Американська поліція почне масовий збір зразків ДНК | NLight DC++
Американська поліція почне масовий збір зразків ДНК | NLight DC++

Американська поліція почне масовий збір зразків ДНКВерховний суд прирівняв тест ДНК до інших рутинних процедур при арешті, таких як фотографування та взяття відбитків пальців.
 


Невідомо, що далі поліція буде робити з цим тестами, як вони будуть зберігатися, і чи є гарантія що цією інформацією не будуть зловживати


Опоненти кажуть, що тест порушує право людини на приватність. Адже ДНК розкриває чимало інформації про людну – її етнічну приналежність, генетичні хвороби, родинні зв’язки тощо. А також невідомо, що далі поліція буде робити з цим тестами, як вони будуть зберігатися, і чи є гарантія що цією інформацією не будуть зловживати.

Прихильники запровадження обов’язкового тесту ДНК при арешті стверджували, що це допоможе оперативно перевірити причетність підозрюваного до інших нерозкритих злочинів.

“Тест ДНК  дозволить нам розкрити вбивства та інші особливо тяжкі злочини, у яких нападник залишив ДНК на місці злочину. Навіть якщо це сталося кілька десятків років тому”, – каже генеральний прокурор штату Меріленд Даґ Ґенслер.

Рішення Верховного суду набирає чинності у всіх 50-ти штатах та на федеральному рівні. На сьогодні в базі даних ДНК, зібраних поліцейськими, міститься понад 10 мільйонів зразків генетичної інформації злочинців. Ця цифра  очевидно швидко зростатиме.


Коментарі закриті.