Голос Америки | NLight DC++
Голос Америки | NLight DC++

Голос Америки

У Білому домі відповіли на питання про прагнення України до НАТО – вказали на важливість реформ

Про це у четвер заявила заступниця речниці Білого дому Карін Жан-П’єр (Karine Jean-Pierre, White House principal deputy press secretary – англ.), відповідаючи на запитання журналістів.
“Скажу, що державний секретар Блінкен зараз перебуває у Києві. щоб підтвердити нашу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Його візит також підкреслює важливість того, щоб Україна ухвалила ключове законодавство для просування верховенства права, антикорупційних та економічних реформ, які посилять демократію та економіку України та її подальшу євро-атлантичну інтеграцію”, – відзначила Жан-П’єр, – “Адміністрація Байдена віддана тому, щоб забезпечити, що двері НАТО лишаються відчиненими для тих, хто прагне вступу, коли вони готові та здатні відповідати забов’язанням та обов’язкам членства, та робити внесок у безпеку євро-атлантичної зони. США підтримують зусилля України щодо реформ спрямованих на просування верховенства права, економічне зростання та її кордон проти агресії Росії”.
Ентоні Блінкен перебуває із офіційним візитом у Києві, де, серед іншого, провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.
Після зустрічі з Ентоні Блінкеном президент України заявив, що Сполучені Штати Америки прекрасно проінформовані про ситуацію на Донбасі й біля українських кордонів та активно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. За словами Зеленського, під час зустрічі від порушвав питання підтримки США прагнення України отримати План дій щодо членства в НАТО, питання безпеки в Чорному та Азовському морях, та питання протидії реалізації проекту «Північній потік – 2».
Як повідомляє сайт президента України, Ентоні Блінкен відзначив, що США спостерігають на кордонах України найбільшу з 2014-го року концентрацію російських військ. ”
Ми підтримуємо вас, ваші партнери й союзники також підтримують вас. І ми звертаємося до Росії, щоб вона перестала застосовувати агресію проти України. Ми разом з партнерами працюємо над тим, щоб Україна могла захистити себе від агресії Росії”, – наводить слова Держсекретаря США сайт президента України.
Дивіться також: Студія Вашингтон. В Європі старували масштабні військові навчання

Час-Тайм. Основні заяви та підсумки Ентоні Блінкена у Києві

Сьогодні у Час-Тайм. Блінкен: Вашингтон розгляне запит Києва щодо надання додаткового озброєння. Держсекретар США завершив насичений подіями візит у Київ – підбиваємо підсумки. Чому серед союзників НАТО поки немає одностайності в питанні надання Україні ПДЧ? Як діаспора долучилася до фільму “Джеря” української режисерки Ірини Правило, щоб допомогти стрічці стати першою українською екранізацією твору Івана Нечуя-Левицького?

Пентагон відслідковує падіння некерованої китайської ракети на Землю

Ракета, яку запустив Китай у вівторок, втратила керування і може увійти в атмосферу і впасти на Землю вже цими вихідними. Місце можливого падіння наразі невідоме.
В Пентагоні США запевнили: США відслідковують траекторію руху ракети і її уламків і вживатимуть закидові, якщо уламки загрожуватимуть населеним зонам.
Командування космічних сил США відслідковує рух уламків ракети, заявив речник Пентагону Джон Кірбі у середу. Корпус ракети «практично не постраждав», сказав посадовець.
Після запуску 29 квітня в Китаї ракета почала обертатись навколо Землі на високій швидкості за непостійною траекторію і поступово знижуватись.
Випадок з ракетою привернув увагу до збільшення кількості так званого «космічного сміття».
США готові співпрацювати з іншим країнами задля вирішення цієї проблеми, заявила речниця Білого дому Джен Псакі. «США віддані вирішенню проблем ризику зростання забруднення космічними уламками і збільшення діяльності в космосі, і ми хочемо співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб просувати лідерство і відповідальну поведінку», заявила Псакі і закликала країни до відповідальних дій у космосі.
Дивіться також: Як миле цуценя президента Ірландії захопило мережу. Відео

