Китай назвав умови відкриття ринків для інвесторів зі США | NLight DC++
Китай назвав умови відкриття ринків для інвесторів зі США | NLight DC++

Китай назвав умови відкриття ринків для інвесторів зі СШАСполучені Штати та Китай дійшли згоди поновити переговори у справі підписання двосторонньої інвестиційної угоди, яка б надала американським інвесторам більший доступ на китайські ринки. Сторони домовились про це під час зустрічей китайських та американських високопосадовців у Вашингтоні.

Китай вперше погодився на переговори про підписання угоди, яка б відкрила всі сектори економіки країни для міжнародних інвесторів. Цей крок свідчить про те, що нові лідери країни усвідомлюють – подальше економічне зростання Китаю не можливе, якщо економікою управляти за моделями минулого, каже міністр фінансів США Джейкоб Лью: 

«Пекін розуміє, що повинен зробити свою економіку більш ринковою, обидві країни повинні відкрити свої ринки. США радо чекають на китайські інвестиції, водночас і ми прагнемо інвестувати в китайську економіку».

Пекін та Вашингтон домовились збільшити співробітництво у галузі фінансового регулювання, забезпечення дотримання законів, обігу деривативів та дотримання бухгалтерських стандартів, – каже віце-прем’єр-міністр Китаю Ван Ян.  

«Сполучені Штати хочуть, щоб китайські фінансові установи інвестували в американську економіку. Ключовими передумовами успішних відносин між цими великими країнами є двостороннє порозуміння та довіра».

Минулого року об’єми торгівлі між країнами становили п’ятсот мільярдів доларів, укладення двосторонньої інвестиційної угоди між цими економічними потугами може принести великі прибутки обом сторонам. Однак, така угода повинна буди схвалена двома третинами американського Сенату. Підтримка законодавців потрібна тоді, коли багато сенаторів висловлюють обурення з приводу кібер-шпигунства з боку Китаю, яке, за, словами експертів, коштує Америці сотні мільярдів доларів щорічно.

З оцінкою експертів погоджується заступник державного секретаря США Вільям Бернс:

«Технологічні зв’язки, які нас поєднують, створюють також можливі складнощі для наших нових економічних відносин. Під час наших останніх зустрічей ми наголосили на тому, що кібер-злочини, торгівля таємницями, продуктами інтелектуальної власності, конфіденційною корпоративною інформацією є неприйнятними».


Пекін розуміє, що повинен зробити свою економіку більш ринковою, обидві країни повинні відкрити свої ринки. США радо чекають на китайські інвестиції, водночас і ми прагнемо інвестувати в китайську економік
Китай заперечує звинувачення у кібер-злочинах, натомість, посиливши власні претензії на адресу Америки після того, як колишній аналітик розвідки Едвард Сноуден оприлюднив інформацію, про те, що США стежить за китайськими об’єктами.  

Китайський державний радник Ян Цзечі заявив, що Китай є жертвою хакерських нападів і вважає, що ООН повинні розробити правила користування кіберпростором для підтримки кібер-безпеки у всіх країнах.

Щодо спірної територіальної морської зони у Південно-китайському на Східно-китайському морях, Китай сподівається, що США, каже Ян Цзечі, підтримають його намір вирішити питання за допомогою діалогу:

«Обидві сторони погоджуються, що зусилля побудувати нову модель відносин між нашими країнами повинні початись в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Ми домовились розпочати другий раунд консультацій цієї осені, щоб разом забезпечити мир, стабільність та розвиток Азійсько-Тихоокеанського регіону».
  
Під час зустрічей у Вашингтоні американські та китайські посадовці також обговорили сирійській конфлікт, виведення міжнародних військ з Афганістану та ядерні програми Ірану і Північної Кореї.


Коментарі закриті.