На чолі Мін’юсту і ЦВК влада ставить своїх, готуючись до виборів – експерт | NLight DC++
На чолі Мін’юсту і ЦВК влада ставить своїх, готуючись до виборів – експерт | NLight DC++

На чолі Мін’юсту і ЦВК влада ставить своїх, готуючись до виборів – експертКиїв – Олена Лукаш очолила Міністерство юстиції, а Олександр Копиленко може очолити Центральну виборчу комісію (за його членство в ЦВК уже проголосували депутати), а на посаду їх запропонував сам президент. В опозиції кажуть, що таким чином влада готується до фальсифікації президентських виборів у 2015 році. Натомість провладні депутати такі закиди спростовують.
 
Депутати звільнили з посади члена Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала, а натомість проголосували за призначення нового члена ЦВК – Олександра Копиленка. Опозиція не підтримала цього рішення, блокувала трибуну, але спікер парламенту Володимир Рибак все ж поставив це питання на голосування із місця у залі. Подання на призначення Олександра Копиленка новим членом ЦВК зробив президент Віктор Янукович.
 
«Ротації Центральної виборчої комісії завжди відбувалися: хтось захворів, хтось виходить на пенсію, у когось вийшов термін перебування. У нас почався 2015 рік. Кожен кандидат на президента хоче мати своїх там представників і чіпляється за будь-які технічні моменти, які просто несерйозні. Ви ж самі розумієте, що 65 років людині, він вийшов на пенсію, отримав орден від держави, ми просто технічно проголосували, щоб він вийшов на пенсію», – пояснив депутат від Партії регіонів Володимир Макеєнко.
 «Їм потрібне повне фальшування виборів 2015 року» – Тягнибок
 
Опозиція обіцяє оскаржити призначення Олександра Копиленка членом ЦВК у судовому порядку, оскільки процедура його обрання, на їхню думку, відбулася з порушенням чинного законодавства. А саме: кандидат у члени ЦВК не виступав у залі, не було зустрічі у фракціях і не було обговорення цього питання. Про це заявив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок.
 


Повністю порушений баланс у ЦВК, зрозуміло, що вони підготувалися до виборів 2015 року«Сьогодні їм вдалося провести свого члена Центральної виборчої комісії. Тим самим повністю порушений баланс у ЦВК – і однозначно для всіх: і для українського суспільства, і світової громадськості – є зрозуміло, що вони підготувалися до виборів 2015 року. Їм потрібне повне фальшування виборів 2015 року», – сказав Олег Тягнибок.
 
А голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк додав, що окрім судових інстанцій, опозиція звертатиметься до західних партнерів, які вимагають від України чесних виборів.


Янукович хоче вкрасти вибори 2015 року так само, як хотів вкрасти вибори в 2004 році«Ми звернемось з одним чітким сигналом: ЦВК не може виконувати своєї функції, оскільки призначення відбувається з порушенням закону. Янукович хоче вкрасти вибори 2015 року так само, як він хотів вкрасти вибори в 2004 році. Він призначив нового Ківалова, який буде рахувати так, як скаже Янукович, а не так, як проголосував народ України. Тому ми однозначно пройдемо усі судові процедури стосовно призначення цього члена ЦВК»,– додав Арсеній Яценюк.
 Керівником ЦВК, швидше, стане Охендовський, а не Копиленко – політолог
 
Олександр Копиленко понад 10 років очолює Інститут законодавства Верховної Ради України, є заслуженим юристом України і членом Української національної групи Постійної палати третейського суду в Гаазі, що в Нідерландах.
 
Проте йому може не вистачити політичного досвіду, щоб стати новим головою Центральної виборчої комісії, переконує політолог Володимир Фесенко. Він бачить на цій посаді іншу людину – Михайла Охендовського, який є членом ЦВК від 2004 року. Саме він, а також Олена Лукаш, яка очолила Міністерство юстиції України, є «своїми людьми» для президента, зауважує Володимир Фесенко.
 
«Джерела в Партії регіонів частіше називають (кандидатом) на посаду нового керівника ЦВК пана Охендовського. Я теж схиляюся до цієї думки. Якщо б був тоталізатор, я б поставив на Охендовського. Чому саме Лукаш стала керівником Мін’юсту? Іншим претендентом був Портнов. Тому що він, думаю, Лукаш довіряє повністю. Лукаш була одним із заручників 2004 року, а Портнов, хоча останні три роки працює в команді президента, але все ж таки раніше був в іншій команді», – зазначає Фесенко.
 
Водночас політолог каже, що ставка на «своїх» на владних посадах робитиметься й далі, ближче до президентських виборів.


Коментарі закриті.