Влада хоче закрити мені рота, запроторивши до психушки – Раїса Радченко | NLight DC++
Влада хоче закрити мені рота, запроторивши до психушки – Раїса Радченко | NLight DC++

Влада хоче закрити мені рота, запроторивши до психушки – Раїса Радченко

Раїса Радченко на судовому засіданні, Запоріжжя, 15 липня 2013 року


Запорізький суд погодився з психіатрами і залишив активістку Раїсу Радченко на примусовому лікуванні в обласному психіатричному диспансері. У понеділок відбулося перше судове засідання у справі активістки. Її родичі та знайомі шоковані таким рішенням суду, адвокати готують апеляцію, а лікарі – чергові дози медикаментів. Сама активістка каже, що проти неї почались репресії з боку міської влади, яка хоче закрити їй рота.
 
Запорізька громадська активістка Раїса Радченко небезпечна для суспільства і її треба лікувати. Таке рішення виніс у понеділок Комунарський районний суд Запоріжжя. Суддя Сергій Герасименко повністю погодився з висновками лікарів і від 15 липня рішення набуло чинності.
 
Лікарі обласного психоневрологічного диспансеру підкріплюють свої слова заявами третіх осіб. До них звернулись представники Банку Кіпру, кав’ярні та двірники комунального господарства міста, з якими у Раїси Радченко, нібито, були конфлікти.
 
«У Раїси Радченко наявність органічного розладу та нестриманість у стані афекту з можливістю заподіяння іншим шкоди. Відтак, ставиться питання про госпіталізацію без згоди», – повідомила лікар-психіатр Запорізького обласного психоневрологічного диспансеру Євгенія Ляшко.
 Запорізька Феміда сліпа й глуха – адвокат
 
У запорізької активістки були конфлікти із банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Раїси Радченко зі владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.
 
Адвокат каже, що висновок медики сфальсифікували, бо психдиспансер не має навіть томографа, який потрібен для аналізу. Призначити незалежну медичну експертизу суддя Герасименко також відмовився, зазначає Марина Захарова.
 
«Для мене так і не зрозуміло, на підставі якої документації складався цей висновок, оскільки на моє прохання назвати перелік, лікар-психіатр, яка була членом комісії, не відповіла. Лише обмовилась про амбулаторну картку, а на запитання, що це за картка, звідки вона взялась, суддя відвів це запитання, не дав можливості отримати відповідь», – обурюється адвокат.
Помста чиновників?
 
Сама Раїса Радченко заявляє, що це помста з боку міської влади та силовиків, на бездіяльність яких вона неодноразово скаржилась до Києва та вже багато років оскаржує в судах. Жінка каже, що у психдиспансері вона отримує потрійні дози психотропних речовин. Їй не кажуть, що це за ліки і вона не давала жодної письмової згоди на це.
 
«Ось усе те, що зі мною відбувається, – це замовне! Мене спеціально хочуть відправити до психушки, тому що я борюся зі владою, борюся і буду боротися», – наголошує вона.
 
Раїса Радченко справді небезпечна людина для міської влади Запоріжжя. Минулого року вона зібрала 11 тисяч підписів за відставку міського голови Запоріжжя Олександра Сіна. А після її чергового візиту до адміністрації президента України втратив посаду керівник районного управління МВС. Поки що міська влада утримується від коментарів з приводу своєї причетності до репресій проти громадської активістки. Адвокати Раїси Радченко готують апеляцію. Тим часом навколо неї згуртовуються громадські організації та політики Запоріжжя, які готуються до масових акцій протесту.
 

ГОЛОС АМЕРИКИ: Тим часом правозахисна організація «Міжнародна амністія» в Україні, на своїй веб-сторінці, закликає допомогти 70-річній активістці за права людини Раїсі Радченко, яку проти її волі помістили до психіатричної лікарні, явно, за її правозахисну діяльність.


Правозахисники закликають небайдужих писати листи генеральному прокурору України та уповноваженому Верховної ради з прав людини та вимагати для Раїси Радченко, серед іншого, права пройти психіатричну експертизу за межами Запорізької області.

У своєму заклику, організація нагадує владі України, що вона зобов’язана не лише запезпечити безпеку правозахисників безперешкодно виконувати свою роботу, але також захищати їх від будь-якого насильства, погроз чи помсти, згідно з Декларацією ООН про правозахисників, прийнятою у 1999 році. 

«Міжнародна амністія» також закликає до розслідування ймовірного поганого поводження з Дариною Радченко та Раїсою Радченко з боку міліції.


Коментарі закриті.