Греки протестують проти закриття державного ТБ | NLight DC++
Греки протестують проти закриття державного ТБ | NLight DC++

Греки протестують проти закриття державного ТБАвтобуси та потяги по всій Греції зупинили свою роботу. Це – частина загальнонаціонального страйку проти закриття державного телеканалу, що розпочався у четвер.

А у вівторок вночі, коли стало відомо про закриття державного мовника, ведучі емоційно прощалися з глядачами. І … посеред  інтерв’ю в прямому ефірі канал припинив свою роботу. 

Трудові договори з майже трьома тисячами працівниками каналу були призупинені. Багато працівників відмовилися залишати свої робочі місця та залишилися в приміщенні  будинку. А за його стінами розпочалися протести.    


Уряд заявив, що закриття є тимчасовим. Його мета – переглянути бюджет організації, який, за їх словами, є неймовірною тратою грошей платників податків“Для нас існує лише один шлях – вперед. Ми мусимо чинити спротив, аби змінити ситуацію. Це – зґвалтування державного телебачення та журналістики. Ми сподіваємося, що це стане каталізатором”, – каже Панаґіотіс Калфаяніс президент профспілки каналу.

Уряд заявив, що закриття є тимчасовим. Його мета – переглянути бюджет організації, який, за їх словами, є неймовірною тратою грошей платників податків, аби задовольнити міжнародних кредиторів. Після цього  його робота буде відновлена – з меншим бюджетом та штатом, а усі звільнені працівники отримують компенсацію.

Уряд, кажуть експерти, не очікував, що рішення закрити телеканал спричинить такі бурхливі протести.

“У мене не має жодного сумніву щодо того, що ця організація потребує суттєвої реорганізації. Але реформи бувають різними. Ось так взяти і закрити? Ця компанія була для багатьох людей символом свободи”, – стверджує політичний аналітик Діонісіс Дімітракопулос.


Закриття державного мовника, як і продаж державної системи газопостачання, яку уряд намагався та не зміг зробити цього тижня, робляться на вимогу міжнародних кредиторів


Рішення закрити телеканал не розглядалося в парламенті, а було прийнято в уряді. Це спричинило конфлікт в середині правлячої коаліції. Оглядачі застерігають, що це може вийти за межі суперечки навколо телеканалу.

“За найгіршого сценарію урядова коаліція може розпастися і тоді буде необхідно провести нові вибори. Це остання річ, якої потребує ця країна”, – додає експерт.

Канал ERT розпочав мовлення у 1938му році. Тепер частка його аудиторії впала до тринадцяти відсотків.

Але у віддалених грецьких островах та регіонах державний мовник відігравав важливу роль, говорить Панаїотіс Демопулос, активіст з північного регіону Козані.

“Для людей в провінції ERT завжди був тим, що забезпечувало їхню участь у демократичному прийняття рішень”, – каже активіст.

Демопулос говорить, що те, як закрили телеканал, свідчить про брак демократії взагалі. 

Закриття державного мовника, як також продаж державної системи газопостачання, яку уряд намагався та не зміг зробити цього тижня, робляться  на вимогу міжнародних кредиторів. Європейський Союз закликав Грецію дотримуватися взятих на себе зобов’язань зі зменшення бюджетного дефіциту.


Коментарі закриті.