Як Україні позбутися «Газпрому»? (Огляд преси) | NLight DC++
Як Україні позбутися «Газпрому»? (Огляд преси) | NLight DC++

Як Україні позбутися «Газпрому»? (Огляд преси)Київ – Як Україні позбутися «Газпрому»? – відповідь на це питання, яке президент поставив у щорічному посланні до парламенту, розмірковують експерти газети «День». На думку економіста Олександра Пасхавера, рішучість і послідовність в процесі пошуку інших джерел енергії вже є позитивом. Україна бідна, і купити українського чиновника чи політика можна недорого. І такий багатий монополіст, як «Газпром» може собі дозволити мати тут своїх афілійованих «інтересантів». Обрубати ці зв’язки – це, на думку експерта, найскладніше завдання, яке сьогодні є в молодої української держави. До того ж українці мають слабкий імунітет до такої хвороботворчої бактерії, як корупція. Просто в інших країн є достатньо сильний громадський імунітет, а в Україні його нема. І це, насамперед, пов’язано не з владою, а з суспільством, яке мириться з цим процесом. Про це наголошується в статті «Тактика поведінки з монополістом».
 
Влада і опозиція продовжують шукати компроміс щодо перевиборів на п’яти округах. Як пише газета «День», партія влади наполягає на тому, щоб рішення про призначення повторних виборів було ухвалено наступного пленарного тижня. Це означатиме, що голосування на одномандатних округах, де, за визначенням Центральної виборчої комісії, неможливо було встановити результат, відбудуться вже у середині серпня. Опозиція таку ініціативу влади відкидає. Докладніше йдеться в публікації «Влітку чи восени?».
 
Українські аптеки посилено переймають у продуктових мереж стандарти роботи з постачальниками. Інтереси пацієнтів йдуть на другий план. Як інформує тижневик «Коментарі», українські аптеки стали набагато менше заробляти на ліках. Аптечна націнка на препарати, що мають граничний рівень цін, не перевищує 10%. Однак це не вплинуло на ефективність бізнесу в цілому, констатує видання. Бо замість збільшення націнки аптечний роздріб почав заробляти на виробниках і постачальниках. За ілюзорну доступність ліків, яку чиновники нав’язливо декларують протягом останнього року, розплачуються пацієнти. Заголовок публікації – «Аптеки перетворюють на супермаркети».
 
Що відбувається з грошима громадян, що живуть в країні, економічна ситуація в якій за останні кілька років помітно погіршилася? Де майже половина підприємств неприбуткові, іноземні банки один за одним залишають ринок, інвестпривабливість впала до рекордно низької позначки? Відповідь на ці питання знають ріелтори: вільні кошти перетікають за кордон, де матеріалізуються у вигляді житлових апартаментів. Як інформує тижневик «Кореспондент», за останні пару років попит на тамтешню нерухомість серед українців виріс у кілька разів. Де саме українці найбільше купують нерухомість, йдеться в матеріалі «Вихід у світ».


Коментарі закриті.