Лавров: колишній контрактник американської розвідки ніколи не прибув на територію Росії | NLight DC++
Лавров: колишній контрактник американської розвідки ніколи не прибув на територію Росії | NLight DC++

Лавров: колишній контрактник американської розвідки ніколи не прибув на територію РосіїРосія заперечує, що колишній контрактник американської розвідки будь-коли прибув на її територію. Це додатково ускладнює справу щодо того, де перебуває Едвард Сноуден, якого розшукують американські органи влади, звинувачуючи його у шпигунстві.

Дотепер вважалося, що Сноуден у неділю прибув до Москви з Гонконгу, де він перебував після того, як виявив дві таємні програми прослуховування телефонних розмов, комп’ютерних зв’язків та інші розвідувальні дані.

У вівторок міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Сноуден ніколи не пересікав російського кордону. Він заперечив будь-яку причетність російської сторони до подорожніх планів Сноудена і різко відкинув американську критику на адресу Москви з приводу інциденту як «безпідставну і неприйнятну».

У понеділок державний секретар США Джон Керрі висунув вимогу, щоб Росія видала Сноудена і попередив про негативні наслідки, якщо цього не буде зроблено.

Білий дім також піддав нищівній критиці Пекін з приводу «навмисного» дозволу 30-річному Сновдену залишити Гонконг, який є автономною територією Китаю, незважаючи на ордер про його арешт. Як сказано, цей крок, без сумніву, завдав шкоди американсько-китайським відносинам.

Представниця Міністерства закордонних справ КНР заявила у вівторок, що звинувачення «безпідставні і неприйнятні». Вона сказала, що нерозсудливо, щоб Вашингтон піддавав під сумнів поведінку уряду Гонконгу, який вів справу «відповідно до законів».


Коментарі закриті.