Голос Америки | NLight DC++
Голос Америки | NLight DC++

Голос Америки

Студія Вашингтон. Помпео пояснив, чому треба зупинити добудову «Північного потоку 2»

Сьогодні в Студії Вашингтон. Комітет Сенату США з закордонних відносин схвалив кандидатуру Кіта Дейтона на посаду нового посла США в Україні. Помпео пояснив німецькій аудиторії чому треба зупинити добудову «Північного потоку 2».

На виставці іграшок в Нью-Йорку у тренді цього року – іграшки STEM. Відео

Цю тенденцію відчули і розробники дитячих іграшок. На виставці у Нью-Йорку у тренді цього року були іграшки STEM, які розвивають у дітей базові навички з математики, науки та технологій, а також активні ігри на свіжому повітрі.

Американські сенатори закликають США і Європу разом протистояти Росії і Китаю

Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США сенатор від Республіканської партії Джеймс Ріш (James Risch), виступаючи у вівторок, 22-го вересня, в рамках онлайн-форуму вашингтонського Центру аналізу європейської політики (CEPA) щодо майбутнього трансатлантичних відносин, зазначив, що Північноатлантичний альянс є «найбільшим військово-політичний союзом в історії». Його члени залишаються «прихильні загальним цінностям щодо захисту демократії, індивідуальної свободи і верховенства закону», і це особливо важливо сьогодні, коли в світі спостерігається зростання «авторитарних ідеологій і імперських тенденцій», підкреслив сенатор.
Також у вівторок у своєму виступі перед Генеральною Асамблеєю ООН президент США Дональд Трамп поклав на Китай відповідальність за пандемію коронавірусу та закликав міжнародну спільноту притягнути Пекін до відповідальності.
«Я рішучий прихильник НАТО», – сказав сенатор Ріш, підкресливши, що Сполучені Штати і Європа повинні співпрацювати у протидії загрозам, що походить з боку Росії і Китаю.
«У трансатлантичних відносинах ніколи не буває нестачі в питаннях, які необхідно вирішувати, чи йдеться про Білорусь, Україну, “Північний потік-2 “або згубний вплив на наші суспільства і вибори. Здається, що завжди існують загрози, які ставить перед нами Росія », – зазначив сенатор Ріш.
Однак, перед альянсом ставить нові загрози і націлений на розширення свого впливу Китай, додав він: «Обидві сторони Атлантики визнають, що Китай є світовою державою, а не країною, що розвивається. Саме Китай стане найбільшою загрозою для трансатлантичного альянсу. Китай – наш економічний конкурент, але це змагання має бути законним. Ми повинні більше вимагати дотримання Китаєм принципів верховенства закону і міжнародних норм».
Для протидії зростанню політичного і економічного впливу Пекіна, яке не грунтується на прозорих і демократичних принципах, США і Європа повинні об’єднати свої зусилля, ще раз підкреслив сенатор від Республіканської партії.
Сенатор-демократ Корі Букер (Cory Booker), член Комітету з міжнародних відносин Сенату США, підкреслив, що трансатлантичне партнерство, і особливо НАТО, є наріжним каменем національної безпеки США і Європи.
«Ми ставали на сторону один одного не лише із загального почуття обов’язку, а й виходячи із загальних цінностей, мети і розуміння нашої спільної долі. Члени НАТО солідарно підтримали Сполучені Штати після атак 11 вересня, задіявши Статтю 5 і взявши на себе зобов’язання нашої колективної оборони», – зазначив він під час свого звернення в рамках форуму.
