“Мовчання= дозвіл” На Заході закликають НАТО вимагати пояснень від Росії, після того, як повітряний простір Польщі порушила ракета | NLight DC++
“Мовчання= дозвіл” На Заході закликають НАТО вимагати пояснень від Росії, після того, як повітряний простір Польщі порушила ракета | NLight DC++

“Мовчання= дозвіл” На Заході закликають НАТО вимагати пояснень від Росії, після того, як повітряний простір Польщі порушила ракета

Російська ракета перетнула повітряний простір Польщі, країни-члена НАТО. Оглядачі на Заході вказують на ризик повномасштабної війни Росії з НАТО та закликають підтримати оборону Україну, а також допомогти Польщі тиснути на Росію.
“НАТО опинилось сьогодні за дюйм від повномасштабної війни з Росією”, – пише британське видання Express, посилаючись на заяви міністра національної оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша. Навіть помилкове вторгнення російської ракети до повітряного простору країни НАТО, Польщі, загрожує ескалації війни, пише NBC News.
Підтримати Польщу у вимогах пояснень від Росії закликав країни НАТО колишній координатор санкцій Держдепу США Деніел Фрід.
“Польща вимагатиме пояснень від Росії щодо останнього порушення території російською ракетою, – твітує аналітик. – НАТО та країни-члени НАТО мають підтримати Польщу. Мовчання = дозвіл”.
Колишній посол США в Росії, аналітик Стенфордського університету Майк Макфол закликає озброїти Україну, “щоб нам не довелось воювати”.
“Польща — це союзник. Замість того, щоб чекати нападу Путіна на союзника по НАТО, що затягне нас у війну, я хочу озброїти українців, щоб нам не довелось воювати”, – твітує експерт.
24 березня Польща активізувала свої літаки та літаки НАТО, після того, як ідентифікувала російську ракету в повітряному просторі своєї країни. Польща також поінформувала союзників по НАТО про інцидент.
“Літаки Польщі та союзників активовано”, – вказали Польські збройні сили в дописі в X. Військові “залишаються в постійній готовності, щоб забезпечити захист польського повітряного простору”.
Косіняк-Камиш на брифінгу в неділю вказав, що ракету не було збито, бо “не було жодних ознак” того, що ця ракета “прямувала до цілей в Польщі”.
Польське оперативне командування повідомило в X, що ракета перебувала в повітряному просторі Польщі менше хвилини.
“Об’єкт залетів до повітряного простору Польщі поблизу села Осердов (Люблінського воєводства) і провів там 39 секунд. Під час польоту за ним спостерігали військові радари”, – йдеться в дописі Оперативного командування.
Інцидент відбувся під час російських обстрілів, що пошкодили енергоінфраструктуру на заході України.
Польща закликала Росію зупинити “терористичні повітряні напади на Україну” і звернулась до Кремля з вимогою пояснити, “ще одне порушення” повітряного простору країни.
Раніше Росія порушила польський повітряний простір 29 грудня 2023 року. Тоді польське оборонне відомство заявило про підстави вважати, що то була російська ракета.

Напишіть відгук