Сенатори виступили на захист американської шинки | NLight DC++
Сенатори виступили на захист американської шинки | NLight DC++

Сенатори виступили на захист американської шинки

Сенатор Деббі Стабеноу


Група американських сенаторів відправила лист міністру фінансів, в якому висловила занепокоєння майбутньою покупкою китайською фірмою найбільшої американської компанії з виготовлення шинки і ковбасних виробів.

На думку законодавців, ця угода може завдати шкоди національній безпеці США.

Група з 15 сенаторів від обох партій закликала адміністрацію президента Барака Обами перевірити, чи представляє загрозу продовольчій безпеці США покупка компанії «Смітфілд» китайською м’ясопереробною компанією Shuanghui International і, в разі необхідності, заблокувати угоду.

«Ми вважаємо, що постачання продовольства є важливою частиною інфраструктури і повинно включатися в розсудливе визначення національної безпеки», – вказали сенатори в листі міністру Джеку Лью, чиє міністерство очолює міжвідомчий комітет, перевіряючий закордонні інвестиції на предмет загроз національній безпеці.

Компанія «Смітфілд» розташована у Смітфілді, штат Вірджинія, і є найбільшим у світі виробником і переробником свинини. Особливою популярністю користуються її шинка, ковбаси та інші м’ясопродукти.

Shuanghui International  розраховує придбати її за 4,7 мільярда доларів. У разі якщо трансакція відбудеться, вона стане найбільшою угодою щодо купівлі американської компанії китайською фірмою.

«Ми рекомендуємо вам залучити Міністерство сільського господарства та Управління з контролю якості продуктів харчування та ліків до будь-яких перевірок Комітету з іноземних інвестицій у США», – пишуть сенатори.

Автори листа є членами Комітету Сенату з питань сільського господарства, головою якого є демократ Деббі Стабеноу.

Вони відзначають, що Комітет поки що не зайняв офіційної позиції у цій справі, але планує «провести додаткове дослідження, як перевіряється ця трансакція і як подібні трансакції будуть перевірятися в майбутньому», з урахуванням можливих інших покупок американських продовольчих компаній.


 


 


Коментарі закриті.