«Шатдаун» уряду США відклали до грудня? | NLight DC++
«Шатдаун» уряду США відклали до грудня? | NLight DC++

«Шатдаун» уряду США відклали до грудня?

«Шатдаун» уряду США відклали до грудня?Президент США підписав тимчасовий закон про бюджет-2016, який продовжує фінансування федерального уряду до 11 грудня цього року. При цьому Барак Обама закликав законодавців ухвалити бюджет на цілий рік, щоб уникнути шкоди для економіки країни.

«Я не підпишу іншого «короткозорого бюджету», –  заявив журналістам Барак Обама, зауваживши при цьому, що тимчасовий бюджет створює ризик появи фінансової кризи напередодні Різдва. Різдвяні свята у США відзначають наприкінці грудня.

Тепер адміністрація президента і Конгрес мають 10 тижнів на те, щоб погодити проект бюджету країни на наступний рік, інакше робота уряду опиниться під загрозою. Утім між президентом-демократом та республіканською більшістю в обох палатах Конгресу не припиняються суперечки з низки статей основного фінансового документу країни. 

Одним із найгостріших питань лишається необхідність підвищення стелі державного боргу країни. Нещодавно спікер Палати представників Конгресу Джон Бейнер отримав листа від міністра фінансів країни. Джейкоб Лью попередив законодавців, що в разі, якщо до 5 листопада Конгрес не підвищить ліміт державного боргу США, країна буде не в змозі виплатити свої борги кредиторам. А відтак вперше в історії може опинитись на межі технічного дефолту.    

Джон Бейнер напередодні оголосив про свою відставку з посади спікера. Внутрішні суперечки між республіканцями щодо кандидатури його наступника також заважають більшості взятися за бюджет.

«Я впевнений, перегони за посаду спікера ускладнюють переговори по бюджету», – сказав президент Обама на прес-конференції з журналістами.

Господар Білого дому заявив, що Конгресу пора почати «робити свою роботу» і домовитися про бюджетні пріоритети. Він також зазначив, що політичні чвари і непродумане скорочення бюджету підривають довіру споживачів, перешкоджають економічному зростанню і ставлять під питання роль Америки як глобального лідера.

Продовження закону про бюджет до 11 грудня Палата представників і Сенат ухвалили у середу 30 вересня, за кілька годин до півночі. Якби цього не сталося до 1 жовтня, федеральний уряд мусив би призупинити роботу державних відомств, що призвело б до так званого «шатдауну» (shutdown). Востаннє таке трапилось у 2013 році.

Дивіться також: Наталія Яресько розповідає про свої пріоритети на посаді міністра фінансів

Коментарі закриті.