Фінансова допомога Україні за умови продовження реформ | NLight DC++
Фінансова допомога Україні за умови продовження реформ | NLight DC++

Фінансова допомога Україні за умови продовження реформ

Фінансова допомога Україні за умови продовження реформ«Допомога в обмін на реформи» – саме за таким принципом Сполучені Штати підтримують український уряд. Сьогодні (в середу) в Києві міністри фінансів двох країн підписали угоду про надання кредитних гарантій на два мільярди доларів. Але умови жорсткі – отримання фінансової допомоги обумовлюється продовженням непопулярних, але вкрай необхідних економічних перетворень.

Міністри фінансів США і України погодили умови надання кредитних гарантій. Протягом року Київ зможе отримати щонайменше два мільярди доларів.

Говорить міністр фінансів України Наталія Яресько:

«Це дозволить Україні більш активно впроваджувати вже розпочаті реформи, а також залучати міжнародну фінансову допомогу на більш сприятливих умовах».

Коли урядовці підписували угоду під вікнами Кабміну протестували шахтарі. Вимагали збільшити дотації галузі та не закривати нерентабельні копальні. Мовляв, це ж робочі місця і енергетична незалежність. Урядовці визнають – реформувати потрібно не тільки цю збиткову галузь, хоч це й болісний процес. Щоб пройти найважчий етап перетворень зокрема й необхідна фінансова підтримка Заходу.

Про це говорить міністр фінансів США Джейкоб Лью:

«Ці кредитні гарантії мають на меті допомогти Україні профінансувати соціальні потреби і захистити найбільш соціально незахищені верстви населення від можливих негативних впливів необхідних економічних перетворень».

Однак без реформ грошей не буде. Угода передбачає один мільярд доларів кредитних гарантій, які Україна може отримати в першій половині року і лише за умови їх впровадження. Ще один мільярд доларів може бути наданий, якщо Україна дотримуватиметься курсу економічних перетворень і надалі.

Коментарі закриті.