Голос Америки | NLight DC++
Голос Америки | NLight DC++

Голос Америки

Стрічка про війну на Донбасі претендує на «Оскар». Відео

Фільм данського режисера Саймона Леренґа Вілмонта показує життя на лінії фронту 10-річного хлопчика Олега. Нещодавно фільм показали у США, а на прем’єру у Нью-Йорку приїхав і сам маленький герой із бабусею.

Давати відсіч авторитаризму – тенденція 2018-го – звіт. Відео

Показати більше

Show less

У щорічному звіті згадано й Україну. Правозахисники, у першу чергу, звертають увагу на військовий конфлікт на сході України.

Демократи в США зробили перші кроки до президентських перегонів 2020. Відео

У Демократичній партії очікують цілий пул бажаючих позмагатися з Дональдом Трампом, якщо наступного року він вирішить піти на другий термін

Актора, який зіграв сержанта у “Суціальнометалевій оболонці”, поховали на військовому кладовищі в Арлінгтоні

На військовому кладовищі у передмісті Вашинтона Арлінгтоні сьогодні урочисто поховали рештки американського актора Лі Ермі, який був найбільш відомий за роллю Хартмана, суворого сержанта учбової частини, у стрічці “Суцільнометалева оболонка”.

У стрічці, яка розповідає про війну США у В’єтнамі, Хартман – жортский вихователь новобранців, який не гребує ані моральним приниженням солдатів в учбовій частині, ані фізичним насильством. Один із персонажів стрічки під тиском божеволіє і вбиває Хартмана та себе самого. Попри це, даний надзвичайно переконаливий образ, схоже, полюбився багатьом військовим.
Так Корпус морської піхоти США у відео, присвяченому похованню Лі Ермі, процитував окремі вислови зіграного ним персонажа.
Ермі помер навесні 2018-го року, але його рештки поховали на Арлінгтонському кладовищі лише тепер.

Лі Ермі свого часу сам відслужив у Корпусі морської піхоти США 11 років (1961 – 1972), і серед іншого виконував там ту саму функцію, що і зіграний ним персонаж. Актор отримав за створений ним образ премію “Золотий глобус”. Протягом кар’єри актора він багаторазово грав військових.
Він відомий також частими візитами до військових частин і був популярний серед військовослужбовців.

Дивіться також: Льодовиковий покрив Антарктиди тане у 6 разів швидше, ніж 40 років тому

Tesla пропонує мікро мережу для постачання відновлювальної енергії на Грецькі острови. Відео

Як повідомляє Electrek, пропонується створити мікро енергетичну мережу, яка складається із потужних електричних акумуляторів у поєднанні із сонячними батареями. Таким чином планується забезпечити енергією віддалені грецькі острови, які не під’єднані до основної енергомережі країни

Епатажний юрист Трампа припустив, що члени передвиборчої команди президента могли змовлятись з росіянами

“Я ніколи не говорив, що змови не було”. Ця фраза юриста президента Трампа Руді Джуліані, який відомий своїми різкими заявами для преси, привернула увагу спостерігачів.
“Це суперечить щонайменше десятку заперечень від команди Трампа і самого Трампа”, – пише The Washington Post.
“Я ніколи не говорив, що не було змови в кампанії, або з окремими людьми в кампанії”, – наголосив Джуліані відповідаючи на ремарку ведучого CNN Кріса Куомо, про те, що твердити про відсутність змови президентської кампанії з Кремлем невірно.
Джуліані наголосив, що доказів проти президента немає.
“Немає жодних доказів, що президент Сполучених Штатів вчинив злочин, про який йдеться – змовлявся з росіянами, щоб провести хакерський напад на (сервер Демократичної партії – ГА)”, -заявив Джуліані.
“Президент не вступав з росіянами у змову”, – додав юрист.
Джуліані також заперечив, що інформація про те, що колишній очільник передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт ділився даними опитувань з Костянтином Кілімніком, якого підозрюють у роботі на російську розвідку, свідчить про наявність змови.

