Голос Америки | NLight DC++
Голос Америки | NLight DC++

Голос Америки

Чому Джен Псакі дратує російські державні ЗМІ?

Новою речницею Білого дому стане Джен Псакі – ветеранка політичних комунікацій, яка займала високі посади в Білому домі за Барака Обами. Але українцям вона найбільше запам’яталась своєю роботою на посаді речниці Держдепу – і також тим, що Псакі дратувала російські ЗМІ. Її служба випала на початок і найгарячішу фазу війни Росії проти України.
“Немає жодного виправдання постійному порушенню Мінських домовленостей з боку Росії та її ставлеників. Якщо Росія і справді віддана Мінським домовленостям та миру, вона має припинити розпалювати конфлікт постачанням зброї та підтримкою терористів та вивести всіх російських військових та зброю з України”, – казала Джен Псакі на одному із брифінгів Держдепу в 2014.
Однак після приходу нової адміністрації вона виступатиме вже з іншої трибуни. Псакі замінить Кайлі МакЕнані, яка є речницею Білого дому зараз. Експерти вважають, що це хороша кандидатура.
“В неї є чудове розуміння національних питань, і хороше розуміння України та Росії, а також інших країн в Європі та Євразії”, – каже колишній посол США в Україні Джон Гербст.
Але кому Джен Псакі не подобалась – це російським ЗМІ. Вони висміювали помилки, яких вона допускалась у промовах, а згодом почали вигадувати курйози та речі, яких вона не говорила. Джен Псакі стала антигероїнею російського медіапростору. Джон Гербст дає цьому таке пояснення:

Російським медіа не подобалась наша політика, а Псакі була речницею, яка цю політику озвучувала. І оскільки для них було не так просто атакувати політику та аргументи, вони атакували вісника.

“Російським медіа не подобалась наша політика, а Псакі була речницею, яка цю політику озвучувала. І оскільки для них було не так просто атакувати політику та аргументи, вони атакували вісника. Вони намагались сказати, що Псакі була неадекватною, але насправді вона робила свою роботу”.
Ексдипломат каже – не здивується, якщо після приходу нової адміністрації атаки та насмішки російських ЗМІ відновляться – але тепер замість Держдепу їхньою мішенню стане Білий дім.
“Російським ЗМІ не подобалась політика адмінстрації Трампа, але схоже, їм подобався сам президент. Попри те, що політика виявилась не зовсім такою, як хотіла Москва. Тепер вони не полюблять як політику Білого дому, так і особу президента. А переходи на особистості – це типово для російських медіа. І не лише щодо Джен Псакі”, – прокоментував Гербст.
Комунікаційна команда Білого дому буде повністю сформована з жінок – вперше в історії США. Водночас американські ЗМІ стверджують, що Джен Псакі не збирається довго бути на посаді – і що вона бачить свою роль радше в запуску роботи нової адміністрації та підготовці свого наступника. Чи наступниці.
Дивіться також: Цими вихідними у всьому світі вшановували пам’ять жертв Голодомору 32-33 років

Байден представив свою майбутню економічну команду

Новообраний президент США Джо Байден у вівторок офіційно представив своїх головних радників з питань економічної політики, в той час як його команда готується прийняти повноваження на тлі уповільнення відновлення економіки через новий сплеск пандемії.
Байден виступив 1-го грудня у Вілмінгтоні, штат Делавер, разом з тими, кого він збирається призначити на ключові пости, включно з кандидатом на пост міністра фінансів Джанет Йеллен, яка раніше очолювала Федеральну резервну систему.
Склад обраної Байденом команди підкреслює, що він вважає за необхідне більш агресивний підхід у боротьбі з пандемією. Всі його майбутні радники висловлюються за додаткові заходи стимулювання з метою зміцнення ринку праці, зниження економічної нерівності і надання допомоги жінкам і меншинам, які особливо сильно постраждали від спаду економіки.
На пост голови Економічної ради Байден збирається призначити економіста з Прінстонського університету Сесілію Роуз. До Ради також увійдуть економісти Хізер Боуші і Джаред Бернштейн. На пост глави Бюджетного управління Білого дому обраний президент висунув Ніру Танден, виконавчого директора аналітичного центру Center for American Progress.
Тим часом президент Дональд Трамп продовжує заявляти, що його поразка на виборах стал результатом фальсифікацій. Через його відмови визнати поразку початок офіційного перехідного процесу було відкладено на кілька тижнів. Лише в понеділок Байден отримав перший повноцінний розвідувальний брифінг.
У понеділок перемогу Байдена засвідчили ще два ключових штати, де Трамп намагався оскаржити результати: Арізона і Вісконсін.
За повідомленням Fox News, у вівторок штаб Трампа планує подати позов до Верховного суду штату Вісконсін, заявивши про зловживання в процесі заочного голосування. У самому передвиборному штабі коментарів поки не дають.
Голосування у Колегії вибірників, яке визначить переможця президентських виборів, відбудеться 14-го грудня. Байден вступить на посаду 20-го січня.
Прикметно, що на низку керівних посад в економічній команді Байден планує призначити жінок. Це відображає його прагнення підвищити різноманітність у вищих ешелонах федерального уряду.
Роуз стане першою чорношкірою жінкою, яка очолила Економічну раду при президенті; Танден – першою кольоровою жінкою на чолі Бюджетного управління; а Йеллен – першою жінкою на посаді міністра фінансів.
Всі три призначення вимагають затвердження у Сенаті США. На даний момент Сенат з невеликою перевагою контролюють республіканці, і деякі з них вже висловилися проти кандидатури Танден, у якої є опоненти як у правому, так і у лівому крилі.
Розклад сил у Сенаті остаточно визначиться за підсумками другого туру виборів в Джорджії, який пройде 5 січня.
Термін дії деяких програм, покликаних мінімізувати економічні наслідки пандемії, закінчується в цьому місяці, а домовленість по новому пакету економічної допомоги поки не досягнута.
Пандемія коронавірусу забрала понад 267 000 життів у США, а число випадків зараження і госпіталізації в останні тижні досягає рекордних показників.
Дивіться також: Цих вихідних у всьому світі вшановували пам’ять жертв Голодомору 32-33 років

