним потеплінням, пише Маргарет Бешір в статті для “Голосу Америки”.
“Визнаймо, у нас не залишилось часу. Ми програємо боротьбу зі зміною клімату, – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш пресі в середу. – Необхідність діяти не може бути очевиднішою і саме тому я скликаю саміт за клімат”. Гутерріш закликав учасників представити конкретні плани дій. Хоча більша частина світу – 195 країн підписали Паризьку угоду, а 186 з них вже її ратифікували, Сполучені Штати, де викиди парникових газів є значними, за керівництва президента Трампа, оголосила про вихід з угоди.
В п’ятницю в різних країнах світу відбулись “марші за клімат” за участі молодих активістів.

Однак, ескалація напруги на Близькому Сході знову привернула увагу світу. 14 вересня відбувся напад на два найважливіші об’єкти нафтової інфраструктури Саудівської Аравії, що створює загрозу для світового ринку нафти.
Сполучені Штати вважають, що за нападами стоїть Іран. Напад зменшив очікування того, що президент США Дональд Трамп може зустрітись з президентом Ірану Гассаном Рухані на полях засідання Генасамблеї.
Трамп виявляв зацікавленість в такій зустрічі і нещодавня відставка Джона Болтона, який виступав проти зустрічі, з посади радника з національної безпеки, як видається, збільшив шанси на її проведення.
Дивіться також: Вашингтон приєднався до всесвітнього протесту молоді проти кліматичних змін.

Українські заробітчани та аграрії показують – Україна успішно конкурує за кордоном, – економістка США

Українська економіка, хоч і помірними темпами, але стабільно зростає. Цього місяця міжнародне рейтнгове агентство Fitch підвищило рейтинг України до рівня “В” з позитивним прогнозом на тлі зміцнення макроекономічної стабільності, змешення політичної невизначеності завдяки скороченню виборчого періоду а також заявам уряду про відданість реформам.
Тепер настала реальна можливість для економічного прориву в Україні, вважає Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів – впливової асоціації фінансового сектору США.
“Ми сподівались на зростання економіки України більше 20 років. Думаю, тепер є шанс”, – говорить Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів – впливової асоціації фінансового сектору США.
Серед факторів, що рухають Україну вперед і вже засвідчили конкурентоздатність українців – висока освіта, що дозволяє українцям успішно конкурувати на ринку праці за кордоном, а також сільське господарство, яке наразі успішно завойовує світові ринки. Ці переваги можуть забезпечити стійкий розвиток України, говорить Рибакова.
“Збільшуючи відповідність міжнародним стандартам у агровиробництві та освітнім стандартам, Україна може зробити наступний крок вперед в інтеграції з Європою а також отримані доступу на нові ринки”, – стверджує аналітик.

“Україна має багато природних ресурсів і фантастичну аграрну землю, поряд з промисловими ресурсами – говорить економістка, – українська робоча сила також змінюється.
Той факт, що українці настільки успішно їдуть за кордон і працюють там не лише як низько кваліфіковані працівники, але і піднімаються до більш продуктивних сфер, справді свідчить про якість освіти в країні”.
Водночас, витрати для інвесторів на оплату праці в Україні залишаються набагато меншими, на решті території Європи, зауважує економістка.
Те, що українські аграрії почали виходити на європейський ринок означає, що їх продукція відповідає високим вимогам і інші країни поза Європою починають більше довіряти українським стандартам якості.
“Те, що Україна, наприклад, відповідає європейським стандартам у аграрному секторі означає, що вони також можуть отримати доступ до ринків у Єгипті і, можливо, інших країнах, бо вони можуть довіряти стандартам продукції, що йде з України”, – говорить вона.
Дивіться також: ​Україна має унікальний шанс зробити економічний прорив – американські економісти. Відео

Трамп заперечує порушення під час розмови з Зеленським

“Чудовою та робочою” назвав свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп. Телефонна розмова, що відбулась між президентами 25 липня, опинилась в центрі скандалу у США.
За закидами ЗМІ, під час розмови президент Трамп міг неодноразово наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії США та колишнього віце-президента США Джо Байдена.
Трамп назвав ці повідомлення преси “несправжніми новинами”, які відволікають увагу від порушень Байдена.

“ЗМІ несправжніх новин та їх партнер – Демократична партія хочуть триматись якомога далі від вимог Джо Байдена, щоб уряд України звільнив прокурора, який розслідував діяльність його сина, а то вони не отримають великі гроші, тому вони сфабрикували історію про мене і чудову робочу розмову з новим президентом України. Нічого з того, що я говорив, було невірним, а от вимоги Байдена, з іншого боку, були жахливою катастрофою. Несправжні новини це знають, але не хочуть повідомляти”, – написав президент зранку в суботу.
Байден відкинув звинувачення на свою адресу.
Конгресмени США звернулись до адміністрації президента Дональда Трампа з вимогою надати стенограму розмови між Трампом та Зеленським.

