У Словаччині Януковича питатимуть про Тимошенко – експерт | NLight DC++
У Словаччині Януковича питатимуть про Тимошенко – експерт | NLight DC++

У Словаччині Януковича питатимуть про Тимошенко – експерт

Oleksandr Chalyy


Київ – У четвер президент Віктор Янукович летить до Словаччини для участі у Саміті глав держав Центральної і Східної Європи. Віктор Янукович має висловити українське бачення щодо співпраці європейських країн, а також провести зустрічі із лідерами Європи. Щоправда, з ким саме плануються зустрічі – невідомо. Про перспективи цього візиту Радіо Свобода запитало українського дипломата, колишнього першого заступника міністра закордонних справ Олександра Чалого.
 – Очевидно, що під час цього візиту будуть двосторонні зустрічі Віктора Януковича з європейськими колегами. Про що вони питатимуть українського президента?
 
– Сьогодні ключова тема України на порядку денному лідерів країн ЄС – це виконання передумов, які б дозволили підписати у Вільнюсі восени цього року угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Це буде ключова тема всіх розмов.
 – Про що конкретно йдеться?
 


Ключова проблема – це проблема Юлії Тимошенко


– Ключова проблема – це проблема Юлії Тимошенко. Всі інші питання українська влада у тій чи іншій мірі виконує. Ефективність виконання оцінити непросто, бо ці критерії дуже часто оціночні. Але ключове питання для європейської спільноти, громадянського суспільства Європи, європарламентарів – це все таки те, як до Вільнюського саміту буде вирішене питання Тимошенко.
 – Чи готовий Віктор Янукович зараз дати відповіді на питання, які цікавлять Європу? Чи є поступ?
 


По багатьох із цих питань президент буде готовий говорити, коментувати. Європа буде сприймати його позицію


– Все ж таки ми повинні позитивно оцінити багато наробок, які зроблені. Ухвалені певні закони, в українському парламенті практично одноголосно ухвалена резолюція щодо підтримки євроінтеграції… Є чутливі питання. Це закон про вибори, є також питання економічного характеру. Європа приділяє багато уваги майбутньому нашої газотранспортної системи, оскільки від цього залежить енергетична безпека Європи. Але на мій погляд, по багатьох із цих питань президент буде готовий говорити, коментувати. Думаю, що Європа буде сприймати його позицію. Але найбільш чутливим питанням візиту у Словаччину є те, як синхронізувати справу Тимошенко з підписанням угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
 – Чи зробить цей візит ближчою Україну до підписання угоди про асоціацію з ЄС?
 


Цей візит буде розблоковувати певну ізоляцію, яка існувала навколо керівництва України


– Переконаний, що так. Тому що контакти на рівні лідерів краще дозволять зрозуміти позицію українського керівництва, позицію керівництва країн Євросоюзу. Це взаємний процес. Це дуже вчасний візит. У якомусь плані цей візит буде розблоковувати певну ізоляцію, яка існувала навколо керівництва України. Це позитивний сигнал.


Коментарі закриті.