Посольство США привітало Україну із річницею Всеукраїнського референдуму 1991 року

Посольство США в Україні привітало із річницею Всеукраїнського референдуму 1991 року.
“Сьогодні сучасна Україна відзначає ще одну віху своєї державності – річницю Всеукраїнського референдуму 1991 року, під час якого народ України обрав шлях стати незалежною, неподільною та суверенною демократією. Вітаємо, Україно! США є вашим найбільшим партнером!” – йдеться у повідомленні посольства США.

Раніше заяву з приводу річниці оприлюднив президент України Володимир Зеленський.
“1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому понад 90% громадян сказали незалежній Україні «так». Понад 28 мільйонів голосів стали одним, потужним голосом українського народу, щоб промовити на весь світ: «Ми хочемо й будемо жити у своїй державі – у вільній Україні», – відзначив президент України у дописі у соцмережах.
Президент України відзначив, що українці вже 7-й рік поспіль захищають незалежність зі зброєю в руках, ціною власного життя.
“Ми робимо це сьомий рік поспіль. Робимо все для настання миру та повернення своїх територій”, – відзначив Володимир Зеленський.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Дивіться також: Заснована українцями компанія будує арену для віртуальних боїв у Лос-Анджелесі

Nasdaq може вжити заходів проти компаній, до правління яких входять лише білошкірі чоловіки

Американська електронна фондова біржа Nasdaq планує вжити заходів для того, щоб забезпечити більш рівноправний склад керівництва компаній-учасниць біржі.
Згідно до пропозиції, яку біржа подала до Комісії з цінних паперів США, до складу правлінь компаній, представлених на біржі мають входити щонайменше одна жінка і один представник меншини або ЛГБТ спільноти. Іноземні компанії можуть мати двох жінок-директорів.
Якщо правило буде затверджено, до компанія, яка його порушить, може бути позбавлена лістингу. Наразі акції більше 3000 компаній котуються на Nasdaq.
«Ми переконані, що це правило лістингу є кроком на шляху до інклюзивного представництва в корпоративній Америці», – йдеться в заяві керівниці Nasdaq Адени Фрідмен.
«Корпоративне розмаїття на всіх рівнях відкриває чіткий шлях до інновацій та зростання», – додала вона.
У США діють і інші ініціативи із запровадження квот для меншин. Так, у вересні губернатор Каліфорнії Гевін Ньюзом підписав закон штату, який вимагає від усіх компаній, акції яких торгуються, включити до складу правління щонайменше одного представника меншини.
В деяких європейських країнах, таких як Німеччина, Італія, Норвегія та інші, діють гендерні квоти на представництво у правліннях великих компаній.
Дивіться також: Новообраний президент США Джо Байден оголосив свій вибір на кілька ключових посад у сфері економіки. Відео

11 мільярдів доларів американці витратили на закупи у кіберпонеділок

11 мільярдів доларів – саме стільки американці витратили на покупки у кіберпонеділок. Це абсолютний добовий рекорд онлайн-шопінгу у США. Експерти кажуть, що важливим фактором стала пандемія, адже купуючи товари у віртуальних крамницях, покупці намагались уникнути натовпів у звичайних торговельних центрах.

