Для терактів ісламісти використовують новачків – експерт | NLight DC++
Для терактів ісламісти використовують новачків – експерт | NLight DC++

Для терактів ісламісти використовують новачків – експертЦе архівне відео слухань у Кенійському суді у 2010 році у справі Майкла Адеболаджо, одного з підозрюваних у вбивстві британського солдата .Тоді його звинувачували у зв’язках з терористичним угрупованням аль-Шабаб у сусідній Кенії, після чого підсудного депортували назад у Великобританію. 


Молоді люди піддаються радикалізації на вулицях та через інтернет


“Ці люди поводяться з нами нечемно. Повірте мені, ми невинні”, – говорить на відео Адеболаджо.

А ось відео, на якому Адеболаджо бере участь в ісламістській демонстрації у 2007 році. Ось так молоді люди піддаються радикалізації на вулицях та через інтернет, каже експерт з питань тероризму Королівського Коледжу у Лондоні Брук Роджерс.

“Дуже важко вхопити той момент, коли людина переходять межу між балачками по інтернету, участю у законних демонстраціях на вулицях, екстремістськими висловлюваннями на політичних форумах та фізичним насильством”, – говорить Роджерс.

Обидва підозрюваних у злочині брали участь у зустрічах ісламістської групи аль Мухаджірун, яку очолює Анджем Чударі. Останній брав участь у демонстрації в Лондоні у річницю атак, а через день після терактів у лондонському громадському транспорті Чударі виступив по національному британському телебаченню. 


Саме неофіти стоять за більшістю актів тероризму у Британії


“Якщо ми виведемо війська з мусульманських країн, якщо ми відмовимось від використання каральної тактики проти мусульман, насильство припиниться”, – зазначає Чударі.

Схожі претензії щодо окупації мусульманських країн викрикували і підсудні під час вбивства солдата.

“Досить цікавим є той факт, що ці британські громадяни ідентифікують себе з цими мусульманськими землями. Ми всі розуміємо, що це означає. Тактика радикалів проста – якомога найбільше проникнення. Чи то за допомогою обговорень у цих ісламістських групах, чи то в чатах чи на веб-сайтах”, – відзначає Брук Роджерс.


Релігія грає роль такого собі поводиря, який виводить їх з глухого кута


Жертва нападників Лі Ригбі воював у 2009 році в Афганістані. Але підозрювані навіть не знали своєї жертви.

Обидва нападники свого часу прийняли іслам. Експерт Інституту громадської політики Генрі Джексона Робін Сімкокс говорить, що саме такі неофіти стоять за більшістю актів тероризму у Британії.  

“У певний момент вони відчувають, що живуть неправильним життям. Тоді релігія грає роль такого собі поводиря, який виводить їх з глухого кута. А відтак, деякі особи стають на більш екстремістський шлях”, – розповідає Сімкокс.

Тим часом після останньої атаки у британському суспільстві все гучніше лунають заклики заборонити проповіді радикальних імамів. 

“Вони не порушують закон, але однозначно поляризують суспільство та нав’язують людям екстремістську інтерпретацію віри, і цю проблему подолати буде важко”, – додає експерт Інституту громадської політики Генрі Джексона.

Аналітики кажуть, що по мірі надходження інформації про обставини злочину, дебати про можливість підтримання свободи слова без загрози радикалізації суспільства посилюватимуться.


Коментарі закриті.