Турецька поліція очистила площу Таксім від протестувальників | NLight DC++
Турецька поліція очистила площу Таксім від протестувальників | NLight DC++

Турецька поліція очистила площу Таксім від протестувальниківТурецька поліція застосувала сльозогінний газ та важку техніку, щоб розігнати антиурядові протести на площі Таксім у Стамбулі.

В середу вранці бульдозери розчистили площу від барикад та наметів.

Прем’єр-міністр країни Реджеп Таїп Ердоган запропонував провести у середу переговори із деякими організаторами протестів, проте він також звинуватив їх у навмисних спробах заплямити імідж Туреччини і завдати шкоди її економіці.

У вівторок у намаганнях розігнати демонстрантів поліція вчергове застосувала сльозогінний газ, водомети та шумові гранати. Сутички тривали до світанку у середу.

Деякі протестувальники кидали в поліцейських камінням та петардами.

Масові акції протесту в Туреччині розпочалися після того, як поліція розігнала місцевий протест проти забудови парку Ґезі у Стамбулі.

Масштаб протестів збільшувався, а самі протестувальники почали звинувачувати уряд Ердогана в авторитаризмі та спробах насаджувати ісламські цінності у світській державі і закликали до його відставки.

Від початку протестів 13 днів тому, загинуло троє людей, понад п’ять тисяч отримало поранення і чимало людей було взято під арешт.


Коментарі закриті.