Сенатор Букер нагадав про присутність американський військових в Польщі, «де НАТО і американські війська працюють пліч-о-пліч один з одним, об’єднані спільною рішучістю протистояти російській агресії», а також про низку спільних союзницьких місій, в тому числі в Афганістані і в Сомалі.
Головними загрозами для союзників Північноатлантичного альянсу сенатор-демократ також вважає Росію і Китай.
Росія продовжує поширювати дезінформацію і використовувати інші тактики «гібридної війни» для дестабілізації західних суспільств, каже сенатор Букер: «Вони прагнуть послабити наші інститути, намагаються посіяти хаос з тим, щоб змусити нас засумніватися в істині, зруйнувати наш демократичний шлях розвитку і використовувати наші слабкості для своєї вигоди».
«Втручання Росії у вибори 2016 року в США не стало кінцем. Воно стало продовженням її стратегії щодо ведення кібервійни з метою посіяти розбрат і нестабільність. Згідно з останніми повідомленнями, російські військові активно атакували щонайменше 200 різних груп і організацій США, залучених до виборів 2020 року. І немає жодних підстав вважати, що вони на цьому зупиняться. Їх зусилля спрямовані не лише на дестабілізацію своїх сусідів, але і на ослаблення і підрив демократії в усьому світі».
Китай же продовжує посилювати свій вплив у світі за допомогою «недобросовісних практик», які, серед іншого, порушують основні правила міжнародної торгівлі і підривають принципи вільного ринку, додає сенатор.
«По-різному і у різному масштабі, і Росія, і Китай затято працюють над вдосконаленням і розвитком як невійськових, так і військових інструментів для здійснення контролю і впливу, включно з використанням глобальної дезінформації, штучного інтелекту, квантових обчислень і інших нових технологій. Їх дії вимагають відповіді з боку самого сильного альянсу в міжнародному співтоваристві – трансатлантичного партнерства », – робить висновок сенатор-демократ.
Однак, за нинішньої адміністрації, США не лише не є лідером альянсу, а й послаблюють його, вважає він: «Ми знаємо, що і Пекін, і Москва радіють що знижується лідерства Америки, сподіваючись, що ми продовжимо йти шляхом, по якому нинішня адміністрація слідувала останні три з половиною роки».
«Наша колективна здатність протистояти Росії і китайському впливу буде залежати від рішень, які США приймуть, щоб більш конструктивно і ретельно співпрацювати з нашими союзниками», – додає сенатор-демократ.
Президент США Дональд Трамп неодноразово наголошував, що у стосунках із Альянсом він, серед іншого, виступає за збільшення країнами-членами власних витрат на оборону. Трамп наголошував, що його акцент на цьому питанні призвів до збільшення видатків на оборону з боку країн-членів НАТО.
Такі кроки адміністрації Трампа, як виведення частини військових США із Німеччини, подаються його критиками, як послаблення НАТО. При цьому США збільшують свою військову присутність у Польщі.
“Німеччина платить Росії мільярди доларів на рік за енергію, і ми маємо захищати Німеччину від Росії. Що це таке? Також, Німеччина не виконує своє забов’язання витрачати 2% на оборону щодо НАТО. Через це ми виводимо деякі війська із Німеччини!”, – заявляв Трамп на своїй сторінці у Twitter у липні.

