Проблема сексуального насилля в армії обговорювалася в Сенаті | NLight DC++
Проблема сексуального насилля в армії обговорювалася в Сенаті | NLight DC++

Проблема сексуального насилля в армії обговорювалася в Сенаті

U.S. Army Generals stand ready to testify about pending legislation regarding sexual assaults in the military at a Senate Armed Services Committee on Capitol Hill in Washington, June 4, 2013.


У вівторок в Сенатському комітеті з питань збройних сил США відбулися слухання щодо сексуального насилля у війську. Це сталося після того, як Пентагон оприлюднив звіт, в якому йдеться, що в минулому році у збройних силах США сталося 26 тисяч підтверджених випадків сексуального насилля, у тому числі зґвалтувань.

Документальний фільм зображує американську армію як місце, що кишить сексуальними насильниками. Звіт Пентагону повідомляє про зростання небажаного сексуального контакту в армії США за минулий рік на 35%.

Ці цифри викликали обурення в сенаторів, особливо жінок. Свого ставлення до генералів армії США вони не приховували. Сенатор-демократ Кірстен Ґілібренд: 

«Ви втратили довіру чоловіків та жінок, які на вас покладаються, які вірять, що вони зможуть домогтися в цих справах справедливості. Вони бояться повідомляти про інциденти. Вони думають, що тоді їхнім кар’єрам настане кінець. Вони бояться помсти, того, що саме їх зроблять винними». 

Ґілібренд запропонувала прийняти закон, який би дозволяв жертві повідомляти про випадки сексуального насилля, мінуючи свого безпосереднього командира. Подібний закон діє в ізраїльській армії, де служить чимало жінок. Але начальник штабу армії США генерал Реймонд Одієрно вказав на те, що це нововведення може підірвати армійську дисципліну:

«Якщо б я вірив, що усунення командирів від їхньої відповідальності щодо випадків сексуального насилля покращить ситацію, то я б вас підтримав. Але усунення командирів, зменшуючи їх відповідальність, не спрацює».   

Одієрно пообіцяв зробити армію безпечнішим середовищем для жінок. Але зазначив, що не можна вирішувати цю проблему законодавчим шляхом. Сенатор-демократ Клер Маккаскіл не погоддилася:

«Тут існують дві проблеми. Одна – це сексуальні насильники, які здійснюють злочини. Друга – вам треба попрацювати, щоб створити в себе атмосферу поваги. І це різні питання. Зі всією повагою, генерале Одієрно – перше питання ми можемо вирішити судовим шляхом».

Викликали обурення в сенаторів і спроби генералів звалити вину на гарячу молодь.

«Йдеться не про секс, – заявила сенатор Маккаскіл. Це про насильницьке підпорядкування та насилля. І якщо ці речі не розділяти, то успіху досягти не вдасться».

У слуханнях взяла участь колишній капітан морських піхотинців Ану Бхагваті, яка описала армію, де панують сексистські традиції та порядки:

«Походи до стрип-клубів, борделів, районів червоних ліхтарів у США та за кордоном, перегляд порнографії з актами насилля та збочення, жарти про зґвалтування та постійні словесні образи».

Пентагон визнав, що має справу з епідемією насилля на сексуального ґрунті. У той же час генерали побоюються, що запропоновані закони підірвуть їхню владу та дисципліну.


Коментарі закриті.