“Дані опитувань дають усім”, – зауважив Джуліані.
Дивіться також: ​Докази брехні Манафорта надали суду прокурори США

Facebook зупинив російську операцію, націлену на Україну

Компанія Facebook усунула 364 сторінки, групи та аккаунти, які “виявляли скоординовану неприродню поведінку у Facebook та Instagram”, йдеться в повідомленні компанії від 17 січня.
Було виявлено і зупинено дві соцмережеві операції, що походили з Росії.
Одна з двох соцмережевих операцій була націлена саме на Україну. Цій операції належали 107 сторінок, груп та аккаунтів у Facebook, а також 41 аккаунт в Instagram. Коли операцію було виявлено, цю мережу було закрито, повідомляє Facebook.

Особи, які стояли за цими аккаунтами в основному видавали себе за українців і управляли різними несправжніми аккаунтами, поширюючи місцеві українські новини

Інша операція була спрямована на різні країни і пов’язана з російською мережею Sputnik, наголошує компанія.
Тактика обидвох операцій була подібною – вони управляли мережами аккаунтів, які мали на меті створити у користувачів хибне враження про ці аккаунти та їх дії.
Особи, які стояли за аккаунтами, пов’язаними з операцією націленою на Україну, в основному видавали себе за українців і управляли різними несправжніми аккаунтами, поширюючи місцеві українські новини з низки тем, таких як погода, протести, НАТО, охорона здоров’я та умови.
Facebook вдалось виявити технічну подібність їх дій до діяльності, яка надходила з Росії перед проміжними виборами в США, включаючи характеристики подібні до діяльності Агентства з досліджень Інтернету (IRA).

Компанія виявила операцію націлену проти України завдяки початковій інформації американських правоохоронних органів

Серед іншого, Facebook повідомив, що в рамках операції порушники витратили 25 000 доларів на рекламу, сплативши за неї рублями.
Компанія виявила операцію націлену проти України завдяки початковій інформації американських правоохоронних органів, йдеться в повідомленні.
Виявити та зупинити російську операцію було непросто, визнає Facebook, адже “люди, які за ними стоять налаштовані рішуче і мають добре фінансування”.
Як помітила дослідниця американського аналітичного центру Wilson Center Ніна Янкович у Twitter, один з новинних аккаунтів операції виявлених Facebook має назву “Україна Реалії” і нагадує програму Радіо “Свобода”

Повідомлення, які розповсюджувались в рамках операції, стосувались новин, що розпалювали ворожнечу з питань НАТО, інциденту біля Керченської протоки, відокремлення української церкви, місцевого управління, зауважує Янкович.

Дивіться також: Заяви президента Трампа про НАТО – оцінки експертів

Не більше однієї котлети на тиждень, але більше овочів радять їсти для здоров’я і для планети

Група науковців розробила рекомендації щодо харчування, втілення яких має на меті прогодувати здоровою їжею 10 мільярдів людей (прогноз населення 2050 р.), зменшивши при цьому шкоду для планети.

Харчування базоване на рослинній їжі і з меншою часткою харчів тваринного походження приносить користь і здоров’ю, і довкіллю.

Міжнародний медичний журнал Lancet оприлюднив результати дворічної роботи спеціального колективу з 37 авторів EAT-Lancet Commision, які рекомендують у харчуванні віддавати перевагу овочам, фруктам та іншій рослинній їжі і обмежувати споживання м’яса й інших продуктів тваринництва.
“Те, як харчі виробляють, і як їх споживають, а також, яку частину з них втрачають, або марнують дуже впливає на стан здоров’я і людей, і планети”, – підкреслюють науковці, вказуючи, що нездорове харчування призводить до 11 мільйонів смертей щороку.
Втілення рекомендацій мало б покращити здоров’я людей, які погано харчуються, а також змінити харчову індустрію, зокрема інтенсивне вирощування худоби, яке спричиняє спустошення дикої природи, підштовхує глобальні зміни клімату і стало серйозним джерелом забруднення довкілля.
“Перехід на здорове харчування до 2050 р. вимагатиме значних змін у дієтах. Глобальне споживання фруктів, овочів, бобових та горіхів необхідно подвоїти, а споживання таких продуктів як червоне м’ясо й цукор треба скоротити на понад 50%. Харчування базоване на рослинній їжі і з меншою часткою харчів тваринного походження приносить користь і здоров’ю, і довкіллю”, – підкреслює один з авторів дослідження, професор Волтер Віллетт з Гарвардського університету.