Артилерійські навчання під керівництвом Сухопутних сил США в Європі охоплять територію від Балтійського до Чорного морів

«Вогневий шок», так називаються міжнародні навчання, що тривають з 5 по 19 червня під керівництвом Сухопутних сил США в Європі та Африці. Навчання, що розпочались в Естонії у середу, охоплять територію від Балтійського до Чорного морів, від Арктики до Північної Африки, повідомили у Командуванні Сухопутних сил США в Європі та Африці.

Під час навчань буде продемонстровано модернізоване озброєння для дального прицільного вогню, йдеться в повідомленні.
«Від буксованої артилерійської зброї до далекобійних ракетних систем, Сухопутні сили США в Європі та Африці мають органічну спроможність надавати прицільний вогонь на підтримку наших спільних сил, союзників по НАТО будь-де в Європі та Африці, – заявив генерал Крістофер Норрі командувач 7-го Командування Сухопутних сил США. – Ці навчання демонструють нашу здатність управляти спроможностями далекобійного вогню в різних континентах, використовуючи мережу різних комунікаційних платформ в різних родах військ».
5 травня під час артилерійських навчань в Естонії, сили США та Великої Британії провели 24 постріли ракетами з чотирьох американських і однієї британської установки, йдеться в повідомленні сил США в Європі.

Роль артилерії в цьогорічних навчаннях Defender Europe підкреслює пріоритетність для Сухопутних сил США нарощування вогневої міці в Європі, яку було зменшено після «холодної війни», зауважує оборонне видання Stars&Stripes.
Видання вказує, що за останні сім років, Сухопутні сили США збільшили присутність в Європі. Раніше Сухопутні сили в Європі мали гаубиці, що могли стріляти на відстань до 30 кілометрів, а тепер під зробили мають системи М270, які менш ніж за хвилину можуть вистрілити 12 ракетами на відстань більше ніж 60 кілометрів.
Дивіться також: Студія Вашингтон. В Європі старували масштабні військові навчання

Рівень народжуваності у США показав рекордне зниження за 42 роки

Рівень народжуваності у США минулого року знизився на 4 відсотки, говориться в новій урядовій доповіді. Це найбільше річне зниження показника за 42 роки, згідно зі статистикою, яку почали вести більше століття назад.
Національний центр статистики в сфері охорони здоров’я, що входить до складу федеральних Центрів з контролю та профілактики захворювань, повідомив, що загальний коефіцієнт народжуваності знизився серед матерів з усіх основних расових і етнічних груп і у всіх вікових групах, склавши 55,8 народжень на 1000 жінок у віці від 14 до 44 років.
У доповіді наголошується, що число народжень в минулому році знизилося до 3605201.

Це найнижче число з 1979 року, і воно на 4 відсотки нижче, ніж в 2019 році. Даний показник падає шостий рік поспіль, в середньому на 2 відсотки в рік. Для порівняння, в 2007 році в США було 4,3 мільйона народжень.
Як відзначає американський дослідник Бред Вілкок, 25 штатів США тепер мають більше смертей ніж народжень, а показник народжуваності у США недостатній для заміщення населення.
“Зменшення населення нашої країни – це велика проблема, – твітує сенатор-республіканець Мітт Ромні. – Конгрес має розглянути законопроекти подібні до мого Закону про безпеку родини (Family Security Act – англ.), який пропонує щомісячну готівкову виплату для підтримки родин”.
Коментуючи повідомлення американських ЗМІ про дані щодо падіння народжуваності у країні, деякі оглядачі заявляють, що у Сполучених Штатах буцімто відсутні умови, які б сприяли народжуванню дітей.
“Може здатися, що якщо обтяжити ціле покоління величезними боргами, потім вдарити по ним другоою економічною кризою за їх доросле життя, при цьому демонструючи, як мало наше суспільство опікується дітьми, або доглядом, то люди будуть робити відповідний вибір”, – твітує активістка Ліа Грінберг.
“Якщо ваша стаття на тему “чому падає народжуваність” не говорить про борг за кредитами на вищу освіту, непідйому дороговизну догляду за дітьми та здоров’ям, вартістю житла, патріархатом та триваючим нерівним розподілом хатньої роботи – це не є хороша стаття на тему “чому падає народжуваність”, – пише журналістка Енні Гелен Пітерсен.
Дивіться також: Програма перебування Блінкена в Києві

