Данія продає 24 літаки F-16 Аргентині. Експерти обурюються, тоді як Путін обіцяє “знищувати” українські F-16 | NLight DC++
Данія продає 24 літаки F-16 Аргентині. Експерти обурюються, тоді як Путін обіцяє “знищувати” українські F-16 | NLight DC++

Данія продає 24 літаки F-16 Аргентині. Експерти обурюються, тоді як Путін обіцяє “знищувати” українські F-16

Російський президент Владімір Путін заявив, що Росія має намір знищувати західні винищувачі F-16, які надійдуть на озброєння до Повітряних сил ЗСУ.
Очільник Кремля вважає, що ці літаки “ситуацію на полі бою не змінять”. Він також додав, що Москва “не має агресивних намірів” щодо держав НАТО, але “звичайно, якщо їх [ці літаки] застосовуватимуть з аеродромів третіх країн, вони для нас стають легітимною ціллю”.
Колишній радник глави МВС України Антон Геращенко, реагуючи на погрози Путіна, написав у Твітері: “Попри це, Україну відохочують від атак по законних військових цілях на території Росії, щоб захистити себе”.
Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що за графіком західні винищувачі F-16 мають з’явитися у небі України в середині літа.
Данія, яка проводить навчання українських пілотів на F-16, повідомляла, що передасть Україні 19 таких літаків у другому кварталі 2024 року. А нещодавно стало відомо, що Данія має намір продати 24 винищувачі F-16 Аргентині. Деякі оглядачі висловили обурення з цього приводу.
Німецький журналіст Юліан Рьопке твітує: “Поки росіяни рухаються на захід, Данія віддає 19 своїх F-16 Україні, а інші 24 [літаки] продає Аргентині. Чому? Бо ніхто при владі – ні в США, ні в ЄС – не хоче, щоб Україна виграла цю війну і перемогла Росію. Захід риє собі могилу. Вітаю”.
Німецький депутат Норберт Рьоттген пише в мережі Х: “Петру Павлу (чеському президенту) вдалося самотужки закупити та зібрати кошти на 800 тисяч і більше снарядів для України. Як це можливо, що решта лідерів не можуть скоординувати дії та купити ці 24 F-16 у Данії? Це не жарт. Європейська безпека під загрозою”.
Водночас деякі користувачі соцмережі висловили припущення, що таким чином США як виробник F-16 схвалили перепродаж літаків з Данії до Аргентини, аби таким чином уникнути того, щоб Аргентина купувала інші винищувачі у Китаю.
Як пише Aerotime, Буенос-Айрес, крім F-16, розглядав також варіант придбання Су-24, які раніше належали Росії, або китайсько-пакистанські JF-17 Thunders.
У статті використано матеріали Reuters

Напишіть відгук