ООН: Конфлікт у Сирії забрав життя 93 тисяч людей | NLight DC++
ООН: Конфлікт у Сирії забрав життя 93 тисяч людей | NLight DC++

ООН: Конфлікт у Сирії забрав життя 93 тисяч людейЗа даними ООН, внаслідок кривавої громадянської війни в Сирії загинуло щонайменше 93 000 людей, хоча реальна кількість жертв може бути значно вищою.

У заяві, оприлюдненій у четвер, Управління ООН з прав людини визнає, що ця цифра основана на даних зафіксованих до кінця квітня і, ймовірно, представляє лише мінімальну кількість смертей. Автори звіту заявили, що криза в країні погіршується.

Дані вказуютьь на те, що з липня минулого року показники смертності у Сирії подекуди сягали 5 тисяч осіб на місяць. За словами верховного комісара ООН з прав людини Наві Пілей, це «віддзеркалює погіршення ситуації протягом останнього року».

Лише за останні півроку внаслідок збройних сутичок між опозицією і силами президента Башара Асада загинуло 27 тисяч осіб.

Згідно з приблизними підрахунками ООН, які були опубліковані у травні, внаслідок конфлікту, який триває вже понад два роки, загинуло 80 000 людей. Всі звіти ООН базуються на даних із 8 джерел, у тому числі – сирійського уряду та повстанців.

У доповіді зазначається, що у результаті конфлікту загинуло щойнаменше 6 500 тисяч дітей. Наві Пілей зазначає, що також добре задокументовано випадки катувань дітей і їх страти разом з батьками.

Конфлікт у Сирії розпочався мирними протестами проти уряду президента Асада у березні 2011 року. Одначе демонстрації переросли у збройні сутички після того, як урядові війська вдалися до сили проти протестувальників.


Коментарі закриті.