Депутати залишили угоду з Кіпром у силі, бо користуються офшорними схемами? | NLight DC++
Депутати залишили угоду з Кіпром у силі, бо користуються офшорними схемами? | NLight DC++

Депутати залишили угоду з Кіпром у силі, бо користуються офшорними схемами?Київ – Парламентська більшість не підтримала проектів законів про денонсацію угоди з Кіпром щодо уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, внесених депутатами від «Батьківщини» Володимиром Яворівським, та від УДАРу Віктором Пинзеником. Регіонали та комуністи не проголосували «за» через те, мовляв, що автори порушили визначену законом процедуру підготовки таких документів. Водночас в опозиції відмову більшості пояснюють особистими інтересами провладних депутатів, які послуговуються офшорними схемами.
 
Україні потрібен новий варіант угоди, але Кіпр влаштовує існуючий стан речей, заявив депутат від УДАРу Віктор Пинзеник. За його словами, якщо нинішній уряд справді хоче врегулювати проблему оподаткування з Кіпром, необхідно проголосувати за денонсацію угоди від 1982 року між урядом СРСР та урядом Кіпру про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна. Це дозволить швидко підготувати нову стандартну угоду, наголошує Пинзеник.
 
«Це буде вже не наш інтерес, це буде інтерес, в першу чергу, нашого кіпрського партнера. Якщо ми хочемо, щоб десятки мільярдів гривень працювали в Україні, а не обслуговували економіку іншої країни та інтереси купки олігархів, ми повинні проголосувати за ці два рішення», – наголосив Пинзеник.
 
У пояснювальній записці до законопроекту про денонсацію угоди з Кіпром зазначається, що таке рішення потрібне для ліквідації необґрунтованих податкових пільг, передбачених угодою, які спричиняють негативний вплив як на податкову систему, так і на економіку України в цілому у зв’язку із виведенням капіталу в офшорні зони.
 Зрозуміло, хто як буде голосувати – Чечетов
 
Утім, парламентський комітет у закордонних справах рекомендував відхилити денонсацію. Про це повідомив заступник голови комітету, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко.
 
«При підготовці законопроектів про денонсацію було порушено визначену законом процедуру. Мили бути додані і переклади цих угод, і цілий ряд формальностей мали бути дотримані. Тому комітет не підтримав денонсацію цих угод і не рекомендував голосувати за ці законопроекти. Їх тут два, і тотожні висновки по обох є. Уряд України вже подав до Верховної Ради проект нової угоди з Кіпром і саме в рамках цієї угоди проблема може бути вирішена», – зазначив Мірошниченко.
 
У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов закликав голову Верховної Ради Володимира Рибака не затягувати обговорення питання.
 
«Прохання, поставити на голосування і підвести риску! І без того зрозуміло, хто як буде голосувати!» – зауважив Чечетов.
 
Зрештою фракції Партії регіонів та Компартії не підтримали обидва законопроекти про денонсацію «офшорної угоди».
 Багато депутатів мають офшорні рахунки на Кіпрі – Ігор Мірошниченко
 
В опозиції вважають, що позиція депутатів фракцій більшості пояснюється їхніми особистими інтересами. Багато провладних депутатів мають офшорні рахунки на Кіпрі, заявив депутат від «Свободи» Ігор Мірошниченко.
 


Один червоний депутат має телеканал «Гамма». Двоє його синів володіють частиною цієї телекомпанії, а решта зареєстрована на Кіпрі«Тут у нас є один червоний депутат, який має телеканал «Гамма». Двоє його синів володіють частиною цієї телекомпанії, а решта зареєстрована на Кіпрі. Оцей борець за права трудящих, його в цій сесійні залі називають «офшорний вексель», буде голосувати за денонсацію цих угод? Чи йому так само вигідні ці угоди і він надалі буде ховати кошти від української економіки і українського бюджету?» – заявив Мірошниченко.
 
Згідно з положеннями діючої угоди, укладеної ще урядом СРСР та урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування, від оподаткування звільняються будь-які доходи, що виникають на території України або Кіпр, які перераховуються з однієї країни в іншу.


Коментарі закриті.