Електронне шпигунство США за союзниками «недопустиме» – Німеччина | NLight DC++
Електронне шпигунство США за союзниками «недопустиме» – Німеччина | NLight DC++

Електронне шпигунство США за союзниками «недопустиме» – Німеччина

Колишня база Національної агенції безпеки США поруч з Мюнхеном.


Речниця Єврокомісії Піа Аренкільде Гансен прокоментувала у понеділок в Брюсселі ситуацію з можливим прослуховуванням європейських чиновників.
 
«Це неприємна новина, якщо вона має підстави, то потребує чіткого роз’яснення. Відразу ж після цих повідомлень про прослуховування приміщень ЄС і ймовірне шпигунство, Єврокомісія попросила, щоб європейський офіс зовнішніх дій негайно поставив питання перед американської владою у Вашингтоні та в Брюсселі про правдивість цих повідомлень», – зазначила речниця Єврокомісії.
У понеділок британська Guardian процитувала інформацію від американського втікача, колишнього аналітика спецслужб США Едварда Сноудена, який заявив, що Вашингтон шпигував за 38 посольствами і представництвами його європейських та інших союзників, включно з Францією, Італією, Грецією, Японією і Туреччиною.
 
Ще раніше німецький часопис Der Spiegel повідомив, що офіси ЄС у Вашингтоні, Нью-Йорку і Брюсселі були під електронним контролем і прослуховуванням з боку США, про що довідалися в Німеччині. Цей часопис також уточнив, що деякі країни, включно з Великою Британією і Канадою, були у спеціальному списку США і були виключені зі згаданих шпигунських програм.
 Стеження є звичайним для більшості держав – Керрі
 
Державний секретар США Джон Керрі, котрий тепер перебуває у подорожі країнами Південно-Східної Азії, прокоментував під час зустрічі з міністрами закордонних справ Асоціації країн цього регіону (ACEAN) повідомлення про шпигування з боку США.
 
«Я скажу, що кожна країна у світі, котра дбає у своїх міжнародних справах про національну безпеку, хоче гарантувати у своїй діяльності захист цієї безпеки і всі види зібраної інформації служать для цього. Це все щодо цього, і наскільки мені відомо, це є досить звичайною практикою для більшості держав. Окрім того, я не збираюся коментувати щось детально, бо поки що я не маю всіх даних та точних відомостей про ситуацію».
 
Представник президента Франції також заявив журналістам у понеділок, що ними «зібрано достатньо багато, щоб запитати про пояснення» і додав, що Франція «вимагає негайно припинити стеження».
 
Генсекретар ООН Пан Ґі Мун заявив у Женеві, що керівництво ООН проти таких дій американських спецслужб щодо країн-учасниць організації.
 
У заяві Національної розвідки США мовиться, що Вашингтон планує дати відповідь щодо побоювань його партнерів через конкретні канали зв’язку з кожною країною. У цій заяві також наголошено: «Хоча ми не маємо намірів публічно коментувати конкретно вірогідну розвідувальну роботу, ми з принципових міркувань завжди без недомовок заявляли, що США збирають за кордоном розвідувальну інформацію такого ж характеру, як і всі країни».
 
Едвард Сноуден, довкола котрого продовжуються скандальні інформаційні шлейфи, звинувачений у Сполучених Штатах у шпигунстві. Востаннє його бачили 23 червня в транзитному залі московського міжнародного летовища «Шереметьєво-2». Москва відмовилася видати Сноудена на вимогу Вашингтона. Еквадор – як можливе місце притулку Сноудена – вже заявив, що може вирішувати це питання лише у разі перебування Сноудена на території цієї країни.


Коментарі закриті.