Сесія Верховної Ради завершується: є чим пишатися? | NLight DC++
Сесія Верховної Ради завершується: є чим пишатися? | NLight DC++

Сесія Верховної Ради завершується: є чим пишатися?Київ – 5 липня, за розкладом роботи Верховної Ради, останній пленарний день другої сесії. Напередодні депутати і працювали до ночі, й блокували трибуну, й ухвалювали закони, які опозиція різко критикувала. У Партії регіонів, навпаки, запевняли, що успішно вчать опонентів конструктивній роботі. А політологи нагадують, що довіра до парламенту серед виборців продовжує зменшуватися, і друга сесія цю тенденцію не переламала, а лише посилила.
 
Народний депутат від «Батьківщини» Сергій Соболєв спростовує закиди критиків опозиції, які стверджують, що, мовляв, друга сесія – це суцільна череда парламентських поразок опонентів Партії регіонів. І головне досягнення опозиції, яке він визначив у коментарі Радіо Свобода, – поіменне голосування парламентаріїв. А загалом більшість блокувала все конструктивне, що пропонувала опозиція, переконує Сергій Соболєв.
 
«Підсумком цієї сесії є те, що олігархічний клан Партії регіонів та комуністів зайвий раз довів, що їх цікавить лише одне – зростання надприбутків їхніх компаній та подальше знищення, а також зубожіння людей в Україні», – підкреслює Сергій Соболєв.
 


Рада перейшла в стан повного безумства. Не викликає жодних почуттів, крім огиди і лютіКолега Сергія Соболєва по фракції Андрій Шевченко висловився у Твіттері таким чином: «Рада перейшла в стан повного безумства. Не викликає жодних почуттів, крім огиди і люті».
 
Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов натомість наполягає у коментарі Радіо Свобода, що плідну, корисну для українського народу роботу демонструвала під час другої сесії саме провладна більшість, а не її опоненти. Опозиція примудрилася блокувати роботу Верховної Ради третину відведеного для пленарних засідань часу, стверджував він. Таким чином, десятки мільйонів гривень пересічних платників податків України викинуті на вітер, наголосив Михайло Чечетов. При цьому в опозиції не вистачило сумління оплатити ці збитки із власних депутатських зарплат, каже він.
 


Народ їм сказав: «Досить бавитися!» І народ їх узяв у тісні руки. Тепер вони як шовкові у парламенті«Партії регіонів вдалося за допомогою людей примусити опозицію працювати. Тобто, народ їм сказав: «Досить бавитися!» І народ їх узяв у тісні руки. Тепер вони як шовкові у парламенті», – зазначив Михайло Чечетов.
 Немає сенсу говорити про переможців чи переможених – експерт
 
Політолог Олексій Голобуцький вважає, що немає сенсу говорити про переможців чи переможених під час другої сесії Верховної Ради. Кардинально становище не змінилося, порівняно з першою сесією. Опозиція, не маючи лідерів, чіткої стратегії дій, не здатна скористатися низькою довірою до влади, яку зараз фіксують соціологи. І до парламенту в цілому довіра дуже низька (як і до інших інституцій влади), констатує експерт.   
 


Ми дуже часто перебільшуємо значення Верховної Ради в нинішній політичній системі«Ми звикли до скандалів у парламенті, взагалі, до його діяльності за іншої системи – парламентсько-президентської, що існувала три роки тому. Зараз ситуація зовсім інша – Верховна Рада має менший вплив на суспільне і політичне життя, ніж три роки тому. І тому ми дуже часто перебільшуємо значення Верховної Ради в нинішній політичній системі», – вважає політолог.
 
Народні депутати мають календарний план роботи наступної, третьої сесії.

Вона почнеться третього вересня нинішнього року, а фінішує 14 січня вже наступного року. Буде 9 пленарних тижнів, а також 7 тижнів роботи в комітетах.


Коментарі закриті.