Країни Сахелю мають велике значення для Європи | NLight DC++
Країни Сахелю мають велике значення для Європи | NLight DC++

Країни Сахелю мають велике значення для ЄвропиПосилення впливів ісламістів в Африці загрожує майбутньому Франції. Країна залежить від африканських поставок урану, тож напади бойовиків на уранові копальні у Нігерії минулого місяця серйозно непокоять офіційний Париж. І не лише його. Країни Заходу активно посилюють заходи безпеки у регіоні Сахель, який простягнувся від Сенегалу на заході, до Ефіопії на сході континенту. Яке значення він має для Європи?

Ключі до енергетичної безпеки Франції сховані у Африці. Країна із 70-х років залежить від енергоресурсів з регіону Сахель.

Напади ісламістів на західні промислові об’єкти в Африфі серйозно турбують Європу – говорить Малькольм Ґрімстон з Імперського коледжу Лондона:

«80 процентів електроенергії Франція отримує з атомних електростанцій. Це найбільш залежна від атомної енергетики країна у світі. Щороку Франції потрібно майже 13 тисяч тонн урану. Третина цього об’єму надходить з Нігеру».

Минулого місяця у Нігері ісламісти одночасно атакували військові бараки місцевої армії та французьку уранову копальню «Сомер». Було вбито співробітника копальні. Виробництво довелося тимчасово припинити.

Шахта «Сомер» належить французькій компанії «Арева». У день нападу її президент відвідував Нігер. У 2015 році «Арева» планує почати видобуток урану у копальні «Імурарен». Малькольм Ґрімстон продовжує:

«Арева» вклала сюди майже 2 мільярди доларів. Це стратегічно важливий регіон. Для Франції життєво важливо захистити тут свої інтереси».

Для захисту уранових копалень французи розмістили у Нігері сили спеціального призначення.

Ще перед травневими нападами, у січні ісламісти, пов’язані з аль-Кайдою, атакували газові родовища в Алжирі. Загинуло майже 40 закордонних робітників. Виробництва досі не відновлено.


Для Європи Західна Африка є стратегічно важливим регіоном. Так само, як Мексика та Карибський регіон є ключовими для США.Втім західні компанії у регіоні Сахель далеко не беззахисні – вважає Пол Меллі з лондонського аналітичного центру Chatham House:

«Промислові об’єкти не є легкою мішенню. Втім можна сказати, що вони залежать від стабільності в конкретних країнах Західної Африки. Загалом економічний розвиток та стабільний політичний розвиток цих країн є в інтересах Заходу».

Пол Меллі каже, що вторгнення французьких військ у Малі зумовлене бажанням захистити власний інтерес у регіоні.

«Для Європи Західна Африка є стратегічно важливим регіоном. Так само, як Мексика та Карибський регіон є ключовими для США. Саме для того, щоб убезпечити це стратегічно важливе партнерство, Франція і відправила до Малі тисячі своїх військових».

Аналітики кажуть, що, незважаючи на існуючий ризик, європейські енергетичні компанії залишаться у регіоні заради прибутків, а місцеві уряди сприятимуть їм, щоб отримати захист з боку країн Заходу.


Коментарі закриті.