Скандал між Білим домом та Конгресом розгорівся після того, як у ЗМІ з’явились повідомлення про те, що представник розвідки США, в рамках програми захисту для викривачів порушень, надав записку генеральному інспектору де йшлося, що президент Трамп “пообіцяв” щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами. ЗМІ пов’язали це з можливою розмовою Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Трамп –Зеленський -Джуліані. Коментар сенатора США

Стенограму розмови Трампа з Зеленським вимагають оприлюднити конгресмени

Конгресмени США звернулись до адміністрації президента Дональда Трампа з вимогою надати стенограму розмови між Трампом та президентом України Володимиром Зеленським. Розмова відбулась 25 липня і, за закидами ЗМІ, під час розмови президент Трамп міг неодноразово наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії США та колишнього віце-президента США Джо Байдена.
З вимогою надати доступ до повної стенограми розмови двох президентів виступив Комітет з розвідки Палати представників. З подібною вимогою до Білого дому звернулась і співголова групи підтримки України в Конгресі конгресвумен Марсі Каптур.
“Сьогодні преса вказує, що скарга подана представником розвідки, в рамках захисту для викривачів порушень, стосовно можливого порушення президентом Трампом засад національної безпеки, може стосуватись України”, – йдеться в заяві Каптур.

Після історичних виборів в Україні та продовження демократичної боротьби, народ України заслуговує на нашу повну підтримку

Каптур приєдналась до вимог розкрити деталі скарги а також оприлюднити стенограму розмови президентів і закликала “спікера та лідера меншості вжити всіх дій передбачених наглядовими повноваженнями Конгресу, щоб отримати відповідні документи і необхідні свідчення та встановити факти і обставини”.
“Після історичних виборів в Україні та продовження демократичної боротьби, народ України заслуговує на нашу повну підтримку. Ми мусимо знати наскільки президент та його юрист Руді Джуліані використовують вагу міжнародної політики США, включаючи затримки важливої допомоги, щоб просувати власні вузькі інтереси”, – наголосила Каптур.
Учасниця президентських перегонів конгресвумен Елізабет Воррен закликала до початку імпічменту президента.

“Після звіту Мюллера, Конгрес був зобов’язаний почати імпічмент. Через свою бездіяльність Конгрес став співучасником нещодавніх спроб Трампа отримати іноземну підтримку, щоб допомогти йому на виборах США. Виконайте свій конституційний обов’язок і оголосіть імпічмент президенту”, – закликала Воррен у Twitter.
Скандал між Білим домом та Конгресом розгорівся після того, як у ЗМІ з’явились повідомлення про те, що представник розвідки США, в рамках програми захисту для викривачів порушень, надав записку генеральному інспектору де йшлося, що президент Трамп “пообіцяв” щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами. ЗМІ пов’язали це з можливою розмовою Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.
Трамп відкинув звинувачення і назвав цю інформацію “сміховинною історією”.
“Це небезсторонній інформатор, – наголсоив президент США. – У нього навіть не мало бути цієї інформації. В мене було багато розмов із закордонними лідерами. Вони завжди доречні. На найвищому рівні завжди доречні. Я борюся за цю країну. Це ще одне політичне замовлення. І хтось має подивитися на заяви Байдена, де він говорить про мільярди доларів, які він не дає певній країні, поки певного прокурора не усунуть від справи. Ось що треба розслідувати. Але ви не будете тому, що він демократ. Я не хочу говорити про жодні розмови, крім того, щоб сказати: “чудова розмова, абсолютно доречна, кращої і бути не могло”.
Три комітети Палати представників США, за повідомленнями ЗМІ, наразі розслідують, чи Трамп та його особистий юрист Руді Джуліані зловживали апаратом зовнішньої політики США з політичною метою.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Трамп –Зеленський -Джуліані. Коментар сенатора США

Час-Тайм. Україна опинилася в епіцентрі політичного скандалу у США

В ефірі Час-Тайм. Україна опинилася в епіцентрі політичного скандалу у США – подробиці, реакції та як це може вплинути на зустріч Зеленського з Трампом. Як американські економісти оцінюють економіку України. Протести проти кліматичних змін: що кажуть активісти на марші у столиці США. У Вашингтоні відкрили меморіал, пошкоджений землетрусом у 2011.

