За крісло президента Ірану змагаються шість кандидатів | NLight DC++
За крісло президента Ірану змагаються шість кандидатів | NLight DC++

За крісло президента Ірану змагаються шість кандидатівКолишній президент Ірану Могаммад Хатамі заявив, що підтримує кандидатуру на президентських виборах поміркованого політика Гассана Ровгані.

Про це стало відомо після того, як реформатор Могаммад Реза Ареф зняв свою кандидатуру кажучи, що отримав листа від Хатамі, в якому екс-президеннт сказав йому, що рішення залишатися у президентських перегонах було б нерозсудливим.

Реформісти закликали своїх прихильників голосувати за Ровгані, який є єдиним духівником, який балотується в президенти.

Ареф вже другий претендент, який цього тижня зняв свою кандидатуру. У понеділок консерватор Голям-Алі Гаддад-Адель повідомив, що виходить з президентських перегонів. Таким чином, на сьогодні за крісло президента Ірану, яке тепер займає Махмуд Ахмадінеджад, змаються шість кандидатів.

Минулого місяця в Ірані спеціальний орган, Рада вартових Конституції, яка, серед інших функцій, затверджує кандидатів на чільні виборні посади, допустила до висування кандидатур на президентські вибори тільки вісьмох претендентів із майже 700 зареєстрованих. Вибори президента Ірану мають відбутися 14 червня.

Махмуд Ахмадінеджад не може, згідно з Конституцією Ірану, бути обраним на третій термін.


Коментарі закриті.