У бюджеті США не лишили грошей на екскурсії до Білого Дому | NLight DC++
У бюджеті США не лишили грошей на екскурсії до Білого Дому | NLight DC++

У бюджеті США не лишили грошей на екскурсії до Білого ДомуПонад сімнадцять мільйонів туристів щороку відвідують столицю Сполучених Штатів. Гості залишають у Вашингтоні близько шести мільярдів доларів. Відвідувачів приваблюють у першу чергу багаті на експонати чисельні музеї, вхід до яких безкоштовний. Тож коли цієї весни відбулись скорочення федерального бюджету, з якого фінансуються національні музеї, туристична галузь захвилювалась про можливий негативний вплив на індустрію. Однак, поки що музеї функціонують у майже нормальному режимі.

У Національному музеї авіації і астронавтики завжди велелюдно. Це один із найпопулярніших у Вашингтоні музеїв, який щороку відвідує понад дев’ять мільйонів людей. Вхід – безкоштовний, оскільки заклад є частиною Смітсонівського інституту, а тому фінансується здебільшого Конгресом. Весною, коли федеральний уряд почав скорочувати свої витрати у зв’язку зі секвестром, музей втратив доволі велику частку свого бюджету. Не маючи вибору, керівництво вирішило економити де можна, аби тільки не торкати програм, пов’язаних з туризмом.

Говорить представниця Музею авіації і астронавтики Лінда Сейнт-Томас:

«Нам довелося економити в інших місцях, таких як технічне обслуговування тощо. Ми скоротили поїздки. Ми заморозили прийом нових кадрів. Ми пішли на всі ці кроки, щоб уникнути значного впливу на туризм».

Скорочення фінансування призвело до закриття лише трьох експозицій у 16 музеях, які входить до складу Смітсонівського інституту. Деякі були змушені урізати робочі години. Так, наприклад, Національний архів, де зберігається оригінал Декларації про Незалежність та інші важливі документи, почав зачиняти свої двері на півтори години раніше – замість 19:00 о 17:30. Найбільш відчутним наслідком бюджетних перипетій стало скасування екскурсій до Білого дому. За офіційними даними, щороку три відсотки з 18 мільйонів туристів, які відвідують Вашингтон, ходили на екскурсію у резиденцію президента.


Ідея секвестера – змусити громадськість «відчути на собі» наслідки бюджетних обмежень і почати чинити тиск на президента і Конгрес, аби вони прийняли довгострокову угоду про скорочення дефіциту.


Маркус Ворден приїхав до Вашингтона з Великобританії. Про зміни у зв’язку з секвестером він нічого не знав. Його перша думка була, що не пускають лише іноземців. Він каже:

«Екскурсія по Білому домі… Ми дуже хотіли там побувати. Але іноземців не пускають. І це було не зрозуміло».

Ідея секвестера – змусити громадськість «відчути на собі» наслідки бюджетних обмежень і почати чинити тиск на президента і Конгрес, аби вони прийняли довгострокову угоду про скорочення дефіциту.

Однак мешканець Вірджинії Дейвид Нейтансон, який приїхав до столиці з донькою, щоб відвідати музеї, вважає, що така стратегія не працює:

«Я думаю, це стало політичним знаряддям для обох партій. Водночас я не певний, що це має такі глибокі наслідки, як багато хто передрікав. Я не бачу, щоби наслідки були масштабними. Для мене це самозрозуміло».

Дейвид каже, що ані він, ані мабуть туристи поки що не відчувають ніяких наслідків секвестера. Однак експерти попереджають, що це стане відчутно згодом, коли почнеться скорочення фінансування програм допомоги безробітним, військовим сім’ям, забезпечення житлом бездомних, підготовки дітей дошкільного віку, державних захисників у судочинстві.


Коментарі закриті.