Сноуден просить політичного притулку в Росії | NLight DC++
Сноуден просить політичного притулку в Росії | NLight DC++

Сноуден просить політичного притулку в Росії

Едвард Сноуден


У п’ятницю колишній контрактник Агентства національної безпеки США (АНБ) Едвард Сноуден звернувся до представників правозахисних організацій та адвокатів із закликом про допомогу: він хоче отримати політичний притулок в Росії, поки не з’явиться можливість вилетіти в одну з країн Латинської Америки. При цьому, Сноуден готовий виконати умову президента Росії Володимира Путіна і припинити завдавати шкоди США.

Одначе, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що російська влада поки не отримували звернення від Сноудена з приводу притулку в Росії.

Раніше Сноуден вже виявляв бажання залишитися в Росії, проте, відмовився від нього після того, як президент РФ Володимир Путін висунув дві умови. Перша: повністю відмовитися від діяльності, що наносить збитків «американським партнерам і російсько-американським відносинам», і друга – Сноуден повинен сам попросити про притулок.

У другій половині дня в п’ятницю Сноуден провів зустріч з правозахисниками та адвокатами в аеропорту «Шереметьєво».


Подальші його (Сноудена) дії незрозумілі. Сноуден не виключає свого переїзду в одну з латиноамериканських країн. Але, щоб вийти з аеропорту «Шереметьєво», йому потрібен документ
«Хоче тут залишитися, поки не зможе летіти до Латинської Америки», – заявила агентству Interfax одна з учасниць зустрічі, заступник голови московського бюро Вахти прав людини Тетяна Локшина. За її словами, на зустрічі Сноуден попросив у правозахисників допомоги в отриманні в Росії притулку. «Так, про притулок у РФ», – відповіла Локшина на питання про те, чого саме просив Сноуден.

Допомагати в отриманні притулку Снуодену в Росії має намір член Громадської палати Анатолій Кучерена. Він сказав журналістам, що Сноуден вже написав заяву про надання притулку і може навіть розраховувати на отримання російського громадянства. «Російське законодавство дозволяє це зробити», – сказав Кучерена.

За його словами, Сноуден може розраховувати на отримання громадянства Росії, в тому випадку, якщо залишиться на території країни після надання притулку.

«Ми домовилися, що я буду надавати йому юридичну допомогу у частині написання документів. Він у цьому не дуже добре орієнтується», – сказав Кучерена.

У свою чергу керівник московського відділення Міжнародної амністії Сергій Нікітін заявив, що подальша доля Сноудена невідома. «Подальші його дії незрозумілі. Сноуден не виключає свого переїзду в одну з латиноамериканських країн. Але, щоб вийти з аеропорту «Шереметьєво», йому потрібен документ», – сказав Нікітін.

Він зазначив, що сам Сноуден не уточнював, який саме притулок він хоче отримати в Росії: тимчасовий чи постійний. «Він просив про політичний притулок. Можливо, він був не надто добре юридично ознайомлений в тонкощах тимчасового або постійного політичного притулку, але він просив про притулок», – зазначив Нікітін.


Коментарі закриті.