Спецслужби США і Німеччини обговорять повідомлення про електронне стеження | NLight DC++
Спецслужби США і Німеччини обговорять повідомлення про електронне стеження | NLight DC++

Спецслужби США і Німеччини обговорять повідомлення про електронне стеження

Барак Обама


У Білому домі повідомили, що високопоставлені представники американських і німецьких спецслужб у найближчому майбутньому проведуть зустріч, на якій обговорять повідомлення німецьких ЗМІ про електронне стеження, яку США нібито ведуть за представниками Євросоюзу.

Повідомлення про зустріч надійшло з Білого дому ввечері в середу – лише через кілька годин після телефонної розмови президента Барака Обами і німецького канцлера Анґели Меркель.

У повідомленні говориться, що Обама запевнив німецького лідера, що Вашингтон з усією серйозністю ставиться до занекоєння ЄС.

У ньому також наголошується, що обидва лідери підтвердили важливість продовження тісного співробітництва між розвідслужбами в боротьбі з тероризмом.

Кілька європейських лідерів, у тому числі президент Франції Франсуа Олланд і президент Європарламенту Мартін Шульц, різко відреагували на повідомлення про те, що Агентство національної безпеки США (АНБ) встановило «жучки» в представництвах ЄС і отримало доступ до внутрішньої комп’ютерної мережі Євросоюзу.

Минулого тижня німецький журнал Der Spiegel повідомив, що АНБ встановило підслуховуючі пристрої в представництвах ЄС у Вашингтоні, Брюсселі та Нью-Йорку. Журнал також стверджує, що агентство проникло в комп’ютерні мережі ЄС для перехоплення телефонних розмов, електронної пошти та інших документів.

Журнал повідомив, що ця інформація основана на секретних документах уряду США, отриманих від колишнього контрактника АНБ Едварда Сноудена, який у червні виїхав зі США і згодом передав секретні матеріали іноземним ЗМІ.

За наявними даними, Сноуден знаходиться в транзитній зоні в одному з аеропортів Москви. Він направив клопотання про отримання політичного притулку цілій низці країн.


Коментарі закриті.