Держдеп: Росія мусить виконувати зобов‘язання в рамках Мінських домовленостей

Держсекретар США закликав міжнародну спільноту до співпраці у тому, щоб заявляти про дії Росії, забезпечувати її відповідальність та «тиснути» на Москву, щоб повернути її до виконання міжнародних зобов‘язань. Про це йдеться у повідомленні держсекретаря США у Twitter.

«Ми маємо співпрацювати, щоб вказувати на поведінку Росії, притягувати її до відповідальності за її дії, – написав держсекретар у Twitter. – і тиснути на Москву, з метою дотримання нею міжнародних зобов‘язань».
Серед зобов‘язань, яких має дотримуватись Росія, речник Держдепу США Нед Прайс наголосив на необхідності виконання Мінських домовленостей, доброчесній співпраці задля припинення конфлікту на сході України а також припиненні незаконної окупації Криму.

«Росія має виконувати свої зобов‘язання в рамках Мінських допомленостей і сумлінно працювати над припиненням конфлікту на сході України, – йдеться в соцмережевому дописі речника Держдепу. – Вона має також припинити незаконну окупацію Криму».
Цього тижня Держсекретар США проводить низку зустрічей в Європі – він взяв участь в засіданні міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» а в четвер зустрінеться з українськими посадовцями та громадянським суспільством в Києві.
Під час зустрічей «Великої сімки», союзники та партнери США рішуче підтримали заходи, які США вжили у відповідь на дії Росії, заявив високопосадовець Держдепу під час брифінгу для преси у вівторок. Він ще раз підкреслив, озвучену президентом США Джо Байденом та держсекретарем США позицію стосовно того, що США прагнуть мати «стабільні та передбачувані відносини з Росією. Ми не хочемо ескалації, але відповідатимемо на їхню безвідповідальну та агресивну поведінку».
Візит Ентоні Блінкена до України розпочинається 5 травня. Під час візиту Блінкен «підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем тривалої російської агресії. Він також підтримає продовження прогресу інституційних реформ в Україні та подолання корупції, що є ключовим для зміцнення українських демократичних установ, економічного добробуту та євроатлантичного майбутнього», заявили в Держдепартаменті США.
Дивіться також: Чи працюють економічні санкції, які Захід запровадив проти Росії? Відео

Країни G7 підтримують Україну у протистоянні російській агресії а також внутрішній загрозі – корупції, – посадовець Держдепу

Ситуація в Україні була серед питань для обговорення практично на всіх двосторонніх зустрічах, які Держсекретар США Ентоні Блінкен провів в рамках засідання міністрів закордонних справ країн «Великої сімки». Про це повідомив високопосадовець Держдепу під час брифінгу для преси у вівторок.
Він відзначив – країни «Великої сімки» солідарні з Україною «в протистоянні російській агресії, яка є зовнішньою загрозою», а також підтримують України у протистоянні «внутрішній агресії, з якою вони зіткнулись у вигляді корупції та загрозі просуванню реформ».