У Вашингтоні відкрили монумент-олівець, пошкоджений землетрусом у 2011

Знакова пам’ятка американської столиці – Монумент Вашингтона – закрили на 8 років, після того як 2011-го року землетрус силою майже 6 балів спричинив 150 тріщин у кам’яній споруді. Тепер споруда-олівець, – так його називають місцеві, – знову відкрита.

Відтепер відвідувачі можуть зайти всередину монумента і піднятись на вершину й побачити американську столицю з висоти пташиного польоту.
Джефрі Рейнболд, представник Національної Алеї та меморіальних парків, пояснює: “Ми повністю відновили та відбудували систему ліфтів. З ними йдуть нові кабелі, нове програмування, ми також відремонтували мотор, встановили нові системи безпеки”.

Перша леді Меланія Трамп із групою столичних школярів стали першими відвідувачами, піднявшись на гору споруди під час урочистої церемонії.

Це один із найпопулярніших монументів на Національній Алеї Вашингтона. За рік його відвідує близько півмільйона людей. З самого ранку вишиковується черга за квитками.
Одна пара із Шанхаю на прізвище Жанґс попросила про додаткові квитки. Туристи не говорили англійською, але показали написану від руки записку із перекладом з китайської. Як виявилось, їхні предки зробили благодійний внесок у цей пам’ятник – вартісну кам’яну дошку, якою задекорували стіну монументу.

Загалом у внутрішніх стінах споруди закладено 183 такі пам’ятні кам’яні дошки. В Агенстві Національних парків підтвердили, що одну з них справді подарувала американська місія у Ніґбо, Китай – саме звідти походять родичі родини Жанґс.
Пара поверталась додому у Китай уже наступного дня, тож їм виділили додаткові два квитки на відвідування монументу.

Будівництво меморіалу Вашингтона почалось 1848 року, і тривало майже 40 років. Роботи відкладались, через брак фінансування в часи Першої світової війни.

Цього разу ремонт фінансували із фондів платників податків, із залученням мільйонів доларів приватних благодійних внесків.
Дивіться також: Як позбутися інтернет-залежності: досвід американського реабілітаційного центру. Відео

“Формула Штайнмаєра” фактично легітимізує проросійських терористів і знімає відповідальність із Росії, – експерт

“Головне те, що вона вириває два елементи із контексту Мінських угод лютого 2015 року і просуває ці два пункти без будь-якого контексту, інших передумов, ключових для виконання угод, до прикладу, припинення вогню, відведення важкого озброєння, відведення російських бойовиків. Нічого з цього не входить до “формули Штайнмаєра” – лише вільні вибори і особливий статус. Це небезпечно, адже це знімає з Росії відповідальність. Як провести вільні вибори на окупованих територіях? Аби це зробити, необхідно отримати доступ від бойовиків так званих ДНР та ЛНР, а це означає, що Україна повинна обговорювати умови проведення виборів напряму із терористами ДНР та ЛНР, замість Росії. Тож Росія більше не несе відповідальності за свої дії та продовження військової окупації України”.

Інша небезпека – як переконатись, що вибори вільні й прозорі, каже Карпентер. “Щойно вони відбудуться, Росія скаже: вибори відбулись, тепер ви повинні мати справу із демократично обраними людьми, хто б вони не були. Але, звісно, за нашими стандартами вибори будуть не демократичні. Інше питання – чи відводити війська до виборів? Звісно, це необхідно робити, і надати туди доступ центральним виборчим органам України. Але “формула Штайнмаєра” дуже розпливчаста. Було б добре, якби була формула припинення війни. Але існує дуже багато небезпек, і фактично Франція, Німеччина і Росія – всі кажуть, що цілковито підтримують “формулу Штайнмаєра”, але ніхто до кінця не знає, що це. І, звісно, якщо Україна не погодиться на неї, маючи цілковито розумні підстави, тоді Україну можуть звинувачувати у тому, що вона не сприяє консенсусу у вирішенні конфлікту”.
Карпентер радить учасникам Нормандського формату насамперед поставити умови безпосередньо Росії, і лише потім продовжувати переговори. Він також додає, що давно виступає за те, аби США стали повноцінним учасником “Нормандського формату”. Однак Карпентер вважає, що Америку мали б представляти там віце-президент США Майк Пенс або спецпредставник Держдепу Курт Волкер. Адже, на його думку, президент США Дональд Трамп аж надто зацікавлений у тому, аби “закрити українську тему” і мати продуктивні відносини з Росією за будь-яку ціну, і це не вигідно Україні.
А от оглядачка аналітичного центру Атлантична Рада Мелінда Герінг вказує на іншу небезпеку. Вона щойно повернулась з України, і ще два тижні тому дуже оптимістично оцінювала процеси, що відбувались в Україні після виборів. Тепер її оцінки змінились. Зокрема через те, що в одних руках опиняються всі гілки влади – законодавча, виконавча і судова.

