Республіканці відкидають імміграційну реформу, пропонують посилити кордони | NLight DC++
Республіканці відкидають імміграційну реформу, пропонують посилити кордони | NLight DC++

Республіканці відкидають імміграційну реформу, пропонують посилити кордониРеспубліканці, які контролюють нижню палату Конгресу США, відкидають запропоновану президентом й прийняту Сенатом загальну імміграційну реформу. Натомість пропонують запровадити ряд законів, які б допомогли вирішити проблему 11 мільйонів людей, що перебувають в країні без відповідних документів.


Прихильники реформи попереджають, що така позиція може коштувати Республіканській партії чергових програних виборів


Під стінами Конгресу відбувається церемонія складення присяги на громадянство США. Щоправда, це лише інсценізація, покликана спонукати республіканців прийняти імміграційну реформу. Участь у цій акції взяло кількасот молодих нелегалів, що опинились у США не зі своєї волі, але виросли та прижились в країні.

Одна з них – народжена в Бразилії Рената Теодора:

«Важливо принаймні розповісти про себе, пояснити людям, що ти не злочинець, не живеш з податків громадян, не займаєш чиєсь місце у школі. Пояснити, що ти проста американка, така як всі».

Завдяки адміністрації президента, такі люди як Рената отримали можливість працювати та навчатися у США, однак їх імміграційний статус залишається невизначеним.

Аби продемонструвати недоліки існуючої системи, нелегальна іммігрантка Рената нещодавно відвідала Аризону разом з активістами боротьби за легалізацію незаконних іммігрантів. Там, на кордоні з Мексикою, через залізний паркан, Рената вперше за шість років зустріла свою матір, яку депортували разом з іншими членами родини.

«Не думала, що колись у житті доведеться зустріти маму і не мати змоги обійняти її, що я буду стояти за іржавим парканом, що відділяє мене від найближчої мені людини».

Щоправда, республіканців у Конгресі не розчулила історія Ренати та інших дітей нелегалів, що зібрались під стінами Конгресу. Вони вкотре відкинули пропозицію провести загальну реформу.

Говорить лідер республіканської більшості Палати представників Джон Бейнер:

«Більшість з нас усвідомлює, що потрібно вирішити цю проблему. Але ми вважаємо, що робити це потрібно крок за кроком, зі здоровим глуздом».


Якщо помилувати цих молодих людей, то, отримавши громадянство США, вони зможуть легалізувати своїх батьків, які привезли їх сюди незаконним шляхом. Тож така амністія матиме серйозні наслідки у майбутньому.Опоненти реформи, яка б відкривала шлях до громадянства, вважають її амністією, яка сприятиме посиленню потоку нелегалів.

Їх позицію висловлює директор спеціальних проектів Федерації за імміграційну реформу Джек Мартін:

«Якщо помилувати цих молодих людей, то, отримавши громадянство США, вони зможуть легалізувати своїх батьків, які привезли їх сюди незаконним шляхом. Тож така амністія матиме серйозні наслідки у майбутньому».

Прихильники реформи нагадують республіканцям про останні президентські вибори. За оцінкою експертів, голоси легальних вихідців з Латинської Америки сприяли перемозі демократа Барака Обами.

Іншу позицію висловлює активістка кампанії за іммграційну реформу Лорела Прелі:

«Вибір за вами. Або ж ваша партія крокує в ногу з Америкою, або ж ви заведете її у минуле».

Однак, принаймні поки що республіканці, схоже, не вивчили уроки минулих виборів. На цьому етапі вони пропонують лише посилити охорону кордонів і відкидають будь-які ідеї легалізації мільйонів незаконних іммігрантів.


Коментарі закриті.