ЄС вимушений підписати угоду з Україною, щоб перемогти Москву (європейська преса) | NLight DC++
ЄС вимушений підписати угоду з Україною, щоб перемогти Москву (європейська преса) | NLight DC++

ЄС вимушений підписати угоду з Україною, щоб перемогти Москву (європейська преса)Європейська преса продовжує висвітлювати обставини візиту президента Польщі Броніслава Коморовського до українського Луцька, й газети виділяють слова польського президента, що «було б добре вияснити суть справи» інциденту з яйцем. Але у Варшаві також наголошують, що «вияснення цього інциденту – справа українських служб». Оглядачі звертають увагу і на те, що представниця української жіночої організації Femen Інна Шевченко увійшла в число небагатьох жінок, які стали прообразами щорічної «алегорії Республіки» (Маріанни) на марці Франції. Тим часом експерти продовжують прогнозувати можливі результати листопадового саміту ЄС у Вільнюсі і деякі експерти вважать, що Європа змушена буде тут підписати угоду з Україною.
 
Польська Gazeta Wyborcza інформує, що охорона польського президента Броніслава Коморовського не збирається вносити корективи у характер своєї служби щодо гарантування безпеки глави держави після інциденту з 21-річним українцем минулої неділі в Луцьку, коли той зміг роздушити куряче яйце на плечі Коморовського. Представники Коморовського запевнили, що президент і надалі практикуватиме контакти з пересічними людьми. Разом з тим, газета з Варшави зауважила, що, за словами речника президентської канцелярії з міжнародних питань Яроміра Соколовського, випливає зацікавленість Броніслава Коморовського у тому, щоб «ця справа все ж була вияснена», маючи на увазі причини атаки з яйцем у Луцьку. Хоча польська сторона при цьому наголошує, що «вияснення цього інциденту – справа українських служб». Разом з тими Соколовський висловив сподівання на те, що «цей інцидент не використовуватимуть для спроб кидати тінь на польсько-українське єднання, що було важливим підсумком візиту президента Польщі до Луцька».
 
Англійська The Guardian пише про те, що використання образу представниці української жіночої організації Femen Інни Шевченко, яка нещодавно отримала притулок у Франції, як одного зі збірних елементів зображення французької Маріанни – «алегорії Республіки» – на щорічний марці Франції викликало обурення у частини французів. Це сталося після того, як один із художників нової щорічної марки до дня Республіки 14 липня, Олів’є Сіаппа зізнався: «Інна Шевченко не єдина, хто надихнула нас на цей малюнок». Він також сказав, що у новому малюнку Маріанни є частково риси акторки Маріон Котіяр, жінок-політиків Розлін Башло, Крістіан Тобіра. Тим часом один із колишніх міністрів уряду Ніколя Саркозі, лідер християнсько-демократичної партії, Крістіна Бутін, заявила про своє обурення використанням на марці Маріанни, як одного з прообразів, представниці Femen. Бутін закликала до бойкоту цієї марки, яка надійшла в реалізацію сьогодні, і заявила, що це – атака «на гідність жінки, суверенітет Франції» і вона мусить бути негайно усунута.
 
Литовська газета Lietuvos Rytas публікує розлоге інтерв’ю з київським політологом Михайлом Погребінським, котрий окрім визнання зацікавленості українських олігархів у підписанні Києвом на листопадовому саміті ЄС у Вільнюсі угоди з Брюсселем, каже, що «ЄС вимушений буде підписати цю угоду, бо для Європи важлива перемога над Москвою».
 
Інший український аналітик зі Львова, історик Ярослав Грицак, в інтерв’ю польський Rzeczpospolita сказав, що на заході Україні переважна більшість українців вітає єднання з поляками і замирення двох народів після кривавих сторінок спільної історії. Грицак тут також наголосив, що остаточному підсумовуванню кривавих сторінок української історії 20-го століття сприятиме входження до Європи і пояснив: «Увійти до Європейського союзу означає шанс порозуміння з історією, бо таким чином приймається інша риторика, аніж дотепер. Чим довше ми будемо залишатися поза Союзом, тим довше та рана буде кровоточити і боліти».


Коментарі закриті.