Обамі доводиться відбиватися від політичних звинувачень і скандалів | NLight DC++
Обамі доводиться відбиватися від політичних звинувачень і скандалів | NLight DC++

Обамі доводиться відбиватися від політичних звинувачень і скандалів

Президент Барак Обама


Минуло вже п’ять місяців з дня інавгурації президента Барака Обами на другий чотирирічний термін. Чимало його прихильників-демократів покладали на нього великі надії. Однак ці надії і очікування швидко були зведені нанівець цілою низкою скандалів та розбіжностями і суворою політичною реальністю розколотого на два табори Вашингтона.

Цими днями президент займає оборонну позицію. Останнім з кількох скандалів, з приводу яких Обамі довелося захищати дії адміністрації, стали секретні програми електронного стеження за американцями, здійснюваної Агентством національної безпеки.

Ось і під час візиту до Європи президентові довелося відповідати на запитання стосовно останнього скандалу.

«Я впевнений, що нам вдасться знайти правильний баланс, забезпечивши безпеку наших людей, в той же час захистивши їх громадянські свободи в цю епоху Інтернету», – говорив президент.

Скандал навколо програм АНБ, в рамках яких розвідслужби збирали інформацію про телефонні розмови та електронні повідомлення американців, став для Білого дому черговою великою політичною неприємністю.

До часу, коли вибухнув цей скандал, адміністрація вже відбивалася від звинувачень на її адресу у зв’язку з діями Федеральної податкової служби, яка обрала своїми мішеннями консервативні групи, які намагалися отримати податкові пільги. Республіканці також продовжують критикувати адміністрацію у зв’язку з тим, як вона відреагувала на теракт, що стався у вересні минулого року в лівійському місті Бенгазі, де терористи напали на американське консульство.


Я впевнений, що нам вдасться знайти правильний баланс, забезпечивши безпеку наших людей, в той же час захистивши їх громадянські свободи в цю епоху Інтернету.
Скандал з Податковою спонукав до дії таких консерваторів, як сенатор-республіканець Тед Круз з Техасу, який нещодавно виступив на мітингу «Руху чаювання»:

«Це зловживання владою, і воно цілком вписується в загальний характер діяльності адміністрації Обами, яка зловживає своїми повноваженнями, а потім вводить американців в оману щодо своїх дій».

Як відзначив аналітик Стюарт Ротенберґ, ця низка скандалів, у центрі яких опинилася адміністрація Обами, тимчасово відвернула увагу президента від внутрішніх проблем країни:

«Змінилися тон і зміст висвітлення цих подій засобами масової інформації. Тепер виникає питання, що було відомо Білому дому, до яких заходів вдавався уряд. Чи є цей уряд занадто великим? Занадто небезпечним? Все це якраз на руку республіканцям. Отже президент опинився в дуже непростій ситуації. Не сам він, звичайно, а вся адміністрація. Тепер вони приділять цьому всю свою увагу, а у республіканців є можливість критикувати».

Скандали і інші проблеми, що переважали у Вашингтоні останніми місяцями, лише поглибили політичний розкол в столиці. Тепер президенту буде ще важче проводити свої ініціативи через розділений на два табори Конгрес.


Це зловживання владою, і воно цілком вписується в загальний характер діяльності адміністрації Обами, яка зловживає своїми повноваженнями, а потім вводить американців в оману щодо своїх дій.
Як відзначає Джон Фортіер з аналітичного центру Bipartisan Policy Center, під час другого терміну президенти часто переключають свою увагу на зовнішньополітичні питання, коли Конгрес пов’язує їм руки в тому, що стосується внутрішньої політики країни:

«Часто відбувається так, що під час свого другого терміну президенти переключають увагу на зовнішню політику, оскільки коли Конгрес, принаймні, частково знаходиться в руках іншої партії, набагато важче вирішувати внутрішні проблеми країни. До цього часу у президентів вже з’являється певний досвід у міжнародних справах, і вони намагаються залишити після себе певну спадщина».

Для президента всі ці скандали не пройшли даром. Згідно з результатами декількох опитувань, в останні тижні рейтинг Обами різко знизився. Останнє таке опитування, проведене CNN-ORC, показало, що президента підтримують 45% респондентів, що на вісім відсотків менше, ніж місяць тому.


Коментарі закриті.