Під Тимошенко ухвалять спеціальний закон (європейська преса) | NLight DC++
Під Тимошенко ухвалять спеціальний закон (європейська преса) | NLight DC++

Під Тимошенко ухвалять спеціальний закон (європейська преса)Європейські газети звертають увагу на зустрічі президента України Віктора Януковича з лідерами «Вишеградської четвірки» у польській Віслі і його мовчання на прес-конференції про справу Юлії Тимошенко. Хоча виділяють слова польського лідера Броніслава Коморовського, який запевняв, що «Янукович казав персонально про пошуки шляху вирішення цієї проблеми», і до цього президент Польщі додав, що не виключене вирішення проблеми Тимошенко через ухвалення у Верховній Раді нових законів. Західні видання також інформують, що в українській Врадіївці не стихають протести проти беззаконня місцевої міліції, безкарність котрої зросла від часу приходу до влади президента Януковича. А нова атака «Газпрому» проти України, як пишуть оглядачі, може бути пов’язана з бажанням Москви активізувати переговори на тему газового консорціуму.
 
Польська Rzeczpospolita повідомляє, що «Вишеградська четвірка» – Польща, Чехія, Словаччина і Угорщина – підтвердила устами своїх президентів у середу, під час зустрічі в польській Віслі з українським главою Віктором Януковичем бажання підтримати Україну в її зближенні з ЄС через підписання угоди з Брюсселем на листопадовому саміті «Східного партнерства» у столиці Литви. Тут же польський колега Януковича Броніслав Коморовський запевнив, що президент України шукає шляхи розв’язання проблеми з Юлією Тимошенко. Певною несподіванкою, як вважає газета з Варшави, стало те, що «президент Янукович не буде 14 липня в українському Луцьку на пам’ятних відзначеннях 70-річчя трагедії на Волині, яку в Польщі називають «Волинською різаниною». Так що, як констатує польське видання, на урочистостях пам’яті в Луцьку президент Польщі буде сам.
 
Чеська Lidovénoviny анонсує візит президента Чехії Мілоша Земана до України у жовтні, за місяць до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі. Видання з Праги зауважує бажання чеського глави підтримати бажання Києва до інтеграції з Європейським союзом. «До України полечу в жовтні, якраз за місяць до саміту. Вірю, що цей візит сприятиме зближенню Європейського союзу та України», – цитує чеське видання Мілоша Земана з його прес-конференції в польській Віслі разом із українським колегою Віктором Януковичем у середу. Тут також ідеться про обіцянки президента України у Віслі перед пресою – ухвалити до осені всі закони, необхідні для виконання Києвом умов Євросоюзу, включно з новим законом про Генпрокуратуру. Щоправда, як зауважує газета з Праги, сам Янукович промовчав під час прес-конференції у Віслі про справу Юлії Тимошенко і за нього говорив про це господар саміту «Вишеградської четвірки», президент Польщі Броніслав Коморовський, який, зокрема, запевняв пресу, що «Янукович персонально казав про пошук шляху вирішення цієї проблеми», і додав, що для цього «можновладці України хочуть застосувати нинішні чи нові закони, які може ухвалити Верховна Рада».
 
Та ж польська Rzeczpospolita інформує, що «після трьох днів протестів громадян райцентру України Врадіївки заарештований міліціонер-ґвалтівник» 29-річної жінки. Видання також наголошує, що вибух невдоволення людей у Врадіївці «викликаний безкарністю злочинних діянь представників влади, котра зросла від часу приходу до правління в Україні президента Віктора Януковича». Газета з Варшави також зауважує, що протести у Врадіївці не стихають до сьогодні, та звертає увагу на фактично нульову довіру українців до міліції.
 
Російська «Независимая газета» пише про відкрите невдоволення глави російського газового монополіста «Газпрому» Олексія Міллера тим, що український «Нафтогаз» до сьогодні не закачав необхідних, на думку «Газпрому», мінімумів блакитного палива (у 19 мільярдів кубічних метрів) до своїх газосховищ. Міллер сказав, що «Газпром» виділив цього разу Україні для додаткових закупівель газу з Росії кредит у мільярд доларів. Хоча у Києві, як цитує газета з Москви, кажуть, що цих грошей замало. Аналітики вважають, що нові звинувачення «Газпрому» на адресу України розраховані на активізацію переговорів про створення російсько-українського газового консорціуму. Міллер відкрито бідкається, як пише російське видання, що в Києві до сьогодні не ухвалено десятки змін до законів, які необхідні для утворення такого консорціуму. Як кажуть цитовані тут експерти, знову почалися розмови про нову газову кризу, про прогнози на наступну зиму.


Коментарі закриті.