Це черговий рік, коли на підйомі продажі смартфонів

Шахи – несподіваний хіт сезону розпродажів у США. Завдяки мінісеріалу від Netflix «Ферзевий гамбіт» продаж наборів для гри зріс майже удвічі, а книги про правила й стратегії – у сім разів.
Окрім шахів, у чорну п’ятницю та кіберпонеділок американці традиційно розмітали електроніку, телевізори а також іграшки: для дітей – від лего й Барбі до самокатів, і для дорослих – ігрові приставки, розповідає Джон Копеланд, віце-президент з маркетингу Adobe Analytics.
“Це черговий рік, коли на підйомі продажі смартфонів. При чому чимало покупців спершу ідуть у магазин, щоб придивитись і вибрати, перш ніж натискають кнопку “купити” на сайті. Інший хіт – іграшки за мотивами “Зоряних воєн”, “Цуценячого патрулю”. Ігрові консолі – у топі продажів. І також самі ігри для них”, – каже Копеланд.

Грати не планую.. одразу перепродам й легко зароблю десь 300 доларів

За дійсно гарними знижками на консолі Xbox та Play Station довелось полювати особисто. При чому до деяких магазинів електроніки шикувались черги, довжиною у квартал. Тайлер Лопез, щоб дістати новий Play Station 5, разом із батьком провів під дверима 36 годин. Він каже, що консоль була того варта. Для таких відчайдух місцева поліція навіть привозила какао та тістечка.
Кількість акційного товару, здебільшого, обмежена, тож десятки покупців під цією крамницею залишились із нічим. Але Морган Свенгер дістав останній з чотирьох Xbox в магазині завдяки небувалій удачі: у двох покупців перед ним відхилили карти. “Грати не планую, – каже Морган, – одразу перепродам й легко зароблю десь 300 доларів”.
Консоль коштує 500 доларів, онлайн її можна перепродати за 850, але деякі продають й за 2 тисячі. Саме перекупники створюють шалений ажіотаж на товари із великими знижками, кажуть експерти. І йдеться не лише про звичайні магазини, а, передусім, про покупки онлайн.

Існують спеціальні боти, які… купують одразу на різних платформах

Бен Гілберт, кореспондент Business Insider, пояснює: “Існують спеціальні боти, які у той самий момент, коли відкривається можливість зробити замовлення, купують одразу на різних платформах”.
Такі боти – не є незаконні, але порушують правила торговельних компаній, адже відбирають у звичайних покупців всі шанси на гарні знижки. Та попри все, закупи онлайн цього року робила рекордна кількість американців.
“Не клікай, а рятуй місцеві бізнеси” – такий заклик відмовитись від онлайн покупок у великих мережах американців закликають власники невеликих крамниць. Для цього іще 10 років тому заснували так звану “Суботу для малого бізнесу”, що йде слідом за Чорною п’ятницею.

Щиро кажучи, зараз чимало бізнесів закрились.. Їх так важливо підтримувати, адже саме вони розвивають громади

Однак цього року, як ніколи, приватні підприємці потребують клієнтів, каже бізнесвумен Аманда Смолл: “Щиро кажучи, зараз чимало бізнесів закрились, припинили існувати. Їх так важливо підтримувати, адже саме вони розвивають громади”.
Загалом минулих вихідних крамниці змогли отримати у п’ять разів більше виручки, ніж у будь-який інший день за останній місяць. Але це й близько не можна порівняти із рекордом онлайн-шопінгу у великих мережах. На День подяки американці витратили понад 5 мільярдів доларів, на Чорну п’ятницю – 9 мільярдів, а на Кіберпонеділок – майже 11, пише CNBC.
“Споживачі витрачають менше на розваги, ресторани та мандрівки, – пояснює Даг Балдасар, керівник роздрібної компанії ChargeItSpot. – Враховуючи те, що нам підкинув 2020, це якраз той момент, коли люди дарують подарунки друзям і родичам, щоб підняти їм настрій”.

Споживачі витрачають менше на розваги, ресторани та мандрівки.. люди дарують подарунки друзям і родичам, щоб підняти їм настрій

Цьогорічний сезон знижок вирізняє також і тривалість. Деякі мережі почали рекламувати акції ще з жовтня, паралельно із днем знижок Prime Day найбільшого онлайн-продавця Amazon.
Але й після кіберпонеділка чимало крамниць продовжили дію акцій. Тож, як прогнозують експерти, за весь передріздвяний сезон американські покупці витратять 180 мільярдів доларів.
Дивіться також: ​COVID-19 у США: медики готуються до більшого спалаху після Дня Подяки. Відео

Студія Вашингтон. Байден оголосив свій вибір на ключові посади у сфері економіки

Цих вихідних у всьому світі вшановували пам’ять жертв Голодомору 32-33 років. “Марія” – найвідоміша у світі виставка про Голодомор – вперше в Україні.

Цих вихідних у всьому світі вшановували пам’ять жертв Голодомору 32-33 років. Відео

Прем‘єр-міністр Канади Джастін Трюдо, у своїй заяві, назвав Голодомор «геноцидом, який був покликаний зламати дух українців, стерти їхню ідентичність та зупинити прагнення до свободи і незалежності».

