У Єгипті дедалі більше жертв протистояння між військовими і демонстрантами | NLight DC++
У Єгипті дедалі більше жертв протистояння між військовими і демонстрантами | NLight DC++

У Єгипті дедалі більше жертв протистояння між військовими і демонстрантамиПредставники Міністерства охорони здоров’я Єгипту повідомили, що в результаті насильства перед військовим будинком у Каїрі, де прихильники усунутого від влади президента Мухамеда Мурсі протестували проти дій військових, загинула щонайменше 51 особа.

Мусульманське братство, яке підтримує Мурсі, звинуватило військових у відповідальності за інцидент, кажучи, що солдати відкрили вогонь по демонстрантах біля штаб-квартири Республіканської гвардії.

Учасники протесту закликали до повстання проти тих, кого вони звинуватили у «спробі вкрасти революцію за допомогою танків».

Проте збройні сили подали іншу версію подій, кажучи, що члени Мусульманського братства намагалися атакувати будинок і що солдати відкрили вогонь, щоб захистити себе. Як сказано, серед загиблих є один солдат і кілька перебувають у критичному стані.

Очевидці повідомили, що на вулицях неподалік штаб-квартири Республіканськогї гвардії було багато сльозогінного газу, після чого пролунали постріли.

Представники Мусульманського братства звинуватили солдатів у тому, що вони без причини відкрили вогонь по чоловіках, жінках і дітях. Однак представник збройних сил Ахмед Мухаммед Алі сказав, що солдати відкрили вогонь після того, як, за його словами, група терористів намагалася атакувати будинок.

Тимчасовий президент Єгипту Адлі Мансур закликав до стриманості і доручив провести розслідування інциденту. Однак це ще більше перешкодило створенню тимчасового уряду.

Саме у відповідь на насильство в понеділок крайнє консервативна салафістська Партія аль-Нур заявила, що вона покидає переговори про сформування нового уряду.

Кореспондентка Голосу Америки Шерон Бейн, яка перебуває в Каїрі, повідомляє, що важко незалежно перевірити те, що сталося в понеділок та що відмова Партії аль-Нур від переговорів може лише збільшити напруженість серед єгиптян.


Коментарі закриті.