Уряд України став більш відкритим для громадян – Transparency International | NLight DC++
Уряд України став більш відкритим для громадян – Transparency International | NLight DC++

Уряд України став більш відкритим для громадян – Transparency InternationalУряд України став більш відкритим до співпраці з громадськими організаціями, але це стосується не всього спектру його діяльності. Таку оцінку співпраці Кабінету міністрів з громадськістю дали експерти 9 неурядових організацій – учасники програми «Партнерство – відкритий уряд» (Open Government Partnership) в Україні. Результати свого моніторингу вони оприлюднили сьогодні у Києві.

Найбільш активно уряд співпрацює з громадськістю у сфері удосконалення адміністративних послуг, що сприяє підвищенню якості таких послуг, зазначив аналітик Центру політико-правових реформ Олексій Курінний.Інфографіка Transparency International “Успішність виконання партнерства “Відкритий уряд”

«Уряд переважно виконав заходи щодо розробки нормативної бази з урегулювання питань надання адміністративних послуг. Частково виконані ініціативи щодо електронного урядування, запровадження єдиного реєстру адмін-послуг, створено єдиний портал з їх надання. Запрацювали єдині центри з адміністративних послуг у багатьох українських містах», – зазначив експерт.

Координатор програми Open Government Partnership в Україні, голова українського представництва Transparency International Олексій Хмара зазначив, що уряд готовий співпрацювати з громадськістю також у царині запобігання і протидії корупції і впровадження технологій електронного врядування. Водночас, рівень доступу громадян до публічної інформації залишається низьким, вважає Хмара.

Повні результати громадських досліджень, разом з аналітичною доповіддю Кабінету міністрів України щодо відкритості уряду, будуть представлені восени цього року у Лондоні, у штаб-квартирі Transparency International.

До програми з відкритості уряду (Open Government Partnership) Україна долучилась у 2012-му році.


Коментарі закриті.