З Ірану до власного ресторану – історія іммігранта у США | NLight DC++
З Ірану до власного ресторану – історія іммігранта у США | NLight DC++

З Ірану до власного ресторану – історія іммігранта у СШАЩороку до Сполучених Штатів офіційно іммігрує понад мільйон людей з різних куточків світу. Чимало із них знаходять тут притулок від переслідування на батьківщині. Інші їдуть у пошуках кращого життя та можливостей для своїх дітей. Людям з діловою жилкою Америка дає нагоду реалізувати свої задуми та розбагатіти. Один іммігрант, який влаштував тут своє життя, міцно ставши на ноги, тепер допомагає іншим.

Ось один з прикладів справжньої американської мрії. Алі Саїфі залишив Іран майже 40 років тому, щоб розпочати нове життя в Америці. Тепер він власник ресторану мережі «Сабвей». Алі каже:

«Це найцікавіша країна, тому що дозволяє тобі займатись усім, чим забажаєш».

Алі хотів відкрити ресторан, що і зробив. У 1981 році він купив ліцензію на відкриття ресторанчику мережі «Сабвей» у Ґрінвілі в Південній Кароліні.

«Тридцять років тому, це був перший «Сабвей» у Ґрінвілі», – каже він.

Сьогодні у нього понад 400 ресторанів.

«У мене працює майже чотири тисячі людей», – підкреслює Алі.

Фонд їх зарплати складає близько 40 мільйонів доларів. З них, у вигляді податків у державну скарбницю, надходить десь шість мільйонів.

«Крім того, я даю працю і своїм партнерам. Наприклад, дистриб’юторським компаніям, тим же водіям вантажівок, пакувальникам. Всім тим, у кого ми купляємо продукти».

І це також складова американської мрії. Успішна людина допомагає іншим реалізувати свої власні мрії.

Менеджер ресторану Лакім Кемпбелл так говорить про свою працю:

«Цей ресторан для мене не лише робота. Це частина мого життя».

Лакім прийшла сюди лише два роки тому на мінімальну ставку.

І хоча з того часу в її житті сталися важливі події, вона далі працює в цьому ж місці:

«Через три місяці я завагітніла, три тижні провела у декреті та знову вийшла на роботу. І взялась за справу там же, де її лишила.

Сьогодні вона вже менеджер. А це означає, у неї є певні пільги – оплачувана відпустка, лікарняні та медичне страхування. Лакім дуже задоволена:

«Мені дуже пощастило. Я отримала медичний поліс. Тепер я можу піти до лікаря тоді, коли мені треба, а не коли я можу собі це дозволити».

Медичне страхування розповсюджується і на її новонароджену дитину. Крім того, завдяки роботі, вони обоє мають пристойне житло. І таких історій чотири тисячі. Ось так Алі віддячує громаді за втілення у життя його мрії.

Але не кожний ресторан, за який береться Алі, працює заради фінансового успіху.

Директор маркетингу регіонального відділення неприбуткової організації «Ґудвіл» Кристал Гардесті розповідає про Алі, що він хотів відкрити ресторан, де на першому місті були люди, а не прибутки.


Крім того, я даю працю і своїм партнерам. Наприклад, дистриб’юторським компаніям, тим же водіям вантажівок, пакувальникам. Всім тим, у кого ми купляємо продукти.Кристал Гардесі, яка, серед іншого, вчить людей без досвіду отримати базову, невисоко оплачувану роботу. Саїфі допоміг «Гудвілу» відкрити ресторан «Сабвей» при організації для того, щоб тренувати людей отримати роботу у ресторанному бізнесі. Кристал розповідає:

«Багато з нас думають, що отримати роботу – легко. Можливо, ми навіть не цінуємо, що маємо. Але для багатьох – це справді щось, на їх думку, недосяжне. І коли вони отримують роботу, у них насправді міняється світосприйняття».

Власник ресторануАлі Саїфі розповіє про тих, кому він допомагає:

«Вони працюють з людьми, яким пощастило менше, ніж нам. З тими, кого ми з вами, як правило, не візьмемо на роботу. З не зовсім гладким минулим, можливо, жінок, які зазнали знущань та насильства. Ця установа простягає їм руку допомогу, а не кидає подачку».

Протягом 2012 фіскального року ґрінвільське відділення «Ґудвіл» допомогло 73 тисячам людей знайти роботу. Тим, хто в іншому випадку, скоріш за все, покладався б на фінансовані платниками податків програми соцдопомоги. Замість того, разом всі ці новоспечені працівники заробили понад 75 мільйонів доларів. А все завдяки чоловіку, який приїхав в Америку на полювання за своєю мрією.


Коментарі закриті.