Посадовець підкреслив, що у «Великій сімці» є загальне занепокоєння, через загрозу реформі корпоративного управління, «сфері, де вони тяжко працювали певний час, з нашою допомогою а також з допомогою від Світового банку та МВФ – ми будемо піднімати це питання колективно через наші посольства, які тісно співпрацюють з Києвом».
Такі питання держсекретар обговорить і з президентом Зеленським та іншими під час свого візиту до України, наголосив посадовець.
Коментуючи позицію країн «Великої сімки» щодо Росії, американський посадовець наголосив, що союзники та партнери США рішуче підтримали заходи, які США вжили у відповідь на дії Росії. Він ще раз підкреслив, озвучену президентом США Джо Байденом та держсекретарем США позицію стосовно того, що США прагнуть мати «стабільні та передбачувані відносини з Росією. Ми не хочемо ескалації, але відповідатимемо на їхню безвідповідальну та агресивну поведінку».
Візит Ентоні Блінкена до України розпочинається 5 травня. Під час візиту Блінкен «підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем тривалої російської агресії. Він також підтримає продовження прогресу інституційних реформ в Україні та подолання корупції, що є ключовим для зміцнення українських демократичних установ, економічного добробуту та євроатлантичного майбутнього», заявили в Держдепартаменті США.
Дивіться також: Підсумки переговорів G7: Із чим Блінкен вирушає в Україну? Відео

З чим їде до Києва держсекретар США Блінкен

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном має прибути до України 5 травня ввечері одразу після триденних переговорів з міністрами закордонних справ «Великої сімки» та кількох інших країн у Лондоні.
Майже кожна згадка України американським держсекретарем тепер супроводжується повторюваною фразою про «непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».
Ці наполягання, до яких долучилися всі провідні західні держави, а також сам факт візиту Блінкена до Києва мають на меті підтвердити позицію США і Заходу загалом на тлі зростання напруженості в українсько-російському протистоянні, що виявилося в нещодавньому демонстративному стягуванні російських військ до України, і в зростанні кількості сутичок та жертв на смузі, що розділяє українські війська та підтримувані Росією збройні формування на Донбасі.

Корупція – це інструмент, який використовує Кремль, щоб підірвати Україну зсередини та підкуповувати урядовців.

Ентоні Блінкена у поїздці супроводжуватиме його новопризначена заступниця Вікторія Нуланд, яка працювала з українськими питаннями в адміністрації Барака Обами.
Нуланд називають прихильницею твердої політики Вашингтона щодо Москви і досвідченою та добре обізнаною у європейських справах.
На слуханнях у Сенаті США минулого місяця під час її затвердження на посаді Вікторія Нуланд багато говорила про те, що для зміцнення України потрібна і міжнародна підтримка, і внутрішні зусилля українців зокрема для подолання корупції.
«Корупція – це інструмент, який використовує Кремль, щоб підірвати Україну зсередини та підкуповувати урядовців. Тому праця над цими проблемами відповідає нашим спільним інтересам. Підтримка України Конгресом важлива, але вони самі повинні зробити конкретні кроки, щоб пройти цей шлях», – заявляла Нуланд.
Її колега у Державному департаменті Філіп Рікер нещодавно також повторював на важливості дій всередині України і сказав: «Для забезпечення кращого майбутнього для всіх українців належить докласти ще багато важкої праці».
Деякі американські коментатори зауважують, що на тлі приготувань першого візиту президента Джо Байдена у червні до Європи і можливого саміту з президентом Росії Путіним, Вашингтон можливо мав би влаштувати зустріч Байдена з українським президентом Володимиром Зеленським.
«Я в захваті від того, що держсекретар Блінкен їде до України цього тижня. І я далі вважаю, що президент США мав би зустрітися з президентом Зеленським у Вашингтоні цього місяця перед зустріччю з Путіним у Європі наступного місяця», – написав у Твіттері колишній американський посол у Москві, а тепер професор Стенфордського університету Майкл Макфол.
Дивіться також: Підсумки переговорів G7: Із чим Блінкен вирушає в Україну? Відео

Студія Вашингтон. Хто у США пропонує гроші, як стимул зробити вакцину?