Ще один провідний автор звіту – шведський професор Йоган Рокстрам наголошує, що “глобальне виробництво харчових продуктів загрожує стабільності клімату й витривалості екосистем. Воно є одним з найбільших чинників у руйнуванні довкілля”.
Що їсти, щоб бути здоровим?
Автори дослідження EAT-Lancet Commision склали таблицю з денними рекомендаціями у грамах:
1. Цільне зерно (пшениця, рис, кукурудза та інше) – 232 гр.
2. Овочі – 300 гр.
3. Фрукти – 200 гр.
4. Молочні продукти – 250 гр.
5. Коренеплоди або крохмалисті овочі (картопля та інше) – 50 гр.
6. Білки: Яловичина, свинина, баранина – 14 гр., куряче м’ясо – 29 гр., яйця – 13 гр., риба – 28 гр., бобові – 75 гр., горіхи – 50 гр.
7. Жири: ненасичені олії – 40 гр., насичені олії 11,8 гр.
8. Цукри – 31 гр.
Запропоновані науковцями харчові норми передбачають зміни у традиціях харчування майже повсюди у світі.
Мешканці країн Європи та Північної Америки мали б різко зменшити споживання м’яса.
Згідно з підрахунками у США, наприклад, споживання червоного м’яса треба зменшити на понад 80%, а у Європі на понад 70%.
У країнах Східної Азії треба було б зменшити споживання риби, а в африканських та деяких інших країнах кращим для здоров’я вважають зменшення у раціонах частки крохмалистих коренеплодів на зразок касави.
Інтенсивне сільське господарство, особливо тваринництво стало великим джерелом викидів так званих парникових газів, зокрема метану й оксиду азоту, а також великим споживачем питної води й нафтопродуктів у вигляді пального й штучних добрив.
Дивіться також: Демократи у Сенаті не змогли заблокувати плани Мінфіну США зняти санкції із 3-х компаній, пов’язаних із Дерипаскою

Вірні церкви у США позбулись пастора через оголошення із засудженням гомосексуальності

Вірні пресвітеріанської церкви на півночі штату Каліфорнія у США примусили пастора залишити роботу після того, як він розмістив перед церквою публічне оголошення з текстом “гомосексуальність це досі гріх”. Про це повідомляють американські ЗМІ.
Протестувальники назвали оголошення “словненим ненависті”. Сам пастор заявив, що його примусили залишити посаду попри його особисте небажання. На своїй сторінці у Facebook він повідомив, що більшість вірних церкви виступили проти нього. При цьому чоловік твердив, що в оголошенні немає нічого ненависницького. Натомість деякі учасники мітингу протесту вказали, що підтримують право священика та вірних на власні переконання, але виступають проти їх публічної демонстрації.

У серпні 2018-го року Папа Римський Франциск закликав батьків із порозумінням ставитись до ЛГБТ-дітей. У травні Франциск заявив в одній із розмов, про зміст якої повідомили ЗМІ, що Бог створив геїв і любить їх такими, як вони є.
Як відзначає американський канал CNN, офіційне вчення Католицької церкви називає гомосексуальність є порушенням і суперечить природі. Одностатеві пари не можуть вінчатись у католицьких церквах.
Дивіться також: Які ризики постануть перед Великобританією, якщо Брекзит станеться без угоди?

Мобільні додатки Facebook були найпопулярнішими у 2018-му

Facebook був найбільш уживаним мобільним додатком у 2018 році, а Messenger – найбільш завантажуваним, за даними дослідницької фірми AppAnnie, повідомляє видання USA Today.
Звіт також показує, що 4 з 5 найбільш вживаних і завантажуваних додатків належать Facebook – Facebook, WhatsApp Messenger, Messenger та Instagram.
За словами віце-президента фірми, споживачам «може не подобатися бренд, але вони люблять додаток».
Компанія Facebook скомпрометувала себе минулого року скандалами, пов’язаними з витоком особистих даних користувачів, але, як зазначається у звіті: «Очевидно, що більшість користувачів ставлять пріоритет на зручності та на звичках, які вони сформували у користуванні додатками, а не на конфіденційності».
Загалом споживачі завантажили близько 194 мільярдів додатків на свої телефони та планшети минулого року. Половину свого часу вони провели в соціальних мережах, 15% часу – у відеододатках на зразок Netflix та 10% – в іграх.
У середньому люди мають близько 100 додатків на своїх телефонах, згідно з даними AppAnnie, повідомляє USA Today.
Дивіться також: Дослідники придумали, як користуватись телефоном, не застосовуючи рук