Німеччина закликала українську владу відпустити Тимошенко за кордон | NLight DC++
Німеччина закликала українську владу відпустити Тимошенко за кордон | NLight DC++

Німеччина закликала українську владу відпустити Тимошенко за кордонГоловним завданням німецького дипломата було оцінити готовність України до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Для цього міністр особисто вирішив закликати українську владу відпустити Тимошенко до Німеччини.

Візит міністра закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле до Києва був коротким, але плідним. Він встиг зустрітись як з представниками влади, так і опозиції, а також провести розмову з дочкою ув’язненої екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Після зустрічі з головою українського МЗС він заявив, що Німеччина готова прийняти Тимошенко на лікування і закликав українську владу відпустити ув’язнену за кордон.

«На наш погляд, Тимошенко має повне право на справедливий судовий розгляд і пристойне лікування. Пропозиція Німеччини про медичне обстеження і лікування залишається в силі. Надзвичайно важливо, щоб вибіркове правосуддя не застосовувалося у жодній системі цінностей у Європі. Цього не можна дозволяти ні у Європі, ні в Україні», – зазначив німецький міністр.

Голова Німецького МЗС також зустрівся з опозиційними лідерами України Віталієм Кличком та Арсенієм Яценюком. Останній після зустрічі зазначив, що уряд мусить виконати всі умови ЄС для того, щоб підписати угоду про асоціацію.


На наш погляд, Тимошенко має повне право на справедливий судовий розгляд і пристойне лікування. Пропозиція Німеччини про медичне обстеження і лікування залишається в силі.Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк сказав:

«Ми, як опозиція, виступаємо категорично за те, щоб Україна стала частиною великої європейської сім’ї. Але для цього український уряд повинен виконати три умови, і одна з таких умов це питання звільнення Юлії Тимошенко».

Паралельно з міністром до України прибули німецькі лікарі з берлінської клініки «Шаріте». Понад три години вони провели в лікарні Харкова, де перебуває екс-прем’єр України Юлія Тимошенко.

Німеччина залишається найбільшим критиком ситуації з вибірковим правосуддям в Україні. Оглядачі вважають, що результати домовленостей німецького міністра з українською владою щодо долі Тимошенко матимуть безпосередній вплив на політичні оцінки ЄС про готовність України до підписання Угоди про асоціацію, вклю.чно з всеосяжною угодою про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС наприкінці цього року.


Коментарі закриті.