Сьогодні у Студії Вашингтон. Підсумки переговорів G7: Із чим Блінкен вирушив в Україну? Атлантична Рада: Чи працюють економічні санкції, які Захід наклав на Росію? Свідоцтво про щеплення – чи вважається це документом, чи це просто формальність? США готується дозволити використання вакцини Pfizer проти Ковід-19 для дітей, віком 12-15 років.

Мільйон американців підписали петицію до Байдена із проханням скасувати борги по урядових кредитах на вищу освіту

Мільйон американців підписали петицію до президента Джо Байдена із проханням скасувати борги по всіх федеральних кредитах на вищу освіту та повернути боржникам по всіх кредитах на вищу освіту права оголошувати банкрутство, пише CNBC.
Петиція закликає Байдена замінити провальну, на думку її укладачів, систему “менш витратною, більш дружньою до штатів моделлю фінансування здобуття вищої освіти”.

За будь-якими раціональними підрахунками, ця система позичань зазнала катастрофічного провалу і загрожує країні​

У квітні “Голос Америки” повідомляв, що Байден доручив міністру освіти дослідити, чи може глава держави скасувати своїм указом до 50 тисяч доларів боргу за навчання для студентів. Як повідомляє CNBC, це доручення президент зробив на тлі тиску з боку низки впливових демократів у Конгресі.
Під час передвиборчої кампанії, на відміну від сенатора Берні Сандерса, Байден не обіцяв повністю скасувати всю суму позики за навчання, але підтримував рішення “пробачити” їм 10 тисяч доларів і загалом висловлювався за необхідність реформувати систему.
Загалом американці винні банкам понад 1,7 трильйони доларів за навчання в університетах і коледжах. За опитуваннями, дві третини жителів США виступають за певне послаблення у виплатах боргів по кредитах на навчання, але лише 4 із 10 вважають, що їх треба повністю “пробачити”.
Нова петиція завдяки мільйону підписантів може привернути увагу Білого дому, вважає викладачка Університету Массачусеттса у Бостоні Ерін О’Браєн.
“До пандемії, 80% 45,4 мільйонів осіб, які мають федеральні кредити на здобуття освіти були або нездатні здійснювати виплати, або стикались зі зростанням виплат. Понад третина штатів США заборгували понад загальну суму їх бюджетів у вигляді боргу по кредитах на вищу освіту. Кількість людей у віці понад 50 років, які мають позики на вищу освіту, перевищує людей молодших за 25, і вони заборгували утричі більше, попри те, що брали позики під менші проценти. Відсоток дефолтів по позиках на вищу освіту серед студентів 2004-го року складає 40%, і вони брали кредити, які становлять менше третини тих, які доводиться брати нинішнім студентам. Відсоток дефолтів по позиках на вищу освіту для нинішніх позичальників імовірно перевищить 75%. Це у понад чотири рази більше, ніж рівень дефолтів по високоризиковій іпотеці. За будь-якими раціональними підрахунками, ця система позичань зазнала катастрофічного провалу і загрожує країні”, – йдеться у тексті петиції.

Відсоток дефолтів по позиках на вищу освіту для нинішніх позичальників імовірно перевищить 75%

Критики ідеї сумніваються, що скасування боргів по кредитах на вищу освіту стимулюватиме економіку, адже ті, хто отримав вищу освіту, зазвичай належать до більш високооплачуваних працівників, а тому може просто покласти гроші на зберігальний рахунок. Інші кажуть, що це несправедливо щодо тих, хто вже виплатив свою позику.
Але прибічники рішення кажуть, що допомога нещодавнім випускникам особливо потрібна в умовах економічного спаду через пандемію, й що фінансова скрута особливо сильно позначається на афро- й латиноамериканцях.
За даними College Board, середня оплата навчання після отримання часткового гранту у приватному виші становить понад 29 тисяч доларів, а у державному – майже 15 тисяч. В середньому випускник має до 30 тисяч доларів боргу.
Дивіться також: Підсумки ситуації зі свободою слова у світі, та нові обмеження США у відповідь на репресії