Мелінда Герінг, оглядачка аналітичного центру Атлантична Рада: “Я занепокоєна тим, що Зеленський зосереджує владу у своїх руках. Він розпустив ЦВК, звільнює людей, які не лояльні до нього. Мене не тішить судова реформа. А також повернення Коломойського, напади на Валерію Гонтареву. Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і чимало людей думають, що це навмисно. Мовляв, у Зеленського є лише шість місяців перед тим, як його підтримка почне падати. Тож Раду називають «шаленим принтером», вони намагаються провести якомога більше законів, поки мають високу підтримку. Я б радила їм зменшити темп і просувати лише ті закони, які допоможуть поступу України”.
Герінг каже, що український бізнес дуже оптимістичний через заяви уряду, зокрема, щодо просування реформ, про які вже говорять роками. Однак, вона закликає американських посадовців пильно стежити за розвитком подій і діями олігархів, зокрема Ігоря Коломойського, а також радить залишити Приватбанк у власності держави, і потрібно стежити за тим, хто ним керує. Захід, на думку Герінг, повинен стежити за реформою Вищої ради правосуддя, а Зеленському вона радить приділяти більше уваги громадянському суспільству та не ховатись від критичних запитань журналістів.
Дивіться також: Український кокус: США та ЄС зацікавлені у безпеці, економічному та військовому здоров’ї України. Відео

Конгрес США схвалив нові терміни надання оборонної підтримки Україні: “США зацікавлені у безпеці й економічному процвітанні України”

Палата представників Конгресу США 19 вересня схвалила законопроект, який забезпечує виділення Україні 250 мільйонів доларів військової допомоги. Законопроект переносить кінцевий строк використання грошей ще на рік, що надає більше можливостей для використання коштів, строк надання яких інакше закінчувався б 30 вересня цього року. Очікується, що Сенат схвалить відповідне рішення наступного тижня.
У серпні Білий дім вирішив проаналізувати програму військової допомоги Україні, щоб переконатися, що гроші будуть витрачені відповідно до інтересів США. Всередині вересня цю підтримку в адміністрації президента Трампа розблокували.
Днями Українську службу Голосу Америки представники Групи підтримки України в Конгресі США запевнили, що Сполучені Штати та їхні європейські союзники зацікавлені у безпеці, економічному та військовому процвітанні України. Тому Київ і далі підтримуватимуть на Капітолійському пагорбі обидві партії – республіканці і демократи. Про це американські законодавці заявили під час дискусії про політику Вашингтона щодо України, яку скликала правозахисна організація Amnesty International USA.

Майк Квіґлі, конгресмен-демократ, співголова Групи підтримки України в Конгресі США, підкреслив: “Український народ завжди мав потужну двопартійну підтримку в Конгресі, особливо щодо протидії атакам з боку російської влади. Я думаю, що ця підтримка продовжиться. Конгрес визнає, що Україна важлива з точки зору геополітики і як сильний союзник. Ніхто не матиме довіри до того, що робить, чи говорить Росія, допоки вони продовжуватимуть агресію на сході України та окупацію Криму. Росія не показала добрих намірів щодо України, і поки вони цього не зроблять – не має бути жодного послаблення тиску на неї”.

Браян Фітцпатрік, конгресмен-республіканець, співголова Групи підтримки України в Конгресі США, додав: “Ми маємо дуже тісні відноси з Україною. Ми мали міцні відносини за президента Порошенка і я сподіваюсь, що такими відносини й залишаться. Очевидно, співголови “українського кокусу” в Конгресі докладають багато зусиль для цього. Ми приймаємо свідоме рішення в Конгресі зосередитись на українському питанні, тому що ми віримо: це важливо не тільки для України, але і для Сполучених Штатів та всієї Європи. Безпека України, її економічне та військове процвітання дуже важливі для США. Ми є голосом українців у Конгресі. У Верховній Раді є відповідна група, з якою ми тісно співпрацюємо”.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Що у Конгресі США кажуть про підтримку України

Студія Вашингтон. Формула Штайнмаєра – подробиці

Сьогодні в Студії Вашингтон. Хто замінить Джона Болтона на посаді радника з національної безпеки США? США засудили “проокупаційні голоси” щодо Криму на щорічній нараді ОБСЄ з проблем людського виміру. Формула Штайнмаєра: що передбачають стандарти ОБСЄ?

Суперские бактерии для выгребных ям dlia_vyghriebnykh_iam 100% - результат.