Венесуела отримала від Сноудена прохання про притулок | NLight DC++
Венесуела отримала від Сноудена прохання про притулок | NLight DC++

Венесуела отримала від Сноудена прохання про притулокВенесуела отримала офіційне прохання про політичний притулок від колишнього контрактника Агентства національної безпеки (АНБ) Едварда Сноудена.

Повідомлення у цій справі підтвердив президент Ніколас Мадуро. Він сказав, що Сноуден має сам вирішити чи він хоче виїхати до Венесуели, і коли.

Кілька годин раніше, посольство Нікарагуа у Москві повідомило, що воно отримало запит від Сноудена про надання політичного притулку.

Лідери Венесуели, Нікарагуа та Болівії заявили, що вони запропонували притулок 30-річному Сноудену, який оприлюднив секретні деталі розвідувальних програм Агентства національної безпеки США, які дозволяють стежити за Інтернет-користувачами і збирати інформацію про телефонні дзвінки іноземців.

Зараз Сноуден, як гадається, знаходиться в транзитній зоні московського аеропорту “Шереметьєво”, куди він прибув з Гонконга два тижні тому. Він не може покинути аеропорт, оскільки влада США анулювала його паспорт.
 
Залишається неясним: як саме Сноуден зможе дістатися до Венесуели. Куба, яка є ключовим транзитним пунктом з Росії в дорозі до Латинської Америки, поки що не уточнила, чи дозволить йому використовувати її повітряний простір.

Одначе, президент Куби Рауль Кастро виступив на підтримку країн Латинської Америки, які запропонували надати Сноудену притулок.

Сноуден направив прохання про надання йому політичного притулку в понад 20 країн. Проте більшість йому або відмовила, або сказала, що розглядати такий запит може лише за умови, що він перебуває на території країни або в її посольстві.

США домагаються екстрадиції Сноудена, де його буде притягнуто до судової відповідальності за звинуваченням у шпигунстві. Президент РФ Володимир Путін відмовляється задовольнити таку вимогу, незважаючи на те, що каже, що хоче, щоб Сноуден залишив Росію.

АНБ заявило, що зібрана ним інформація допомогла відвернути можливі терористичні акти. Сноуден каже, що американцям слід знати, що їхній уряд стежить за ними.


Коментарі закриті.