9 мільярдів доларів – стільки витратили американці на закупи через інтернет у чорну п’ятницю. Відео

Нового рекорду очікують аналітики від шопінгу у кібер-понеділок, прогнозуючи, що американці витратять майже 11 мільярдів доларів у цей день.

Архієпископ з Вашингтона став першим афроамериканським кардиналом Ватикану

Папа Римський Франциск у суботу офіційно затвердив 13 нових кардиналів. Серед них – Вілтон Грегорі, 72 річний архієпископ з Вашингтона, Округ Колумбія, США. Він став першим афроамериканським кардиналом у Ватикані.
“Настав час подякувати Господу за цей унікальний момент в моєму житті і в житті [католицької] церкви в США. Я сподіваюсь, що це знак для афроамериканської спільноти, що католицька церква має глибоку повагу та шану до людей, до моїх темношкірих людей”, – сказав новопризначений кардинал Вілтон Грегорі в коментарі CNN.

Це не вперше, коли Папа Римський Франциск демонструє підтримку расової рівності, в тому числі всередині церкви. Раніше він надав титул преподобного першому афроамериканському священику Августину Толтону, який помер в 1897 році, таким чином наблизивши його до зачислення до лику святих. Крім цього, Папа Франциск висловлювався на підтримку расових протестів у США та засуджував смерть Джорджа Флойда, яка їх спричинила.
Новопризначений кардинал Вілтон Грегорі також публічно виступав на підтримку протестів за расову справедливість у США. Зокрема, він критикував розгін сльозогінним газом демонстрантів біля Білого дому в червні та Дональда Трампа, який після цього пройшовся до церкви поруч, аби сфотографуватись біля неї із Біблією.
Крім цього, в католицькій церкві в США Вілтон Грегорі відомий тим, що виступав за викорінення насильства всередині церкви та запровадження сильніших покарань для священослужителів.
Крім Вілтона Грегорі, Папа Франциск призначив ще 13 кардиналів – з Італії, Мальти, Чилі, Руанди, Філіппін, Брунею та Мексики. Кардинал – найвищий титул священослужителів католицької церкви після Папи Римського. Зокрема, вони мають право голосу при виборі нового Папи.
Дивіться також: 8-річний хлопчик з Меріленду допоміг вже 9 тисячам людей.

Байден отримав більше голосів у Вісконсині після перерахунку

У найбільш заселеному окрузі американського штату Вісконсин перерахунок голосів на виборах президента США підтвердив перемогу новообраного президента Джо Байдена. В результаті перерахунку біля 460 000 бюлетенів у окрузі Мілуокі, відрив Байдена збільшився на 132 голоси, згідно до оголошення в п‘ятницю.
Клерк округу Мілуокі Джордж Крістенсон заявив у п‘ятницю, що результати перерахунку підтвердили те, що процесу виборів варто довіряти, пише Reuters. «Перерахунок показав, те, що ми вже і так знали: вибори в окрузі Мілуокі чесні, прозорі, точні і захищені», – сказав Крістенсон.
Штаб Трампа сплатив Виборчій комісії штату 3 мільйони доларів за проведення перерахунку в штаті в округах Мілуокі та Дейн.

Хоча за оцінками у виборах президента переміг Джо Байден, президент США Дональд Трамп заявляє про істотні порушення під час виборів, а його команда оксаржує результати виборів в деяких ключових штатах.
Крім Вісконсину, команда юристів президента США Дональда Трампа продовжує оскаржувати процес виборів в Пенсильванії та Мічигані, однак поки без істотних успіхів. У п‘ятницю апеляційний суд Пенсильванії залишив у силі рішення суду першої інстанції не прийняти скаргу штабу Трампа, який заявляв про шахрайство під час виборах. Зокрема в скарзі йшлося, що виборці-демократи мали більше можливості виправити помилки в бюлетенях, відправлених поштою.

«Звинувачення у несправедливості серйозні. Однак, просто назвати вибори несправедливими, ще не означає, що вони такими є, – написав у своїй думці до рішення суду суддя Стефаном Бібес. – Звинувачення вимагають конкретики та доказів. Цього немає». Команда Трампа має право оскаржити це рішення.
Незважаючи, на те, що Трамп критикує результати виборів, він підтвердив, що піде з посади, якщо Колегія вибірників підтвердить перемогу Байдена. Засідання колегії має відбутись 14 грудня.
Американські ЗМІ також повідомили, з посиланням на джерела в адміністрації, що Трамп розглядає можливість оголосити про свої плани балотуватись у президенти на наступних виборах 2024 року.
Дивіться також: Трамп каже, що піде, якщо колегія вибірників офіційно затвердить Байдена. Відео