Дивіться також: Які наслідки ситуація навколо ТікТок може мати для роботи технологічних компаній по всьому світу?

Американські лабораторії випробовують різні способи дезінфекції вживаних масок для можливого повторного використання. Відео

Лікарі у США готуються цієї осені до сплеску кількості захворювань на Ковід-19. Медики знову можуть опинитися перед проблемою нестачі масок та іншого захисного спорядження.

В Міжнародний день миру США закликали Росію припинити окупацію Криму та агресію на Донбасі

21 вересня ООН відзначає Міжнародний день миру. У цей день Посольство США в Україні видало заяву із закликом до Росії припинити окупацію Криму, відступити з Донбасу та припинити агресію проти України.

«Поки Росія не припинить конфлікт, який вона спричинила і підтримує на Донбасі, і повністю не вийде з Донбасу та Криму, українці не зможуть насолоджуватись миром, на який вони заслуговують», – заявила очільниця Посольства Крістін Квін.
«Росія має звільнити всіх українців, яких вона несправедливо ув‘язнила у відплату за мирний спротив», – додала дипломат.
21 вересня у День миру, секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив з промовою на тлі Японського дзвону миру. Він наголосив на негативному факторі пандемії коронавірусу цього року. «Поза зонами воєн, пандемія виявляє і наживається на нерівності різного виду, налаштовуючи громади та країни одна проти одної», – заявив він.
Гутерріш закликав світ припинити вогонь щонайменше на добу. «Потрібно, щоб рушниці замовкли, а ми зосередились на спільному ворогові – вірусу», -додав він.
Дивіться також: В ексклюзивному коментарі Лінас Лінкявічус: Росія зайняла «неконструктивну позицію» щодо Білорусі. Відео

Україна в журналістських рослідуваннях «файлів FinCEN»

Результати кількарічної роботи понад сотні журналістських колективів з документами про підозрілі пересування грошей у міжнародних банках виявили масштабну систему відмивання грошей і зокрема ухиляння від фінансових санкцій США.
В координованих публікаціях низки провідних ЗМІ зокрема йдеться, як великі банки обслуговували відмивання коштів з України.
Прикладом названо дані про те як через банк JPMorgan упродовж десятиріччя було переведено загалом понад $50 мільйонів для Пола Манафорта за його співпрацю з Партією Регіонів та з колишнім президентом Віктором Януковичем в Україні.

Cлужби США, які відповідають за виконання законів про боротьбу з відмиванням грошей, рідко переслідують великі банки…

Суд у США 2019 року визнав Пола Манафорта, колишнього голову виборчого штабу Дональда Трампа, винним у приховуванні коштів від американської податкової служби та в інших фінансових злочинах.
Журналісти розслідувачі в різних країнах опрацювали понад 2500 документів підрозділу Міністерства фінансів США – Мережі боротьби з фінансовими злочинами (Financial Crimes Enforcement Network – FinCEN), що збирає та аналізує інформацію про фінансові трансакції, щоб виявляти випадки відмивання грошей, фінансування тероризму тощо.
Йдеться про звіти від міжнародних банків про підозрілі трансакції в американських доларах за період з 2000 до 2017 року.
Документи, так звані «файли FinCEN», були злиті виданню Buzzfeed News, а потім поширені серед інших ЗМІ.
Міжнародний консорціум журналістів розслідувачів (МКЖР) пише, що низка найбільших банків світу «зневажали директивами про боротьбу з відмиванням грошей і переводили велетенські суми грошей, що належали сумнівним особам та злочинними мережам, які поширювали хаос і підривали демократію в світі».
МКЖР доходить висновку, що «служби США, які відповідають за виконання законів про боротьбу з відмиванням грошей, рідко переслідують великі банки за порушення, а якщо і вдаються до дій, то це майже не перешкоджає потоку награбованих грошей, який тече через міжнародну фінансову систему».

Україна згадана у результатах журналістських розслідувань багато разів у зв’язку зі справою Пола Манафорта, а також там йдеться про багатомільйонні оборудки осіб з кола Андрія Клюєва, колишнього голови адміністрації президента Віктора Януковича.
Окремо у розслідуваннях вказані імена українських олігархів Дмитра Фірташа, Ігоря Коломойського та описані трансакції, які на думку розслідувачів вказують на звинувачення у незаконному збагаченні та відмиванні грошей.
США домагаються екстрадиції Дмитра Фірташа з Австрії, висунувши проти нього обвинувачення у корупції.

Мережі, через які брудні гроші рухаються світом, стали життєвими артеріями глобальної економіки.

Український уряд судиться з Ігорем Коломойським, домагаючись повернення мільярдів доларів, які згідно зі звинуваченнями були викрадені з «Приватбанку», співвласниками якого були Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов.
Buzzfeed News вважає, що аналіз документів FinCEN вказує на те, що Мережа боротьби з фінансовими злочинами виявила неспроможність дієво боротися з відмиванням грошей.
«Документи FinCEN викривають засадничу правду нашої епохи: мережі, через які брудні гроші рухаються світом, стали життєвими артеріями глобальної економіки. Вони дозволили тіньовій системі стати такою широкою і неконтрольованою, що вона перетворилася на невід’ємну частину так званої легальної економіки», – йдеться у висновках Buzzfeed News.
Українська журналістка Тетяна Козирєва, яка співпрацювала в рослідуванні, написала у Facebook, що на її думку «це лише питання часу, коли саме Департамент юстиції пред’явить фігурантам звітів FinCEN обвинувачення, як це трапилося з американським політичним технологом Полом Манафортом».
Дивіться також: Життя Рут Бейдер Гінзбург: як донька емігранта з Одеси стала “рок-зіркою” прогресивного Вашингтона

