Російські американці розходяться в оцінках подій в Україні | NLight DC++
Російські американці розходяться в оцінках подій в Україні | NLight DC++

Російські американці розходяться в оцінках подій в Україні

Російські американці розходяться в оцінках подій в Україні

Нью-Йорк – У Росії опитування громадської думки показують, що переважна більшість населення підтримує політику президента Володимира Путіна і його дії в Східній Україні. Але сотні тисяч російських іммігрантів в Нью-Йорку розходяться в думках з приводу цих подій.
Лев Борщевський – журналіст з багаторічним стажем і активний учасник Коаліції громад російських американців, що базується в Нью-Йорку. Він вважає, що політика президента Володимира Путіна відносно України «аморальна», але в той же час визнає, що в його громаді з цього приводу йдуть гарячі суперечки.
Днями він був шокований, коли став свідком сварки в будинку престарілих для російських американців. «Одна група підтримувала Росію, а інша – Україну. Справа дійшла до бійки!» – каже він.
За словами Борщевського, багато російських американців, які підтримують Путіна – це літні люди, які не говорять по-англійськи і, як правило, отримують інформацію від державних російських телеканалів, які приймають через супутник або по кабелю. «Ці ЗМІ використовують дуже передові технології, – говорить він. – І я бачу, як людьми маніпулюють».
Можливість дебатів і американізація
Депутат законодавчої Асамблеї штату Нью-Йорк Алек Брук-Красний, який представляє в цьому органі район Брайтон-Біч, емігрував з Москви в США в 1989 році. За його словами, в російському суспільстві відсутні серйозні демократичні дискусії, що викликає його невдоволення.
Депутат каже, що серед його виборців – російських американців існують різні думки, і вододіл часто проходить між поколіннями: «Якщо ми говоримо про людей, які вчилися в американській школі, в коледжі, вони відносяться до тієї частини суспільства, де можна вести дебати, де у людей різні погляди. Ці люди американізувалися».
Але літні жителі Брайтон-Біч, багато з яких виросли в колишньому Радянському Союзі, ймовірно, скажуть, що сильним лідером є той, хто придушує опозицію, додає депутат.
Путін – «президент, а не монарх»
Президент Російсько-американського культурного центру «Спадщина» Ольга Зацепіна не згодна з важливістю ролі Путіна в формуванні політики та впливу на громадську думку.
«Заради Бога, він таки не монарх, – каже вона. – Росія сьогодні – це демократична країна. Тому я б не стала говорити про Путіна, я б говорила про позицію російського уряду».
З її точки зору, анексія Криму Росією за підсумками референдуму, підтриманого російськомовною більшістю Криму, була абсолютно законною. «Крим був частиною російської землі впродовж століть. Ми все це знаємо. Важливо, що жителі Криму висловили своє бажання бути з Росією».
Зацепіна каже, що заяви США і НАТО, що російські війська перетинали кордон Криму до цього референдуму або що кілька батальйонів російських військ перебувають у Східній Україні зараз, – не підтверджуються доказами.
Вона також допускає, що фотографії і відеозаписи, покликані підтвердити ці заяви, є фальсифікаціями.
Припинення вогню: полегшення для одних, побоювання для інших
Як би там не було, Зацепіна рада досягненню угоди про припинення вогню між Україною та проросійськими сепаратистами. «Я абсолютно впевнена, що цей конфлікт пройде, як проходять всі конфлікти, і ми сподіваємося, що раніше, ніж пізніше ми знову будемо працювати спільно», – каже вона.
Журналіст Лев Борщевський не настільки оптимістичний. Він вважає, що досягнуте перемир’я дуже крихке.
«Коли біля кордону знаходяться тисячі солдатів, це не справжнє перемир’я. Це як якщо б комусь до голови приставили револьвер і сказали, а тепер давай миритися. Те, що є зараз, це напіввійна і напівмир, і це небезпечно », – каже він.
У минулу п’ятницю США і НАТО ввели жорсткі санкції проти Росії у зв’язку з її роллю в подіях в Україні. Президент України Петро Порошенко заявив, що угода про припинення вогню між його урядом і проросійськими сепаратистами стає дедалі тривалішим. А тим часом російські американці, як і весь світ, спостерігають і чекають. 

Коментарі закриті.