Великобританія відмовилася від публічного розслідування у справі Литвиненка | NLight DC++
Великобританія відмовилася від публічного розслідування у справі Литвиненка | NLight DC++

Великобританія відмовилася від публічного розслідування у справі Литвиненка

Олександр Литвиненко (архівне фото - 2002р.)


Великобританія не буде проводити відкритого розгляду обставин вбивства колишнього співробітника ФСБ Росії Олександра Литвиненка в Лондоні в 2006 році.

Про це в п’ятницю повідомив помічник заступника судді-коронера сер Роберт Оуен, який відповідає за розслідування справи Литвиненка. Він зазначив, що його власне розслідування було неповноцінним, оскільки він не міг зайнятися розглядом, чи стояла за вбивством Москва.

У своєму листі до британського уряду, відправленому минулого місяця, Оуен наполягав на публічному розслідуванні причетності Москви.

Однак він сказав на слуханнях у п’ятницю в лондонському суді, що лише за 45 хвилин до їх початку його повідомили про те, що уряд відповів на його запит відмовою.

Стан здоров’я 43-річного Литвиненка почав різко погіршуватися після того, як у розкішному лондонсьокму готелі він випив чай, отруєний рідкісною радіоактивною речовиною.

Помираючи, він звинуватив російського президента Володимира Путіна в тому, що саме він віддав розпорядження вбити його. Москва неодноразово відкидала ці звинувачення.

За свідченням депутата російської Держдуми Андрія Лугового, Литвиненко – крім його роботи на російську розвідку – був британським агентом, співпрацював з іспанськими спецслужбами, а також підтримував тісний зв’язок з нині покійним російським бізнесменом Борисом Березовським.


Коментарі закриті.