США закликали РФ припинити агресію проти України

США закликали РФ припинити агресію проти України. “У всесвітній день миру ми закликаємо Росію зробити вибір на користь миру. Українці, як і люди в усьому світі, хочуть прожити своє життя в мирі та з повним визнанням своїх прав. Поки Росія не припинить конфлікт, який вона спричинила та підтримує на Донбасі і повністю не вийде з Донбасу та Криму, українці не зможуть наслоджуватися миром, на який заслуговують”, – йдеться у відеозверненні тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

Американська дипломатка також закликала Росію звільнити всіх українців, які незаконно утримуються та запевнила, що США залишаються повністю відданими дипломатичному врегулюванню конфлікту на сході та деокупації Криму. “Ми разом з українським народом підтримуємо суверенітет та територіальної цілісності України”, – йдеться у розповсюдженому посольством США в Україні зверненні.

У Вашингтоні прощаються із “Іконою правосуддя” США (Vox Pop). Відео

“Рут Бадер Гінзбург, вона вражаюче послужила нашій країні, і я просто в шоці, що вона пішла”. Вашингтоні прощаються із “Іконою правосуддя” США. Cуддя Гінзбург померла у віці 87 років 18 вересня 2020 року.

Життя Рут Бейдер Гінзбург: як донька емігранта з Одеси стала “рок-зіркою” прогресивного Вашингтона. Відео

Суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург, друга жінка, яка працювала у найвищому суді країни, вступила до адвокатської професії в той час, коли жінок-юристів було небагато. Вона провела свою кар’єру, працюючи над розширенням прав жінок, і отримала статус “рок-зірки” в прогресивних колах. Вона народилася 15 березня 1933 року в Брукліні, штат Нью-Йорк, і померла у віці 87 років у Вашингтоні

Мільярдер роздав на доброчинність весь свій статок у 8 мільярдів доларів

Американець ірландського походження мільярдер Чак Фіні, який заробив свої статки заснувавши з однокурсником в 1960-х мережу магазинів Duty Free Shoppers, оголосив що досяг свєї мети, віддавши на доброчинність 8 мільярдів доларів своїх статків.
38 років тому мільярдер заснував компанію Atlantic Philantropies і перевів туди увесь свій статок. Він не прагнув розголосу для своєї організації, яка більшість пожертв зробила анонімно. Цим Фіні заслужив прізвисько «Джеймс Бонд від філантропії». Він жертвував на проекти освіти, захисту прав людини та інше.
Цього тижня у організації Фіні офіційно закінчились гроші.
89-річний Фіні підписав документ про розпуск установи в понеділок. Він сказав, що щасливий, що мав можливість втілити свій план. «Ми багато навчились. Щось би ми зробили інакше, але я задоволений», – сказав Фіні в коментарі Forbes, а іншим мільярдерам він порадив долучатись до доброчинності і жити за гаслом «Давай поки живеш». «Спробуйте, вам сподобається», – сказав він.
Засновник Microsoft Білл Гейтс а також мільярдер Уоррен Баффет називають Фіні прикладом для себе і для ініціативи, яку вони просувають, щоб переконати мільярдерів віддавати на доброчинність частину своїх статків за свого життя.
Фіні залишив 2 мільйона собі на пенсію. Він веде скромний спосіб життя і живе з дружиною на зйомній квартирі у Сан-Франциско.
Дивіться також: В ексклюзивному коментарі Лінас Лінкявічус: Росія зайняла «неконструктивну позицію» щодо Білорусі. Відео